Energia do kwadratu (Energy2)
Wyobraźmy sobie budynki, które działają jak samodzielne elektrownie. Skutkiem decentralizacji energetycznej będzie sytuacja, w której budowla dostarczy takiej ilości energii, która zapewni komfort wszystkim jej użytkownikom. Straty ciepła zostaną obniżone o 30% dzięki poprawie izolacyjności cieplnej przegród jakimi są okna, drzwi i fasady.
Energia pozyskiwana z paliw kopalnych będzie zastąpiona lub uzupełniona w pełni odnawialnymi źródłami jak ciepło słoneczne oraz geotermalne. Już dziś idea ta jest możliwa do zrealizowania, między innymi dzięki programowi Energy2 firmy Schüco. Ten nowatorski projekt to nie tylko oszczędzanie i pozyskiwanie energii – to również niepowtarzalne wzornictwo, automatyzacja oraz bezpieczeństwo. W jego ramach Schüco dostarcza praktycznych, kompleksowych rozwiązań, które mogą się przyczynić do zrewolucjonizowania myślenia o budynku jako całości.
Nowa generacja materiałów budowlanych
Powłoka budynku kryje w sobie potencjał nie tylko estetyczny, lecz także użytkowy. okna o profilach aluminiowych generacji Schüco AWS, jak również system profili z PVC Schüco corona charakteryzują się obniżonymi współczynnikami przenikania ciepła dzięki lepszej izolacyjności cieplnej. opcja wbudowania automatyki daje możliwość zdalnego sterowania elementami fasady oraz regulowania mikroklimatu wewnątrz budynku. Dwie gałęzie produktów techniki solarnej firmy Schüco – solarotermia oraz fotowoltaika – to oferta skierowana do osób i inwestorów ceniących sobie tanie źródła energii.
Współpraca architektów z firmą Schüco zaowocowała powstaniem setek śmiałych projektów fasad, przykuwających uwagę nowoczesnością i elegancją, a zarazem inteligentnych – jak chociażby biurowiec oval office w hamburgu czy budynek Enercon w Magdeburgu.
inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne