Użytkownicy urządzeń waterjet czyli maszyn do cięcia wodą w całej Polsce mogli do tej pory wyciąć każdy kształt z praktycznie każdego surowca. Nieosiągalna jednak była możliwość grawerowania tak wyprodukowanych elementów. Teraz to się zmieniło. Ponownie znać o sobie dała doskonała myśl konstruktorska inżynierów amerykańskiej korporacji OMAX.

 

Teraz urządzenia do cięcia wodą amerykańskiej korporacji OMAX nie tylko wycinają każdy kształt z każdego surowca czy tworzywa. Możliwe jest także odpowiednie grawerowanie uzyskanych elementów. Warto dodać, że grawerowanie odbywa się również za pomocą wody i to przy użyciu tej samej maszyny korporacji OMAX. Oto użytkownicy tych urządzeń w Polsce uzyskują dotąd niespotykane możliwości rozszerzenia i wzbogacenia swoich usług.

 

Image

 

- Funkcja grawerowania jest dodana do programu Layout, który obsługuje wszystkie urządzenia amerykańskiej korporacji OMAX. Oznacza to, że każdy posiadacz maszyny OMAX ma teraz możliwość nie tylko cięcia wodą różnych elementów, ale również ich grawerowania – mówi Daniel Ignaciuk, operator maszyny firmy Jetsystem, polskiego dystrybutora urządzeń amerykańskiej korporacji OMAX.Jak to więc możliwe, że posiadając maszynę OMAX można w prosty i łatwy sposób nie tylko ciąć elementy, ale także je grawerować? To bardzo proste.Trzeba zdawać sobie sprawę, że obsługujemy naszego waterjeta za pomocą komputera takiego, jak zwykły PC. Komputer posiada specjalne oprogramowanie stworzone przez korporację OMAX. Użytkownik maszyn OMAX pobierając uaktualnienie oprogramowania do swojej maszyny, ma automatycznie możliwość nowego wykorzystania urządzenia.Otrzymuje bezpłatnie nowe oprogramowanie a w nim nakładkę Intelli - ETCH pozwalającą grawerować. Prawda, że proste? Tak proste, jak pobranie nowego oprogramowania na domowy komputer i to bez żadnych dodatkowych kosztów. Dlaczego? Ponieważ licencja na oprogramowanie Intelli-MAX™ w urządzeniach Omax jest nieograniczona. Daje możliwość pobierania aktualizacji do końca żywotności maszyny, na nieograniczoną liczbę stanowisk.

 

Image 

 

- Samo grawerowanie jest bardzo proste, jak większość czynności wykonywanych na urządzeniach OMAX. Wystarczy zaimportować do programu wcześniej przygotowany wzór w postaci pliku graficznego. Łatwe w obsłudze i przejrzyste programowanie sprawia, że w każdym materiale można wygrawerować żądany projekt.Wystarczy zaimportować rysunek. Wprowadzić parametry grawerowania w zależności od materiału i głębokości, którą chcemy osiągnąć – mówi Daniel Ignaciuk z firmy Jetsystem. - Program automatycznie sam dostosuje prędkości do naszego rysunku. Następnie załaduje plik do programu Make, w którym uruchamiamy cały proces grawerowania. W efekcie końcowym otrzymujemy efektowny element.Proszę więc teraz sobie wyobrazić, że dzięki jednej maszynie OMAX i niesamowitemu oprogramowaniu urządzenia, będziemy mogli wycinać efektowne kształty ze stali, kamienia, szkła czy drewna oraz je odpowiednio grawerować, wzbogacając o efektowne wzornictwo.

 

Warto dodać, że jeśli połączymy inteligentne i proste w użyciu oprogramowanie sterujące urządzeniem z bardzo oszczędną pompą korbowodową korporacji OMAX, okaże się iż możemy naprawdę dużo zaoszczędzić tnąc wodą. Sekret tkwi w sercu urządzenia – pompie. Podczas gdy większość producentów popularnych waterjetów stosuje potężne i nieoszczędne pompy wzmacniaczowe, OMAX postanowił pójść w innym kierunku.


Dlatego w urządzeniach tej firmy, zastosowano pompę korbowodową. Pompa ta ma w układzie tylko 1,9 litra oleju, podczas gdy wzmacniaczowa nawet 250 litrów! Do tego urządzenia korporacji OMAX potrzebują o wiele mniej wody, ścierniwa i energii elektrycznej, aby wytworzyć taką samą pracę, jak maszyny konkurencyjne.

 

Image 

 

Urządzenia OMAX zaspokajają więc potrzeby użytkowników w zakresie cięcia elementów ze wszystkich materiałów-  metal, plastik, szkło, ceramika, kamień, kompozyty bezpośrednio z plików CAD i DXF. Materiały ultratwarde, odbłyskowe czy kruche nie stanowią żadnego problemu dla  waterjetów OMAX. Cięcie przy pomocy tych urządzeń pozwala zaoszczędzić czasy operacyjne oraz zredukować zużycie materiału.Jeśli więc cenicie pieniądze, lubicie minimalizować straty i uzyskiwać maksymalne zyski, to urządzenia korporacji OMAX są właśnie dla Was idealnym rozwiązaniem. Jeśli zaś połączymy te maszyny z możliwością grawerowania, to okaże się iż dla naszej firmy tak naprawdę nie będzie niemożliwych rzeczy do wycięcia i wykończenia.

 

więcej informacji: www.omax.pl

 

patrz też:


STAL-MET – waterjet kluczem do rozwoju firmy , Świat Szkła - portal

Wydajniej, szybciej i taniej , Świat Szkła 2/2013 

Akademia innowacji w Elblągu , Świat Szkła 1/2013 

Wwiercanie pulsacyjne to innowacja AWJ , Świat Szkła - portal

Olbrzymi waterjet już w Polsce , Świat Szkła - portal

MEGAJET tnie 30 cm stali , Świat Szkła 9/2012 

Cięcie wodą szkła , Świat Szkła 4/2012 

Kruche piękno i delikatna moc , Świat Szkła 3/2012 

Technologia cięcia wodą w architekturze i designie , Świat Szkła 3/2012 

Szkolenia WATERJET , Świat Szkła - portal

Dotacje na maszyny waterjet , Świat Szkła - portal

Nowa koncepcja stołu roboczego w cięciu szkła strumieniem wody , Świat Szkła 3/2011 

Enduro MAX - technologiczny przełom OMAX , Świat Szkła - portal

Pokaz maszyn waterjet do cięcia szkła , Świat Szkła - portal

Siła natury w służbie technologii , Świat Szkła 3/2010

MAXIEM - Cięcie wodą dla każdego , Świat Szkła - portal,

Podejmij wyzwanie OMAX i wygraj laptopa z oryginalnym oprogramowaniem  , Świat Szkła - portal,

Pompa do urządzenia waterjet , Świat Szkła - portal,

Waterjet - urządzenie do cięcia kamienia i szkła , Świat Szkła - portal,

Finezja w obróbce szkła, Dagmara Wynarska, Świat Szkła 12/2008

Coraz tańsza technologia, Marcin Cegielski, Świat Szkła 12/2008

Wycinarki wodne w branży szklarskiej , Andrzej Stryjecki, Świat Szkła 12/2007

WATERJET w SZKŁO SERVICE , Maciej Sztandar, Świat Szkła 12/2007

IDRO – centrum obróbcze w technologii waterjet , Świat Szkła 6/2007

Technologia i urządzenia WATERJET dla branży szklarskiej , Andrzej Stryjecki, Świat Szkła 12/2006 Świat Szkła 

Cięcie szkła strumieniem wody pod bardzo wysokim ciśnieniem , Andrzej Stryjecki,  Świat Szkła 1/2006,

Innowacyjna technologia cięcia szkła strumieniem wody , Świat Szkła 1/2006

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.