Już 31 stycznia na targach BUDMA w Poznaniu startuje MONTERIADA. Na stoisku 108 w hali 5 ruszą wyjątkowe pokazy montażu na żywo nowoczesnych produktów, które pozwalają zadbać o ciepły dom. Organizator wydarzenia – Związek POiD – wraz z Partnerami przygotował również wiele innych atrakcji. Jak wygląda program MONTERIADY 2023?

 


Trudno wyobrazić sobie ciepły dom bez ciepłych, dobrze zamontowanych okien, drzwi zewnętrznych i bramy garażowej. Jakie są najnowsze produkty w tej kategorii i jak, krok po kroku, powinny być zamontowane, przekonamy się odwiedzając stoisko MONTERIADY na targach BUDMA. Widowiskowe pokazy montażu wystartują tam 31 stycznia i potrwają przez 3 targowe dni. W piątek 3 lutego na stoisku dostępna będzie natomiast wystawa zamontowanych wyrobów.

 


Jakie rozwiązania zobaczymy na MONTERIADZIE 2023?
W strefie montaży swoje rozwiązania zaprezentują Partnerzy MONTERIADY – wiodące marki z branży stolarki budowlanej. Aluplast pokaże montaż systemu drzwi unoszono-przesuwnych HST 85 mm przy użyciu mini żurawia BG Lift M060 Glasslift. Firma Hörmann – segmentową bramę garażową LPU 42, Stalprodukt-Zamość – drzwi zewnętrzne 85 Premium Plus i drzwi zewnętrzne 72 Premium, zaś firma WIŚNIOWSKI – okno aluminiowe FUTURO MB-79 i okno PVC PRIMO 82.

Rozwiązania te montowane będą z użyciem wkrętów, kotew i zamocowań ramowych Klimas Wkręt-met, belek montażowych Nyxon, systemu montażu Tytan WINS od Selena i systemu montażu Soudal Window System od Soudal. Do zabezpieczenia stolarki przy montażu posłuży folia w płynie Vi-Pro® Liquid Foil od Proventuss. Monterzy ubrani będą zaś w profesjonalne ubrania robocze Lahti Pro i skorzystają z narzędzi DEWALT.

Pokazom towarzyszyć będzie ekspresyjny komentarz Ireneusza Bieleninika, znanego z programów telewizyjnych i radiowych. Na stoisku MONTERIADY, przy pysznej kawie, codziennie będzie można też porozmawiać z ekspertami firm, zasięgnąć fachowej porady i dopytać o wszelkie szczegóły dotyczące produktów. Dla monterów zawodowo zajmujących się montażem wyrobów stolarki budowlanej przygotowano zaś specjalną strefę, gdzie można zapisać się na szkolenia i odebrać gadżety od Partnerów.

 

Do udziału w MONTERIADZIE, na terenie targów BUDMA, zachęcać będą hostessy wraz z Edmontem – bohaterem marki „DOBRY MONTAŻ”. Tuż obok stoiska wydarzenia znajdzie się stała ekspozycja wyrobów Partnerów wydarzenia oraz członków Związku POiD, gdzie będzie można obejrzeć nowości produktowe.

 

20230101POiD-Monteriada-2023-DOBRY MONTAZ-BUDMA

 


Co czeka branżę w 2023 roku?
MONTERIADA to również doskonała przestrzeń do rozmów o przyszłości branży. Dlatego właśnie w środę 1 lutego, o godz. 16.30 na stoisku wydarzenia odbędzie się spotkanie dla przedstawicieli firm członkowskich POiD, reprezentantów instytucji branżowych, dziennikarzy, producentów, dostawców, ekspertów i architektów. Posłuży ono dyskusji na temat kondycji polskiej stolarki otworowej i omówieniu prognoz jej rozwoju na najbliższe lata.
Na zaproszenie Związku POiD, w MONTERIADZIE wezmą także udział przedstawiciele ukraińskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców Rynku Okien i Fasad. Wizyta gości z Ukrainy będzie znakomitą okazją do zacieśnienia współpracy pomiędzy obiema organizacjami.

 

MONTERIADĘ 2023 w charakterze Patronów Merytorycznych wspierają: Instytut Techniki Budowlanej, Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA i Polskie Stowarzyszenie Dekarzy. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują: Bramy21.pl, Budnet.pl, Budowa.org, Budowlanematerialy.eu, Budownictwob2b.pl, Budownictwo.co, Budownictwo.org, Budujemy Dom, Dom Idealny, Domszytynamiare.pl, Drzwi21.pl, Ekspert Budowlany, Kupdom.com.pl, Ładny Dom, Ladnydom.pl, Manager Report, Monter Stolarki, Murator, Muratorplus.pl, Obud.pl, Okna21.pl, Okno Kwartalnik, Oknonet.pl, Pasywny-budynek.pl, RBT Magazyn, Stolarkabudowlana.eu, Stolarstwo.org, Świat Aluminium, Świat Szkła, Teraz-srodowisko.pl, Wybudujemy.pl


Do udziału w MONTERIADZIE 2023 zaprasza Irek Bieleninik:
https://www.youtube.com/watch?v=w6OIFMqZnt4
Zapraszamy do udziału w MONTERIADZIE 2023 na Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA w Poznaniu.


31.01-03.02 2023 roku Stoisko nr 108 w hali 5

Harmonogram i bieżące komunikaty o wydarzeniu są dostępne na:
https://www.facebook.com/events/385083617167894/?post_id=400929478916641&view=permalink

 

20230101POiD-Monteriada-2023-DOBRY MONTAZ-Harmonogram pokazow

(kliknij na tabelę aby ja powiększyć)

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.