Glasstec 2006 – potargowe podsumowania


Samonośna struktura całoszklana
W dniach 24 do 28.10.2006 r. miały miejsce międzynarodowe targi GLASSTEC w Düsseldorfie. C.D.A brała w nich udział jako wyłączny przedstawiciel i dystrybutor na rynek europejski firmy Preference Manufacturing – Singapore.
Pomimo faktu, iż stoisko należało do Preference Manufacturing, logo i obecność C.D.A były bardzo mocno zaakcentowane, aby podkreślić ponad 3-letnią owocną współpracę pomiędzy tymi dwoma firmami.

Konstrukcja stoiska firmowego (wszystkie elementy szklane) oparta była na okuciach, które Preference Manufacturing/C.D.A posiada w swoim asortymencie. Dało to możliwość zaprezentowania różnorakich zastosowań okuć, systemów przesuwnych, mocowań punktowych i innych akcesoriów używanych w montażu struktur ze szkła hartowanego.

Targi Glasstec dały możliwość zaprezentowania szerszej publiczności wszelkich nowości, które pojawiają się w ofercie i CDA taką możliwość wykorzystała.

Na stoisku zaprezentowała m.in. takie nowe produkty jak:
 • system KELLAN SPIDER,
 • system składano-przesuwny SLF100,
 • system składany harmonijkowo SLF200,
 • okucia do mocowań punktowych.

Wyżej wymienione produkty znalazły już zastosowanie w niektórych projektach w Europie - prosimy zobaczyć stronę www.preference.com.sg References

Zastosowanie samonośnej struktury całoszklanej, jako elementu zabudowy stoiska, wzbudziło duże zainteresowanie wśród osób odwiedzających targi, zarówno stałych klientów firmy, jak i potencjalnych nowych klientów, architektów wnętrz oraz osób prywatnych.

Jednocześnie firma CDA i Preference Manufacturing chciałaby niniejszym SERDECZNIE PODZIĘKOWAĆ wszystkim odwiedzającym nasze stoisko, stałym i nowym klientom.

CENTRUM DYSTRYBUCJI AKCESORIÓW Sp. z o.o.
50-513 Wrocław, ul. Gazowa 24/25
tel. (0-71) 797 80 28, 794 62 00, fax: 797 80 27
www.cdakcesoria.pl; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dow Corning® Quality BondTM – program współpracy w kreatywnym szkleniu strukturalnym fasad
Na targach Glasstec w Duesseldorfie (Niemcy) firma Dow Corning zaprezentowała innowacyjny program współpracy z wykonawcami szklenia strukturalnego i szyb zespolonych.

Program nazwany Quality BondTM, czyli „Jakość połączenia” ma na celu zbliżenie do siebie deweloperów, inwestorów, architektów, konstruktorów, dostawców systemów i wykonawców zespoleń, uczestniczących w projektach szklenia strukturalnego i technolgii klejenia silikonami. Poprzez wdrożenie tej inicjatywy, firma Dow Corning pragnie podzielić się ze wszystkimi, którzy są związani z procesem projektowania i realizacji projektu, swoją szeroką wiedzą i doświadczeniem w zakresie klejenia fasad strukturalnych.

Inicjatywa ta jest obecnie promowana w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Azji i bazuje na ponad 35-letnim zaangażowaniu Dow Corning w technologię przeszkleń strukturalnych i podnoszenie standardów bezpieczeństwa.
Program Quality BondTM ma na celu wdrażanie na całym świecie najlepszych praktyk i najwyższej jakości produktów i wykonania, ale także wysokich standardów w odniesieniu do bezpieczeństwa, długowieczności i trwałości elementów i projektów oszklonych strukturalnie.

Partnerzy programu Quality BondTM mogą korzystać z aktywnej pomocy i doradztwa technicznego polegającego na wprowadzaniu ścisłego reżimu jakościowego, szerokiego programu badań i rozszerzonych gwarancji projektowych.
Quality BondTM umożliwi architektom, projektantom i konsultantom dostęp do szerokiej wiedzy posiadanej przez Dow Corning już na wczesnym etapie projektowania budynków i opracowywania indywidualnych rozwiązań technicznych.
Na żądanie Dow Corning udostępni dane członków programu wszystkim zainteresowanym.

Dow Corning jest pionierem i globalnym liderem w technologii rozwiązań szklenia strukturalnego i pragnie w ten sposób podkreślić swoją ponad 35-letnią obecność w tym segmencie rynku. Jesteśmy przekonani, że program Quality BondTM umożliwi nam dalszy rozwój i obecność na rynku, a architektom i projektantom pomoże w realizacji wyzwań związanych z realizacją nowoczesnych konstrukcji fasad budynków.

Szymon Nadzieja
Dow Corning Construction
www.qualitybond.com


Wysoka jakość i rozsądna cena
Firma Morad po raz pierwszy brała udział w targach Glasstec w Dusseldorfie. W swojej ofercie posiadamy okucia do kabin prysznicowych oraz do szkła hartowanego. Z przyjemnością stwierdzam, że nasze produkty cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko gości z Niemiec, ale również
z bardzo dalekich krajów. Wysoka jakość i rozsądna cena przyciągnęły uwagę wielu klientów. Liczymy na rozpoczęcie owocnej współpracy z wieloma zagranicznymi firmami właśnie dzięki kontaktom zdobytym podczas targów.

Aleksandra Bernatek
MORAD


Po pierwsze wizerunek
Prezentacja i promocja wizerunku firmy oraz jej produktów podczas najbardziej prestiżowej imprezy wystawienniczej w Europie dla branży szklarskiej były głównym celem naszego uczestnictwa w tegorocznej edycji międzynarodowych targów Glasstec w Düsseldorfie.

Decyzja o udziale naszej firmy w targach zbiegła się w czasie z wprowadzeniem na rynek naszego nowego produktu – butylu pod nazwą handlową IGS 100.

Ogromne zainteresowanie masami do produkcji szyb zespolonych oferowanymi przez naszą firmę potwierdziło słuszność decyzji o uczestnictwie w targach oraz zaowocowało nawiązaniem licznych kontaktów z producentami szyb jak również z dystrybutorami materiałów dla przemysłu szklarskiego niemal z całego świata.

Andrzej Konieczny
KADMAR

PPHU „KADMAR” Sp. z o.o.
ul. Katowicka 23a, 43-603 Jaworzno
tel./fax: (00 48) 32 615 61 86, tel. (00 48) 32 615 62 33
www.kadmar.pl; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Największa!
Na targach GLASSTEC firma Adelio Lattuada zaprezentowała produkty:

GIANT-83
Największa maszyna CNC jaka kiedykolwiek została wyprodukowana,
z 5 osiami do szlifowania i polerowania krawędzi i faz na szkle z wewnętrznymi i zewnętrznymi krzywiznami, krawędzi prostoliniowych i szlifowania naroży. Maszyna ta może też wykonać otwory do wstawiania kołków i śrub oraz wewnętrzne i zewnętrzne frezowanie.

GIANT-83 może przetwarzać szkło o wymiarach do 8300x3210 mm!

Maszyna jest zaopatrzona w wał obrotowy o mocy 14 kW, który może mieć maksymalne pochylenie do 90o (pozioma pozycja). Ta cecha pozwala szlifować krawędzie i fazy szkła o dużej grubości z wymaganym kątem szlifu (fazy) i stosowanie ściernic garnkowych zamiast obwodowych.
GIANT-83 może obrabiać szkło albo kamień do maksymalnej grubości 100 mm.

Stół roboczy może być podzielony na dwie sekcje, każda jest zaopatrzona w 12-elementową stację narzędzi, z automatyczną wymianą i magazynowaniem. Wyposażenie obejmuje:
 • oprogramowanie CAD-CAM,
 • teleassistance przez modem,
 • specjalny system polerowania krawędzi z tarczami filcowymi i tlenkiem ceru.

GIANT-83 był używany by wyprodukować największe na świecie samonośne schody ze szkła, przedstawione na Glasstec przez firmę Seele.

BEM 31
BEM 31 jest 3 osiową maszyną CNC: może szlifować i polerować krawędzie na szkle z wewnętrznymi i zewnętrznymi krzywiznami, krawędzie prostoliniowe i szlifować naroża. Może też wykonać otwory do wstawiania kołków i śrub oraz wewnętrzne i zewnętrzne frezowanie.

Możliwe jest przetwarzanie różnych typów, kształtów i grubości szkła jedno po drugim, bez specjalnych operacji dostosowywania maszyny. Dzięki skanerowi kodu kreskowego maszyna „dowiaduje się”, jaki typ obróbki musi zastosować na dostarczonej formatce szkła i automatycznie się dostosowuje.

Maszyna jest też szczególnie przystosowana do przetwarzania szkła niskoemisyjnego Low-E, ponieważ powierzchnia powlekana nie ma nigdy kontaktu z przyssawkami czy rolkami.

W wyposażeniu:
 • 15 elementowa stacja narzędzi narzędzia pozycji z automatycznym wyborem z automatyczną wymianą i magazynowaniem,
 • oprogramowanie CAD-CAM,
 • system myjek dla obrabianego obszaru,
 • teleassistance przez modem,
 • ładowanie i rozładowywanie na przechylnym stole.


Min. wielkość obrabianego szkła: 600x400 mm (350x300 mm, na żądanie); wielkość max.: 3200x1650 mm.

BEM 31 jest uzupełniany wiertarką NC – DRILL-31 – z jedną podwójną głowicą do wykonywania otworów.

Charakteryzuje sie ona automatyczną regulacją obrotów, zależną od wymiarów narzędzia skrawającego oraz automatyczną wymianą dolnego i górnego wiertła.Do pięciu razy sztuka…
W dniach od 24 do 28 października 2006 r. nasza firma po raz kolejny brała udział w Międzynarodowych Targach Technologii Szkła – Glasstec 2006. Była to dziewiętnasta edycja Targów Maszyn, Oprzyrządowania, Zastosowań i Wyrobów ze Szkła odbywających się w Düsseldorfie (Niemcy). DIAMENT Sp. z o.o. już po raz piąty uczestniczyła w tych największych w Europie i prestiżowych targach szkła jako wystawca i promowała polskie produkty na tej międzynarodowej wystawie. Należy, bowiem podkreślić, że nasze narzędzia trafiają zarówno do polskich, jak i zagranicznych odbiorców, przy czym eksport stanowi duży i systematycznie wzrastający udział w ogólnej sprzedaży firmy. Spółka od 1990 roku odnotowuje intensywny rozwój, sukcesywnie poszerzając ofertę swoich narzędzi i ciągle doskonaląc ich jakość.

Zaprezentowaliśmy całą gamę narzędzi do obróbki szkła i ceramiki – obecna oferta obejmuje ponad 2000 różnych wyrobów. W odpowiedzi na odnotowane potrzeby rynku skupiliśmy się na narzędziach diamentowych do obróbki szkła płaskiego. Nasze stoisko odwiedziło ponad stu przedstawicieli i gości polskich i zagranicznych firm, z czego wielu było bardzo zainteresowanych podjęciem dalszej współpracy. W ciągu tych kilku dni mieliśmy okazję do spotkań i rozmów z wieloma naszymi stałymi partnerami biznesowymi, pozyskaliśmy również wielu nowych ciekawych partnerów. Rozmowy te wskazały nam z jednej strony rosnące potrzeby klientów na rynku, podkreślając często fachowe kwalifikacje i kompetencje zwiedzających, poszukujących rzetelnych, technicznych informacji, jak również stopień zadowolenia z dotychczasowej współpracy.

Reasumując możemy uznać te targi za udane i jesteśmy przekonani, że nawiązane kontakty pozytywnie wpłyną na dalszy rozwój naszej firmy a zastosowane przez nas indywidualne podejście do klienta i elastyczność przyniosą długookresowe korzyści. Udział w tej imprezie wykorzystamy w pełni jako doskonałe narzędzie marketingowe, w pozytywny sposób wpływające na podejmowanie decyzji handlowych w naszej firmie.

Bezpośredni kontakt

Targi „Glasstec” w Dusseldorfie cieszą się renomą na całym świecie. Wystawy i prezentacje wyrobów oraz najnowszych technologii można tam podziwiać co drugi rok.

Podążając za wyzwaniami coraz trudniejszego rynku Zakład Wyrobów Metalowych „Melka” postanowił osobiście ugościć grono zainteresowanych Klientów zapraszając ich na stoisko D 41 w hali 13.

Podstawą rozwoju firmy „Melka” jest ciągłe doskonalenie we wszystkich obszarach swej działalności. Pozwala to na umacnianie pozycji firmy na rynku oraz utrzymanie opinii partnera rzetelnego i godnego zaufania. ZWM „Melka”
– jako producent maszyn i urządzeń do obróbki, transportu, magazynowania szkła i okien
– dużą uwagę kładzie na podkreślenie wysokiej jakości wytwarzanych wyrobów.

Jednym z najlepszych sposobów reprezentowania firmy jest bezpośredni kontakt z potencjalnymi i efektywnymi Odbiorcami na międzynarodowych targach. Wykorzystując tę szansę oraz ogromne możliwości, jakie dało polskim firmom przystąpienie do Unii Europejskiej, firma „Melka” zapewnia
wyroby o jakości satysfakcjonującej oczekiwania Klientów oraz spełnia ich ciągle rosnące wymagania.

Na tegorocznej wystawie Zakład Wyrobów Metalowych „Melka” zaprezentował wózek do pionowego transportu szkła, magazyn przesuwny do składowania tafli szkła i szkła w skrzyniach. Zainteresowanie wzbudzała także szlifierka taśmowa do szlifowania krawędzi i obrzeży szkła płaskiego (formatek).

Stoisko odwiedziło wielu zainteresowanych z krajów europejskich ale także z pozostałych kontynentów. Zanotowano liczne zapytania ofertowe, udzielano fachowych wyjaśnień i prezentacji. Kontakty nawiązane podczas trwania „Glasstec” 2006 z pewnością przyniosą oczekiwane korzyści. Firma „Melka” pozytywnie ocenia „Glasstec” 2006, mimo iż impreza targowa ma odmienny charakter od Międzynarodowych Targów Poznańskich „BUDMA”, które w odczuciu firmy wzbudzają jeszcze większe zainteresowanie.

Zakład Wyrobów Metalowych „Melka” zaprasza na kolejne imprezy targowe w Polsce i na Ukrainie. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej www.melka.com.pl

O akcesoriach do szkła hartowanego ciekawie

Bezramowe konstrukcje szklane cieszą się w architekturze nieustajacą popularnoscią, przede wszystkim ze względu na lekkość, estetykę oraz nieograniczone kombinacje elementów.

Jako dostawcy akcesoriów do wyżej wymienionych zabudów pragniemy naszym klientom proponować coraz to nowsze i ciekawsze rozwiązania.

Pozwoliły na to w pełni bardzo prestiżowe targi szklarskie GLASSTEC 2006, które odbyły się w dniach 24-28.10.2006 r. w Dusseldorfie.

Ponad 1000 wystawców ze wszystkich kontynentów na 60 000 m2 powierzchni wystawowej zaprezentowało całą gamę działalności rzemieślniczej: od szkła artystycznego, poprzez zastosowanie szkła płaskiego wewnątrz i na zewnątrz budynków aż po szyby samochodowe.

Na naszym stoisku pragnęliśmy zaprezentować w sposób jak najciekawszy wszelkie akcesoria do szkła hartowanego, które posiadamy w ciągłej sprzedaży. Przedstawiliśmy kilkanaście rodzajów okuć i zawiasów do kabin prysznicowych, zabudów całoszklanych, daszków, drzwi przesuwnych oraz innych nietypowych rozwiazań.

Pojawiło się też wiele nowości:
. Seria SMT, czyli zawiasy i punktowe mocowania do kabin prysznicowych,
. E i F – zawiasy do kabin, gablot oraz mniejszych przeszkleń,
. Seria ARCO – do zabudów całoszklanych o bardzo futurystycznych kształtach.

Na targach GLASSTEC gościlismy po raz pierwszy. Przyjęto nas bardzo ciepło i z wielkim zainteresowaniem z powodu wielu nowatorskich rozwiazań, z czego jesteśmy bardzo dumni.

Same targi zrobiły na nas wrażenie, zarówno pod względem organizacyjnym, jak i mnogością prezentowanych produktów.

Mamy nadzieję, że zaspokoilismy naszych klientów oferowaną przez nas wiedzą na temat szkła i jego wykorzystania w architekturze.

Takie wydarzenie, jakim był GLASSTEC utwierdza nas tylko w przekonaniu, że po stagnacji, jaka panowała w Europie następuje rozwój, dla którego warto tworzyć i pokazywać coraz to nowsze rozwiązania. Jest to wskazówka, że nadszedł czas, by patrzeć w przyszłość z większym zaufaniem i wykorzystać okazję do spotkań handlowych, które z pewnością zaowocują za kilka lat.

Kacper Sawicz
PM POLSKA
Simon Choi (PM CHINA) i Kacper Sawicz (PM POLSKA)

PM Polska
05-810 Piastów, ul. Godebskiego 23
tel.: (022) 42-42-777, fax: 723-35-87, tel.komórkowy: 0-604-260-789
www.pmpolska.pl; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Następna edycja GLASSTEC 2008 - więcej informacji

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.