Od ponad 40 lat produkty EK Connect z firmy EDUARD KRONENBERG znajdują zastosowanie w branży szklarskiej i w chwili obecnej są już standardem w nowoczesnej produkcji szkła zespolonego - zarówno dla trwałego łączenia ramek dystansowych ze stali, jak i z tworzyw sztucznych.

 

Jako preferowany partner wszystkich dostawców systemów, EK opracowała kompleksowy modułowy system optymalnie dopasowanych akcesoriów – jak zawsze w ścisłej współpracy z producentami ramek dystansowych oraz użytkownikami. Współpracy tej nieustannie towarzyszy myśl przewodnia, aby czynić dobre rzeczy jeszcze lepszymi.

 

2023 09 12 1

 „Naszym celem jest uczynienie dobrych rozwiązań jeszcze lepszymi” Remigiusz Zamaro

 

Świat Szkła w rozmowie z Remigiuszem Zamaro, Inżynierem Sprzedaży i Aplikacji w EDUARD KRONENBERG, o udanym wprowadzeniu na rynek hybrydowego łącznika z plastikowym mostkiem:

 

Świat Szkła: Serdecznie gratulujemy Państwu udanego wprowadzenia na rynek nowego, innowacyjnego rozwiązania dla przemysłu szkła zespolonego – hybrydowego łącznika z mostkiem z tworzywa sztucznego. Jak Pan ocenia pierwsze reakcje rynku?

 

Remigiusz Zamaro: Bardzo dziękujemy! Zainteresowanie było wyjątkowo duże od samego początku, a opinie klientów utwierdziły nas w naszym założeniu.

 

2023 09 12 1

 

Świat Szkła: To brzmi rewelacyjnie. Czy mógłby Pan wyjaśnić bardziej szczegółowo, co sprawia, że hybrydowe łączniki są tak wyjątkowe i jakie korzyści oferują?

 

Remigiusz Zamaro: Oczywiście. Hybrydowy stalowy łącznik z serii CT Ultra łączy w sobie najlepsze cechy naszych poprzednich serii produktów EK STEEL i EK POLO Connect. Dzięki zasadzie „rura w rurze” możemy zagwarantować maksymalne bezpieczeństwo procesu przetwarzania.
Pierwsze opinie klientów potwierdziły, że nasze rozwiązanie eliminuje wiele potencjalnych problemów. Kompensuje możliwe niedokładności podczas docinania ramek dystansowych, umożliwia skuteczne wypełnianie ramek sitem molekularnym, uszczelnia połączenie dookoła krawędzi szyby i zwiększa jego stabilność, zwłaszcza w przypadku bardzo dużych jednostek, tzw. ramek Jumbo.

 

Świat Szkła: To brzmi imponująco. Jakie opinie otrzymaliście od klientów do tej pory?

 

Remigiusz Zamaro: Opinie naszych klientów są bardzo pozytywne. Pierwsza seria innowacyjnych łączników hybrydowych otrzymała bardzo dobre recenzje od użytkowników. Nasze rozwiązanie spełniło, a w wielu przypadkach nawet przerosło oczekiwania. Klienci szczególnie doceniają bezpieczeństwo i wydajność przetwarzania.

 

2023 09 12 1

 

Świat Szkła: Świetnie to słyszeć! Czy planujecie wprowadzenie wersji łączników hybrydowych również dla innych producentów ramek dystansowych?

 

Remigiusz Zamaro: Tak, zdecydowanie. Biorąc pod uwagę niezwykle pozytywne opinie klientów, jesteśmy obecnie w trakcie wprowadzania łączników hybrydowych również dla innych producentów ramek dystansowych. Chcemy udostępnić zalety naszego nowego rozwiązania szerszemu rynkowi i wdrożymy je w najbliższym czasie.

 

Świat Szkła: To brzmi obiecująco. Czy nowy produkt całkowicie zastąpi sprawdzoną serię EK SC L PSC bez plastikowego mostka?

 

Remigiusz Zamaro: Nie, nie jest to naszym celem. Widzimy hybrydowe rozwiązanie raczej jako alternatywę dla specjalnych zastosowań i „skomplikowanych” obróbek. Sprawdzona seria EK SC L PSC bez plastikowego mostka będzie nadal obecna na rynku i będziemy mieć ją nadal w ofercie.

 

2023 09 12 1

 

Świat Szkła: Koncentrując się na innowacjach, jakości i obsłudze klienta, EK pozostaje zaufanym partnerem dla przemysłu szkła termoizolacyjnego i wyznacza standardy w branży. Jak zamierzacie sprostać tym wymaganiom także w przyszłości?

 

Remigiusz Zamaro: My w EK – jako przedsiębiorcy – kreatywnie szukamy szans na rynku, a nasza strategia jest konsekwentnie nastawiona na jakość, innowację i wysoką satysfakcję klienta. To widać w naszym podejściu do jakości – chcemy jak najlepiej odpowiadać na potrzeby klientów.

Naszym celem nie jest jedynie sprostanie oczekiwaniom rynku. Naszym celem jest je przekraczać. Szukamy przewagi konkurencyjnej i unikatowych cech, aby odnieść sukces na rynku. W rezultacie osiągnęliśmy przewagę jakościową i technologiczną, co umożliwia nam opracowywanie dalszych innowacji.

 

2023 09 12 1

 

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.