Nie ma nic bardziej cennego niż czas, dlatego też w każdym naszym działaniu szukamy rozwiązań mających na celu znaczną jego oszczędność. Poprzez kompleksowe rozwiązania ułatwiamy pracę monterskie oraz logistyczne.

 2021 03 26 1

 

Systemy szklanych ścian działowych przeznaczone są do aranżacji pomieszczeń biurowych, budynków użyteczności publicznej czy galerii handlowych.

 

Zapewniają funkcjonalny podział wnętrza, z zachowaniem najwyższych standardów jakości oraz wysokiej estetyki. Charakteryzują się nowoczesnym designem, profilami aluminiowymi o minimalistycznej geometrii oraz najkrótszym czasem potrzebnym na ich prefabrykację i montaż.

 

Firma Vitrintec prezentuje między innymi trzy podstawowe rozwiązania, tworzące rodzinę systemów bezklasowych.

 


System Pure
Podstawowym rozwiązaniem jest wyjątkowo minimalistyczny system Pure – system ścian pojedynczo przeszklonych z wykorzystaniem tafli szklanych o grubości 10 mm lub 12 mm. Jego ogromną zaletą są niewielkie profile aluminiowe, mające jedynie 22 mm grubości i 25 lub 30 mm wysokości.

 

Pure system przeznaczony do bardzo lekkich i minimalistycznych aranżacji. Użycie niewielkiej ilości aluminium oraz ukryte uszczelki tworzą wrażenie stuprocentowej przezierności. Maksymalna wysokość ścianek budowanych w tym systemie wynosi 3500 mm. System ten cechuje również izolacyjność akustyczna na poziomie Rw 38 dB.

 

2021 03 26 2

 


System Silence
Ofertę firmy wzbogaca system Silence. To dwuszybowy system charakteryzujący się wyjątkowo oryginalnym designem, jest on gwarancją realizacji nawet najbardziej wymagających wizji architektonicznych.

 

Daje szerokie możliwości tworzenia ścian giętych po łuku oraz ścian łamanych heksagonalnie. Profile w systemie Silence wytwarzane są w dwóch wysokościach – 25 mm i 30 mm. Przy zastosowaniu tego systemu można osiągnąć wysokie parametry izolacyjności akustycznej dochodzącej do Rw 48 dB.

 


System Ultra Silence
Rozszerzeniem systemu Silence jest Ultra Silence – system o wysokości profili 25 mm lub 30 mmm i głębokości 100 mm. Dzięki eleganckiej linii oraz elastyczności oferuje maksimum możliwości wymaganych w nowoczesnych projektach architektonicznych.

 

Został zaprojektowany tak by maksymalnie ułatwić i skrócić czas montażu. Zastosowanie systemu Ultra Silence pozwala osiągnąć również bardzo wysokie parametry izolacyjności akustycznej dochodzącej do Rw 57 dB.

 


Subtelna estetyka
Specjaliści firmy Vitrintec opracowali system ukrytych uszczelek, dzięki którym znacznie poprawiły się walory estetyczne ścian aluminiowo–szklanych. Ponadto rozwiązanie to pozwala na maksymalne wykorzystanie czasu pracy oraz znacznie ułatwia montaż.

 

Wszystkie nasze systemy występują również w wersji szprosowej, tworząc tym samym rodzinę systemów LOFT. Są to systemy o wyjątkowej estetyce, idealnie wpisujące się w najnowsze trendy projektowania i aranżacji przestrzeni biurowej.

 

2021 03 26 3

 

Ekologia
Przedstawione profile są najniższymi dostępnymi na rynku profilami dzięki czemu zużycie aluminium zostało ograniczone do minimum. To kolejny ukłon w stronę natury. Od początku istnienia firmy działamy bowiem w zgodzie z zasadami zrównoważonej produkcji - hale produkcyjne, w których wytwarzane są systemy Vitrintec, zasilane są energią z ogniw fotowoltaicznych.

 

Stale szukamy rozwiązań mających na celu wsparcie natury. Dlatego też, w naszej firmie stosujemy recykling. W Vitrintec od dawna dbamy o to, aby aluminium, które wykorzystujemy do produkcji naszych systemów było w obiegu zamkniętym czyli takim, który pozwala wielokrotnie je wykorzystać.

 

Ogromnym plusem tego zabiegu jest fakt, że nie ma ograniczeń co do tego, ile razy aluminium może zostać poddane recyklingowi, dlatego też jest takim dobrodziejstwem dla środowiska. Aluminium uważane za metal ekologiczny, co oznacza, że można je wielokrotnie odzyskiwać bez strat materiału.

 

Ponadto firma dysponuje nowoczesnym, rozbudowanym i energooszczędnym parkiem maszynowym, sterowanym numerycznie, w skład którego wchodzą dwie linie produkcyjne do prefabrykacji aluminium oraz kompleksowej obróbki szkła.

 

Vitrintec to firma przyszłości, ceniąca sobie ponad wszystko oszczędność czasu. Szukamy rozwiązań, które będą innowacyjne w swej prostocie, a jednocześnie miały potencjał do tworzenia nowatorskich projektów.

 

 2021 03 26 4

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 3/2021 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.