Niebawem FOREL weźmie udział w wydarzeniu, podczas którego światową premierę będą miały nowe rozwiązania w zakresie produkcji szyb zespolonych.

 

 

FOREL potwierdza swoją obecność na targach VITRUM 2023 (5-8 września, Mediolan) z imponującym stoiskiem o powierzchni ponad 1100 m2. Tak jak zawsze firma pokaże swoje najlepsze technologie produkcji szyb zespolonych oraz obróbki szkła płaskiego.

 

Nie zabraknie nowości: podczas tej edycji targów FOREL zaprezentuje, jako światową premierę, nowe rozwiązanie przeznaczone dla sektora szyb zespolonych. Swoją obecnością FOREL potwierdza jednocześnie rangę tego wydarzenia:

 

2023 07 30 2

 

– Dla FOREL targi VITRUM są nie tylko jednym z wielu wydarzeń, na które można przeznaczyć budżet lub nie. Jest to najważniejsze spotkanie branżowe organizowane przez GIMAV, włoskie stowarzyszenie producentów maszyn szklarskich, którego jesteśmy członkiem od ponad czterdziestu lat – komentuje Riccardo Vianello, dyrektor generalny i wiceprezes FOREL.

 

– Wierzymy, że VITRUM ma szczególną wartość: pozycjonuje włoskie firmy jako głównych posiadaczy wiedzy i technologii w zakresie obróbki szkła.

 

2023 07 30 2

 

Dla nas takie wydarzenie to doskonała okazja do zaprezentowania naszych produktów klientom, zebranie opinii oraz zrozumienie i omówienie trendów rynkowych.

 

Dlatego ważne jest, aby istniały włoskie targi poświęcone maszynom do obróbki szkła, ponieważ niektóre z wiodących światowych firm w naszym sektorze narodziły się i działają we Włoszech.

 

2023 07 30 3

 

FOREL wierzy w VITRUM – trzeba być w stanie dostrzec wartość inicjatywy, wykraczającą poza samo członkostwo lub kalkulację na „zwrot z inwestycji”. Tak jest w przypadku VITRUM 2023: “nadszedł czas, aby też dawać, a nie tylko żądać”.

 


Technologie prezentowane na targach VITRUM 2023
Linia do produkcji szyb zespolonych z termoplastycznymi ramkami dystansowymi będzie działać na targach VITRUM 2023.

Jest to wysoce zautomatyzowany dwufunkcyjny model, który jest w stanie produkować również szyby zespolone z tradycyjnymi sztywnymi ramkami dystansowymi.

 

2023 07 30 3

 

Przed łączeniem tafli szkła w szyby zespolone, tzw. prasowaniem, ale po wytłoczeniu ramki dystansowej, szkło można umieścić w nowej stacji buforowej, gdzie termoplastyczna ramka dystansowa ustabilizuje się w celu lepszego dalszego przetwarzania.
To opatentowane rozwiązanie poprawia właściwości materiału i zwiększa ogólną szybkość montażu/zespolenia szyby.

 

Na targach VITRUM 2023, jako światowa premiera, zostanie zademonstrowany również nowy innowacyjny system sortowania gotowych szyb zespolonych. To zintegrowane rozwiązanie logistyczne umożliwia przechowywanie świeżo uszczelnionych/ zamkniętych szyb w specjalnie zautomatyzowanym magazynie, skąd można je później pobrać.

Wypełnionym szybom zespolonym nadawany jest specjalny identyfikator, w kolejności przydatnej przy wysyłce poszczególnych zamówień. Nowy automatyczny system sortowania zapewnia wyraźne korzyści w zakresie optymalizacji produkcji i obsługi.

 

Zaprezentowane zostaną także rozwiązania urządzeń FOREL do precyzyjnego przygotowania tradycyjnych sztywnych elementów dystansowych: giętarka do profili – ramek dystansowych, automatyczny napełniacz ramek materiałem osuszającym (sitem molekularnym) i urządzenie do ręcznego nakładnia butylu.

 

Na targach VITRUM 2023 zaprezentowana zostanie również pionowa linia do obróbki krawędzi, flagowy produkt FOREL i światowy bestseller, z kilkoma interesującymi ulepszeniami poprawiającymi pozycjonowanie szkła, zwłaszcza przy obróbce tafli o kszywoliniowym kształcie.

 

2023 07 30 3

 


VITRUM – „nasze targi”
– FOREL zawsze patrzy w przyszłość – podsumowuje Riccardo Vianello. – Słuchając naszych klientów, staramy się nie tylko zaspokajać ich bieżące potrzeby, ale także wyobrażać sobie, jakie będą jutrzejsze trendy.

Oprócz nowych produktów, które zostaną zaprezentowane na targach Vitrum, mamy kilka projektów w fazie rozwoju, które pokażemy w najbliższych miesiącach.

 2023 07 30 3

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.