Za nami MONTERIADA 2023 na targach BUDMA w Poznaniu. Przez cztery dni stoisko wydarzenia tętniło życiem. Dzięki pokazom dobrego montażu i ekspozycji produktów, uczestnicy mogli zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami, które pozwalają oszczędzać cenną energię. Wszystko w zielonych barwach i zgodnie z hasłem: Zadbaj o ciepły dom! Co działo się podczas MONTERIADY 2023?

 

20230202 MONTERIADA-2023-BUDMA-targi-DOBRY MONTAZ-POiD-Edmont

 

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią MONTERIADA powróciła do programu targów BUDMA i był to powrót w wielkim stylu. W tym roku odbyła się już 6-sta edycja tego wyjątkowego wydarzenia, organizowanego przez Związek POiD wraz z Partnerami. MONTERIADA to prawdziwe święto dobrego montażu i solidna porcja praktycznej budowlanej wiedzy dla wszystkich, którzy budują i remontują dom – zarówno profesjonalistów, jak i inwestorów indywidualnych.

 

20230202 MONTERIADA-2023-BUDMA-targi-DOBRY MONTAZ-POiD-Irek Bieleninik


Jak dobrze budować i remontować?
Na stoisku MONTERIADY 2023 można było oglądać cykliczne pokazy dobrego montażu produktów Partnerów wydarzenia – wiodących firm z polskiej branży stolarki budowlanej: Aluplast, DEWALT, Glasslift, Hörmann, Klimas Wkręt-met, Lahti Pro, Nyxon, Proventuss, Selena, Soudal, Stalprodukt-Zamość, WIŚNIOWSKI. Okna, drzwi i brama garażowa montowane były przez profesjonalnych monterów, przy użyciu najlepszych akcesoriów, systemów montażowych, narzędzi oraz ubrań ochronnych.

 

20230202 MONTERIADA-2023-BUDMA-targi-DOBRY MONTAZ-POiD-montaz-stolarka-HST

 

Firma Aluplast zaprezentowała montaż systemu drzwi unoszono-przesuwnych HST 85 mm przy użyciu mini żurawia BG Lift M060 Glasslift. Firma Hörmann – segmentową bramę garażową LPU 42, Stalprodukt-Zamość – drzwi zewnętrzne 85 Premium Plus i drzwi zewnętrzne 72 Premium, zaś firma WIŚNIOWSKI – okno aluminiowe FUTURO MB-79 i okno PVC PRIMO 82. Rozwiązania te montowane były z użyciem wkrętów, kotew i zamocowań ramowych Klimas Wkręt-met, belek montażowych Nyxon, systemu montażu Tytan WINS od Selena i systemu montażu Soudal Window System od Soudal.

 

20230202 MONTERIADA-2023-BUDMA-targi-DOBRY MONTAZ-POiD-montaz okna

 

Do zabezpieczenia stolarki przy montażu posłużyła folia w płynie Vi-Pro® Liquid Foil od Proventuss. Monterzy ubrani byli natomiast w profesjonalne ubrania robocze Lahti Pro i korzystali z narzędzi DEWALT. Budowlane emocje podgrzewał dodatkowo komentarz w wykonaniu Irka Bieleninika, który odwoływał się do własnych doświadczeń związanych z budową domu.

 

Ciepły dom z nowoczesnymi produktami
Stoisko MONTERIADY 2023 pulsowało w rytmie pokazów montażu, które przyciągały tłumy uczestników. Pokazy, komentowane na żywo przez ekspertów firm i Irka Bieleninika, można było oglądać przy poszczególnych otworach montażowych, a wszystkie detale prac instalacyjnych widoczne były również na żywo na ekranach.

 

20230202 MONTERIADA-2023-BUDMA-targi-DOBRY MONTAZ-POiD-pokazy montazu

 

Dla monterów, sprzedawców produktów budowlanych i architektów przygotowano także specjalną przestrzeń: strefę dobrego montera i strefę biznesową, gdzie mogli oni porozmawiać z ekspertami przedsiębiorstw, zapisać się szkolenia oraz poznać pełną ofertę produktową.

 

Bardzo dużym zainteresowanie cieszyła się też stała, interaktywna ekspozycja produktów Partnerów MONTERIADY 2023 i firm członkowskich Związku POiD, zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie wydarzenia. Można tam było zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami oraz sprawdzić, jak działają.

 

20230202 MONTERIADA-2023-BUDMA-targi-DOBRY MONTAZ-POiD

 

Dzięki temu, nowoczesne wyroby, które pozwalają zadbać o ciepły dom i oszczędzać cenną energię nie miały przed odwiedzającymi MONTERIADĘ 2023 żadnych tajemnic.
W środę 1 lutego na stoisku wydarzenia odbyło się natomiast spotkanie z udziałem przedstawicieli firm członkowskich POiD, reprezentantów instytucji branżowych, dziennikarzy, producentów, dostawców, ekspertów i architektów. Była to doskonała okazja do rozmów o nadchodzących wyzwaniach i przyszłości branży stolarki budowlanej w Polsce.

 

Dziękujemy za udział w MONTERIADZIE 2023 i już teraz zapraszamy na przyszłoroczną edycję wydarzenia na Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA w Poznaniu.
Zachęcamy do obejrzenia zdjęciowych relacji z MONTERIADY 2023 na:

 

https://www.facebook.com/events/385083617167894/?post_id=400929478916641&view=permalink

 

***
MONTERIADĘ 2023 w charakterze Patronów Merytorycznych wsparli: Instytut Techniki Budowlanej, Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA i Polskie Stowarzyszenie Dekarzy.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowały redakcje: Bramy21.pl, Budnet.pl, Budowa.org, Budowlanematerialy.eu, Budownictwob2b.pl, Budownictwo.co, Budownictwo.org, Budujemy Dom, Dom Idealny, Domszytynamiare.pl, Drzwi21.pl, Ekspert Budowlany, Kupdom.com.pl, Ładny Dom, Ladnydom.pl, Manager Report, Monter Stolarki, Murator, Muratorplus.pl, Obud.pl, Okna21.pl, Okno Kwartalnik, Oknonet.pl, Pasywny-budynek.pl, RBT Magazyn, Stolarkabudowlana.eu, Stolarstwo.org, Świat Aluminium, Świat Szkła, Teraz-srodowisko.pl, Wybudujemy.pl

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.