20230101MONTERIADA Zwiazek-POiD-logoKolor zielony? Naturalnie! To właśnie zielone barwy, kojarzące się z energooszczędnością, dominować będą na MONTERIADZIE 2023 na targach BUDMA w Poznaniu.

Nowa odsłona wydarzenia skupiona będzie wokół oszczędzania ciepła w domu, tak żeby żyło się w nim lepiej, a rachunki za ogrzewanie były niższe. Co czeka na uczestników MONTERIADY?

 

Już 31 stycznia na MONTERIADZIE 2023 ruszą pokazy montażu. Hasło przewodnie tegorocznej edycji wydarzenia to: Zadbaj o ciepły dom. – Powracamy z MONTERIADĄ na targi BUDMA w Poznaniu, tym razem w nowych, zielonych barwach.

To nawiązanie do energooszczędności i ekologii, wiodących trendów współczesnego budownictwa.

 

Wspólnie z Partnerami pokażemy, jak dzięki wykorzystaniu nowoczesnych, dobrze zamontowanych okien, drzwi zewnętrznych i bram garażowych można oszczędzać ciepło w domu. Idea wydarzenia doskonale wpisuje się też w tematykę kampanii społecznej „DOBRY MONTAŻ-Zadbaj o ciepły dom” – podkreśla Paweł Wróblewski, Dyrektor Zarządzający Związku POiD, organizatora wydarzenia.

 

20230101MONTERIADA-logoPokazy montażu nowoczesnych produktów
Co zobaczymy na MONTERIADZIE 2023? Przede wszystkim codzienne montaże na żywo ciepłych okien, drzwi zewnętrznych i bram garażowych Partnerów wydarzenia – wiodących marek z branży stolarki budowlanej.

W strefie montażu firma Aluplast zaprezentuje więc system drzwi unoszono-przesuwnych HST 85 mm, przy użyciu mini żurawia BG Lift M060 Glasslift. Firma Hörmann – segmentową bramę garażową LPU 42, Stalprodukt-Zamość – drzwi zewnętrzne 85 Premium Plus i drzwi zewnętrzne 72 Premium, zaś firma WIŚNIOWSKI – okno aluminiowe FUTURO MB-79 i okno PVC PRIMO 82.

 

Rozwiązania te montowane będą z użyciem zamocowań ramowych KPR/KPS-FAST Klimas Wkręt-met, belek montażowych Nyxon, systemu montażu Tytan WINS od Selena i systemu montażu Soudal Window System od Soudal. Do zabezpieczenia stolarki przy montażu posłuży folia w płynie LIQUID FOIL Vi-Pro® od Proventuss. Monterzy ubrani będą zaś w profesjonalne ubrania robocze Lahti Pro i skorzystają z narzędzi DEWALT.

 

Podczas MONTERIADY 2023 pokazy montażu na żywo realizowane będą przez 3 dni – od wtorku 31 stycznia do czwartku 2 lutego. W piątek 3 lutego również będzie można odwiedzić stoisko wydarzenia, obejrzeć zamontowane produkty i porozmawiać z ekspertami firm. To jednak nie koniec atrakcji, które przygotował Związek POiD wraz z Partnerami MONTERIADY.

 

Pokazom montażu towarzyszyć będzie ekspresyjny komentarz charyzmatycznego prowadzącego – Ireneusza Bieleninika, znanego z programów telewizyjnych i radiowych. Na MONTERIADZIE nie zabraknie również charakterystycznej postaci Edmonta – bohatera marki „DOBRY MONTAŻ”, który zachęcać będzie do udziału w wydarzeniu.

 

2023 01 02 1 


MONTERIADA 2023 – miejsce spotkań
Bardzo ważnym elementem MONTERIADY 2023 będzie spotkanie wystawców, członków Związku POiD, dziennikarzy oraz przedstawicieli organizacji i instytucji związanych z branżą stolarki. Posłuży ono wymianie doświadczeń i dyskusji na temat przyszłości branży w 2023 roku. Już teraz zapraszamy do udziału w spotkaniu w środę 1 lutego, o godz. 16.30 w hali nr. 5, na stoisku 108 targów BUDMA.

 

Do udziału w MONTERIADZIE 2023 Związek POiD zaprosił również przedstawicieli ukraińskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców Rynku Okien i Fasad, którzy gościli już na ubiegłorocznym, XII Kongresie Stolarki Polskiej. Zaproszenie dla gości z Ukrainy to ważny gest solidarności w obliczu rosyjskiej inwazji i doskonała okazja do rozmów o współpracy.

 

MONTERIADA 2023 to gratka nie tylko dla inwestorów indywidualnych, którzy budują i remontują swoje domy, lecz także dla monterów. Czekać na nich będzie strefa Dobrego Montażu, gdzie profesjonaliści mogą zapisać się na szkolenia, zapoznać z ofertą produktową firm i odebrać gadżety.

 

Wspólnie z Polskim Stowarzyszeniem Dekarzy, Związek POiD zorganizował też wizytę klasy patronackiej ze szkoły branżowej, połączoną z debatą dla uczniów. W sąsiedztwie stoiska MONTERIADY zlokalizowana będzie natomiast stała ekspozycja wyrobów Partnerów wydarzenia oraz członków Związku POiD. Odwiedzenie tego miejsca będzie więc doskonałą okazją do zapoznania się z nowościami produktowymi.

 

2023 01 02 2

 

MONTERIADĘ 2023 w charakterze Patronów Merytorycznych wspierają: Instytut Techniki Budowlanej, Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA i Polskie Stowarzyszenie Dekarzy. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują: Bramy21.pl, Budnet.pl, Budowa.org, Budowlanematerialy.eu, Budownictwo.co, Budownictwo.org, Budujemy Dom, Dom Idealny, Domszytynamiare.pl, Drzwi21.pl, Ekobudowanie.pl, Ekspert Budowlany, Kupdom.com.pl, Ładny Dom, Ladnydom.pl, Manager Report, Monter Stolarki, Murator, Muratorplus.pl, Obud.pl, Okna21.pl, Okno Kwartalnik, Oknonet.pl, Pasywny-budynek.pl, RBT Magazyn, Stolarkabudowlana.eu, Stolarstwo.org, Świat Aluminium, Świat Szkła, Teraz-srodowisko.pl, Wybudujemy.pl

 

Już teraz zarezerwuj swój czas i weź udział w MONTERIADZIE 2023 na Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA w Poznaniu - 31.01-03.02 2023 r. -  Stoisko nr 108 w hali 5

 

Zapraszamy do śledzenia komunikatów o MONTERIADZIE 2023 na:
www.poid.eu
www.facebook.com/POiDstolarkabudowlana
pl-pl.facebook.com/dobrymontaz/

 

20230101MONTERIADA 2023-POiD-BUDMA-Zadbaj o cieply dom

 2023 01 02 5

2023 01 02 4

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.