Prawdziwa innowacyjność w dziedzinie budownictwa to odpowiednie wykorzystanie najnowszych technologii i wieloletnie doświadczenie wykwalifikowanych inżynierów.

 

Nowoczesna konstrukcja produktów VITRINTEC zapewnia nie tylko najwyższy poziom bezpieczeństwa, ale również wpisuje się w standardy wizualne wyznaczane przez najnowsze trendy wnętrzarskie.

 

2022 09 38 1

 

Aspekty wizualne to bardzo istotny wyznacznik naszych produktów, ale każda przestrzeń powinna charakteryzować się nie tylko wysoką jakością aranżacji, funkcjonalności, ale również bezpieczeństwem. Gwarancją tego są przeciwpożarowe systemy ścianek działowych o budowie aluminiowo-szklanej firmy VITRINTEC.

 

Przeciwpożarowe systemy ścian aluminiowoszklanych wykorzystywane są głównie we wnętrzach biurowych oraz przestrzeniach użyteczności publicznej. VITRINTEC opracował innowacyjne rozwiązania ścian przeciwpożarowych, których główną cechą jest izolacyjność ogniowa oraz łatwy i szybki montaż bez konieczności skomplikowanej prefabrykacji konstrukcji aluminiowej na halach produkcyjnych.

 

Specjaliści Vitrintec opracowali innowacyjne systemy tak aby do montażu można było przystąpić używając tanich i łatwo dostępnych narzędzi, co ułatwia i w znaczny sposób przyspiesza pracę. Systemy przeciwpożarowe dopasowywane są na miejscu przeznaczenia pod wymiar przygotowanego otworu, a metoda montażu systemów nie wymaga skomplikowanych przygotowań.

 

2022 09 38 2


Najbardziej minimalistycznym systemem w ofercie Vitrintec jest Pure FS. To gwarancja bezpieczeństwa każdej przestrzeni użytkowej. Ognioodporne ścianki pojedynczo przeszklone z wykorzystaniem tafli szklanych połączonych ze sobą za pomocą silikonu oraz minimalistycznych profili systemowych o głębokości tylko 40 mm i wysokości 30 mm.

 

Linia Vitrintec Pure FS przeznaczona do aranżacji bardzo lekkich, transparentnych zabudów szklanych, w których minimalna ilość aluminium oraz niewidoczne uszczelki tworzą wrażenie stuprocentowej przezierności.

 

Maksymalna wysokość ścianek w tym systemie wynosi 3000 mm. System Pure FS ma izolacyjność ogniową EI30, a izolacyjność akustyczną do Rw 40 dB. To połączenie dobrego designu, komfortu oraz bezpieczeństwa.

 

System Silence FS jest kolejnym flagowym produktem łączącym cechy wysokiej izolacyjności ogniowej i doskonałego designu. To dwuszybowy system o wysokości profili zaledwie 30 mm. Umożliwia idealne rewelacyjne rozwiązania w tworzeniu przestrzeni biurowej zapewniając jednocześnie wysokie parametry akustyczne oraz lekkość wizualną dzięki zastosowaniu najmniejszych profili na rynku do dwuszybowych ścianek ognioodpornych.

 

Jego cechą charakterystyczną jest bardzo łatwy montaż i modułowość. Przy zastosowaniu linii Silence FS można osiągnąć wysokie parametry izolacyjności akustycznej dochodzącej do Rw 46 dB. Rozwiązanie to ma izolacyjność ogniową EI30. Produkt Silence FS jest gwarancją bezpiecznych przestrzeni oraz najwyższej jakości materiałów.

 

Elegancki i elastyczny system oferujący funkcjonalność wymaganą w nowoczesnych projektach architektonicznych to Ultra Silence FS. Jest stworzony z największą precyzją, dzięki czemu zapewnia wysoką estetykę nowoczesnych wnętrz.

 

Charakteryzuje się wspólną wysokością dla ognioodpornych ścianek z rodziny Vitrintec FS wynoszącą 30 mm, a głębokość profilu to 100 mm. Zastosowanie systemu pozwala osiągnąć bardzo wysokie parametry izolacyjności akustycznej dochodzące do Rw 50 dB oraz izolacyjności ogniowej EI30. Wykorzystywany jest w najbardziej wymagających przestrzeniach, zapewniając bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

 

W Vitrintec opracowaliśmy nowatorskie rozwiązanie ukrytych wsuwanych uszczelek instalowanych przed etapem szklenia, które ułatwiają i w znaczny sposób przyspieszają pracę, a co za tym idzie – obniżają koszty związane z prefabrykacją i montażem zabudowy. Fakt, że uszczelki są niewidoczne sprawia, że znacznie poprawiły się walory estetyczne oferowanych rozwiązań.

 

W Vitrintec, każdego dnia, dążymy do rozwoju rozwiązań technologicznych mających na celu ochronę zdrowia i życia ludzi. Z tej właśnie potrzeby narodziła się konieczność stworzenia ognioodpornych i dymoszczelnych systemów nienośnych ścian działowych o budowie aluminiowo-szklanej. Z dumą informujemy, nasz produkt doceniła również kapituła jednej z najważniejszych nagród w świecie designu – Red Dot Design.

 

Ognioodporne systemy Vitrintec otrzymały nagrodę w kategorii Product Design. To dla nas ogromne wyróżnienie świadczące o najwyższej technologii i funkcjonalności produktu. Pozwala nam również myśleć o dążeniu do bycia liderem na rynku krajowym, a także stawać się rozpoznawalnym partnerem na wybranych rynkach zagranicznych

 

2022 09 38 3

(kliknij na zdjęcie aby je powiekszyć)

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.