Wszystkim nam zależy na komforcie, również w miejscu pracy. Gwar i dźwięki dochodzące z otoczenia biurowego sprawiają, że osiągnięcie pełnego skupienia na wykonywanym zadaniu jest wręcz niemożliwe. Jedną z opcji, aby skutecznie zapewnić komfort akustyczny pracownikom jest zastosowanie ściany mobilnej ZigZak.

 

 2022 11 14 1

 

Nowoczesne biuro to mechanizm, który użytkownicy – firmy posiadające lub wynajmujące powierzchnie biurowe – mogą niemal dowolnie dopasowywać do swoich potrzeb. Ilu ludzi, tyle preferencji związanych z rodzajem wykonywanej pracy.

 

W każdym biurze przebywają osoby o różnych wymaganiach, jeśli chodzi o poziom hałasu, temperatury, poziomu oświetlenia, wilgotności itd. Osiągnięcie kompromisu może być trudne, z pomocą przychodzi jednak architektura wnętrz.

 

2022 11 14 2

 


Dlaczego warto stosować ściany mobilne w zabudowie szklanej?
Ściana mobilna jest gwarancją podziału przestrzeni biura w sposób funkcjonalny, zachowując jednocześnie wysokie parametry akustyczne. Ponadto, taki system zapewnia dużą wygodę użytkowania, przede wszystkim dzięki użyciudrzwi jednoskrzydłowych. Pozwalają one na podział zmiennej przestrzeni biura w niemal dowolny sposób bez konieczności zagwarantowania dodatkowych przejść.

 

Moduły z łatwością zasuwane i rozsuwane są manualnie. Profile ściany mobilnej zaprojektowane są tak, aby zachować, jak największą przezierność. Nawet 87% całej powierzchni modułów stanowi właśnie część przezierna.

 

Spośród profili aluminiowych, które produkuje VITRINTEC na szczególną uwagę zasługują ściany mobilne ZigZak. To rozwiązanie idealne dla wielkopowierzchniowych biur typu „open space”, których wartością nadrzędną jest funkcjonalność. Ściana mobilna jest więc doskonałym rozwiązaniem w biurach z otwartą przestrzenią, w której brak jest miejsca do spotkań, czy indywidualnych rozmów.

 

Ściana modułowa ZigZak stanowi udany kompromis pomiędzy „open space” a potrzebą prywatności, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo i komfort wszystkim pracownikom. Nie jest tajemnicą, że pracownik, który nie ma możliwości dopasowania warunków pracy do swoich własnych potrzeb działa zdecydowanie mniej produktywnie. Również osoby zarządzające danym zespołem z pewnością docenią możliwość odbycia spotkania w bardziej kameralnej atmosferze.

 

Ściany mobilne w założeniu nie mają żadnych ograniczeń ilościowych. Dowolna długość ściany, w połączeniu z trzema, zsuwanymi oraz rozsuwanymi manualnie modułami, dają duże pole manewru.

 

Tym bardziej że istnieje również możliwość zamówienia dwumodułowej ściany VITRINTEC bez drzwi! ZigZak pozwala na rozsuwanie i zsuwanie drzwi w sposób w pełni manualny. VITRINTEC oferuje w tym systemie ściany mobilne: szklane lub też wypełnione płytą meblową.

 

2022 11 14 3

 

Systemy ze ścianami całoszklanymi charakteryzują
się grubością od 6 do 12 mm, wykończone są szkłem przeziernym, mleczno-białym oraz folią LCD. Zapewniają one wysoką akustykę ma poziomie Rw nawet do 49 dB (decybeli). Drzwi jednoskrzydłowe mają standardową szerokość 900 mm, natomiast ich wysokość wynosi 2100 mm. Zarówno kolor szyny, jak i ramy drzwiowej może być pomalowany na dowolny kolor z palety RAL Classic.

 

2022 11 14 4

 

Systemy ze ścianami pełnymi z kolei, odznaczają się grubością od 6 do 12 milimetrów, a materiałem wykończeniowym jest laminat, fornir, tapeta oraz blacha. Akustyka tych drzwi wynosi 44 dB.

 

Szerokość i wysokość drzwi jednoskrzydłowych również wynosi, odpowiednio: 900 mm i 2100 mm Kolory, jakie tu można zamówić, również pochodzą z pakiety RAL Classic.

 

Ściany ZigZak marki VITRINTEC zbudowane są z profili aluminiowych, zajmujących jedynie 10% ich powierzchni. Właściwie użyte, zamienią każde biuro w nowoczesną i komfortową przestrzeń. Ponadto odznaczają się też doskonałą akustyką. Jej poziom Rw wynosi od 39, aż do 49 dB.

 

Otwarty plan dzielony jest za pomocą ścian szklanych oraz ścian mobilnych. Moduły zmieniają swoją funkcję, zależnie od potrzeb, również w zakresie przezierności. Wynosi ona niemal 90% całej powierzchni.

 


Jak jeszcze można wykorzystać ściany mobilne?
Pewnie niejeden z nas miał kiedyś taką sytuację, że trzeba było odbyć niespodziewane spotkanie w momencie, w którym wszystkie dostępne sale konferencyjne były zajęte.

 

Możliwość wydzielenia przestrzeni spotkania bez konieczności psucia planów i rezerwacji jest wartością. Ściany modułowe to również dodatkowy element wizualny, który powinien korzystnie wpływać na minimalistyczną estetykę wnętrza.

 

Na koniec warto wspomnieć również o sytuacji, jaka zaistniała na rynku po 2020 roku. Pandemia koronawirusa zmieniła myślenie nas wszystkich o pracy biurowej. Powrót z „home office” nie będzie możliwy, jeśli nie zapewni się odpowiednio higienicznych warunków. Klasyczny „open space” nie gwarantuje niestety bezpieczeństwa sanitarnego. Rozwiązaniem jest system ścian mobilnych ZigZak.

 

2022 11 14 5

 (kliknij na zdjęcie aby je powiększyć)

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  
Świat Szkła 11/2022  

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.