Zatarcie granicy między wnętrzem a przestrzenią wokół budynku to cel, do którego dąży coraz więcej projektantów i inwestorów. Nic w tym dziwnego – chęć kontaktu z naturą, zapewnienie poczucia maksymalnej przestrzeni, a jednocześnie nadanie obiektowi nowoczesnego, eleganckiego charakteru sprawiają, że spektakularne szklane ściany mocno zyskują w ostatnich latach na popularności.

 

202204013alup

 

Niezakłócony ramą widok, który dostarcza maksimum światła dziennego i uzupełnia wystrój wnętrza niczym najpiękniejszy obraz, uzyskamy za pomocą panoramicznych drzwi przesuwnych z ukrytą ramą MB-SKYLINE TYPE R od Aluprof.

 

 

Smukła konstrukcja dla niezakłóconego widoku

Panoramiczne drzwi przesuwne MB-Skyline Type R od Aluprof to rozwiązanie, za pomocą którego jesteśmy w stanie stworzyć szklane ściany o nieograniczonej długości, z niewidocznymi elementami ramy. Wyróżnikiem produktu jest niezwykła lekkość i wyjątkowa estetyka – wykonane na bazie tego systemu skrzydła drzwiowe zostały ukryte w ościeżnicach dolnych i górnych, a w przypadku wariantu z siłownikiem lub ryglowaniem na słupku ukryte pozostają także boczne profile skrzydła.

 

Dodatkowo, ościeżnica mierzy zaledwie 23 mm głębokości – jest więc maksymalnie płytka, co czyni produkt bardzo wygodnym w użytkowaniu. Producent zminimalizował także szerokość słupka – widoczne łączenie skrzydeł ma jedynie 25 mm.

 

202204013alup1

 

Głębokość konstrukcyjna kształtowników drzwi wynosi 71 mm, a ościeżnic 190 mm. To wszystko sprawia, że decydując się na drzwi przesuwne z ukrytą ramą MB-Skyline Type R, otrzymujemy nieskrępowany dostęp do widoków na zewnątrz, wprowadzamy więcej światła do wnętrza i dodatkowo poprawiamy swoje samopoczucie. Zastosowanie systemu sprawia też, że budynek zyskuje nowoczesny, oryginalny charakter, co istotnie wpływa na podniesienie prestiżu inwestycji.

 

 

Jakość spod znaku aluminium

Drzwi przesuwne MB-Skyline Type R, pomimo smukłej budowy, spełniają rygorystyczne wymogi techniczne. Skrzydła wykonane są z aluminium – nowoczesnego i przyjaznego środowisku materiału, który sprawia, że drzwi są lekkie, wytrzymałe, a dodatkowo zachowują najwyższe parametry izolacyjności termicznej całej konstrukcji.

 

Nie bez znaczenia pozostaje też grubość przeszklenia: w systemie zastosowano pakiety 3-szybowe o grubości od 52 do 60 mm. Nadmiar wilgoci jest natomiast usuwany przez nowoczesny system liniowego odwodnienia wraz z systemową rynną. MB-Skyline Type R to jeden z najnowocześniejszych systemów w ofercie Aluprof.

 

202204013alup2

 

 

Technologia w służbie komfortu

Pomimo zastosowania wąskich profili system MB-Skyline Type R może osiągać imponujące rozmiary. Maksymalna wysokość drzwi to aż 4 metry, a w przypadku zastosowania siłownika nawierzchniowego skrzydło ruchome konstrukcji może ważyć nawet 700 kg. Daje to możliwość projektowania spektakularnych, szklanych ścian.

 

Do przesuwania wielkogabarytowych elementów nie potrzeba jednak dużej siły – estetyczne uszczelki ślizgowe zastosowane w ościeżnicach ułatwią codzienne korzystanie z drzwi i sprawiają, że mechanizm działa niemal bezszelestnie. Rolki w ramie są dostępne w dwóch wariantach: ze stali nierdzewnej lub eleganckiego, czarnego poliamidu. Dla systemu przeznaczony jest specjalny siłownik nawierzchniowy, który został wyposażony w odbiornik radiowy oraz radar bezpieczeństwa, co pozwala na zdalną obsługę mechanizmu.

 

202204013alup3

 

System MB-Skyline Type R łączy w sobie spektakularny design, znakomitą izolacyjność cieplną i akustyczną, bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania. Nic więc dziwnego, że został nagrodzony podczas 31. Konwentu Stolarki VIP, w trakcie którego wyłoniono liderów branży stolarki. W ramach programu Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki, organizowanego przez portal Stolarka VIP, kapituła konkursowa wyróżniła rozwiązanie firmy Aluprof, doceniając je m.in. za wyjątkową innowacyjność.

Aluprof

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.