Szyba energooszczędna -59
Szyba energooszczędna składa się z dwóch tafli szkła oraz komory izolacyjnej pomiędzy nimi. Zewnętrzna szyba wykonana w technologii float została zahartowana.

Natomiast wewnętrzna jest pokryta powłoką niskoemisyjną. Jest to bardzo cienka warstwa tlenków metali szlachetnych, która odbija od szyby promienie cieplne emitowane przez kaloryfery, poprawiając jednocześnie jej parametry izolacyjne.

Dodatkowo pomiędzy taflami szkła umieszczono gaz szlachetny argon, który jest bardzo dobrym izolatorem cieplnym.

Grubość pakietu szybowego to 24 mm – 4 mm szyba zewnętrzna hartowana float, przestrzeń między szybami 16 mm wypełniona argonem, 4 mm – szyba wewnętrzna z powłoką niskoemisyjną.

Cena: w standardzie w oknach VELUX

Image

Szyba bezpieczna z powłoką łatwozywalną - 73
Szyba bezpieczna składa się z trzech tafli szkła oraz komory izolacyjnej pomiędzy nimi. W odróżnieniu od standardowego pakietu enerooszczędnego szyba wewnętrzna to sklejone dwie 3-militerowe tafle szkła z folią w środku. Taka konstrukcja gwarantuje użytkownikom podwyższone bezpieczeństwo, bo w razie stłuczenia, kawałki szkła nie spadną na podłogę.

Warstwa folii oraz szyby różnej grubości tłumią dźwięki dużo lepiej niż klasyczne zestawy szybowe. Oznacza to podwyższoną ochronę akustyczną. Szyba gwarantuje zmniejszenie odczuwalnego hałasu o 3 dB w porównaniu do okien z szybą energooszczędną 59. Dodatkowo szyba bezpieczna zatrzymuje aż 95% promieniowania UV, czyli o 20% więcej niż tradycyjna szyba. Promieniowanie UV to główna przyczyna blaknięcia kolorów we wnętrzu.

Szyba zewnętrzna została pokryta cienką, niewidoczną powłoką z trwałego materiału o grubości 3000 razy mniejszej niż ludzki włos. Technologia ta powoduje, że zanieczyszczenia, które gromadzą się na szybie, są rozkładane, a następnie wypłukiwane przez deszcz. Oznacza to łatwiejsze i szybsze mycie oraz lepszą przejrzystość szyby podczas deszczu. Dzięki tej powłoce, na szybie nie powstają krople, tylko cienka i przejrzysta warstwa wody. Po wyschnięciu nie ma śladu deszczu, rosy ani brudu, więc szyba nie wymaga częstego mycia. Światło słoneczne aktywuje właściwości hydrofilne powłoki – wilgoć, krople wody tworzą na powierzchni szyby cienką, równomierną warstwę, która nie pogarsza jej przejrzystości.

Grubość pakietu szybowego to 24 mm – 4 mm szyba zewnętrzna hartowana float, przestrzeń między szybami 14 mm wypełniona argonem, szyba klejona wewnętrzna 2 x 3 mm.

Cena: dopłata 95 zł brutto bez względu na rozmiar okna, w standardzie w oknach kolankowych i elektrycznych Integra®

Image

Szyba dwukomorowa -65
Najbardziej energooszczędny pakiet szybowy w ofercie VELUX składa się z trzech tafli szkła i dwóch komór wypełnionych kryptonem. Szyba charakteryzuje się znakomitym współczynnikiem izolacyjności cieplnej, a także wysokim poziomem bezpieczeństwa, a dodatkowo pokryta jest powłoką łatwozmywalną.

Dwukomorowy pakiet szybowy składa się z trzech warstw szkła: wewnętrznej laminowanej o grubości 4 mm, środkowej i zewnętrznej, również o grubości 4 mm, wykonanych z hartowanego szkła float ze specjalną powłoką niskoemisyjną. Dwie komory międzyszybowe wypełniono kryptonem – szlachetnym gazem, który ma lepsze parametry izolacyjne niż standardowo stosowany argon.

Okna wyposażone w szybę dwukomorową przeznaczone są do domów pasywnych i o podwyższonych standardach energooszczędnych. Zastosowanie tego pakietu szybowego w porównaniu do standardowego okna energooszczędnego VELUX, pozwala na zredukowanie strat ciepła aż o 25 %.

Współczynnik izolacyjności termicznej U szyby wynosi 0,5 (W/m2K), natomiast U okna 1,0 (W/m2K). Dodatkowo szybę zewnętrzną pokryto powłoką łatwozmywalną i hydrofilną, przyspieszającą schnięcie powierzchni, która sprawi, że okno będzie bardziej przejrzyste bez częstego mycia.

Szyba izoluje również lepiej dźwięki, współczynnik dźwiękochłonności wynosi 35 dB. Wewnętrzna szyba jest laminowana i gwarantuje bezpieczeństwo domowników.

Grubość pakietu szybowego to 32 mm – 4 mm szyba zewnętrzna hartowana float, przestrzeń między szybami 10 mm wypełniona kryptonem, 4 mm szyba środkowa hartowana float, przestrzeń między szybami 10 mm wypełniona kryptonem, szyba wewnętrzna klejona z warstwą folii 2 x 2 mm.

Cena: dopłata 980 zł brutto bez względu na rozmiar okna

Image

Image


Więcej informacji na temat innych rodzajów szyb stosowanych w oknach VELUX można znaleźć na stronie www.velux.pl

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.