Nowe trendy w łazience

TWINLINE jest kolejnym produktem Artwegera wyznaczającym nowe trendy w łazience, zarówno, jeżeli chodzi o funkcjonalność, jak i innowacyjne wzornictwo. Stworzony został wspólnie z wiedeńską grupą projektantów Gregerpauschitz. Jego koncepcja związana jest ze zmianami struktury wiekowej społeczeństwa europejskiego. Jest odpowiedzią na wzrastającą liczbę osób podeszłym wieku, często o obniżonej sprawności ruchowej. TWINLINE zapewnia osobom starszym komfort zarówno kąpieli, jak i prysznica, a zarazem stanowi bardzo eleganckie wyposażenie łazienki. Dzięki sumie swoich zalet stanowi rozwiązanie typu all-inclusive do nowoczesnej łazienki dla użytkowników w każdym wieku.

 Opis techniczny
     TWINLINE stanowi połączenie obszernej wanny, o długości 170 lub 180 cm, z przestronną kabiną, w której obszar przeznaczony pod prysznic ma 100 cm średnicy. Wygodne wejście do niej zapewniają szklane drzwi, które sięgają do dna wanny i otwierają się aż do samej ściany. Miękki zagłówek u wezgłowia wanny oraz siedzisko i opcjonalna powierzchnia antypoślizgowa w obszarze prysznicowym zapewniają najwyższy komfort kąpieli.
     Aby otworzyć drzwi wystarczy unieść umieszczoną na wygodnej wysokości metalową dźwignię. Po wejściu do wanny drzwi zamyka się dosuwając je do oporu, co powoduje zatrzaśnięcie się dźwigni. System uszczelek pomiędzy drzwiami, a wanną gwarantuje szczelność TWINLINE. Po zamknięciu drzwi można korzystać z prysznica. Także na siedząco, gdyż specjalnie z myślą o starszych osobach TWINLINE został wyposażony w miękkie, narożne siedzisko. Aby skorzystać z kąpieli, należy po zamknięciu drzwi nacisnąć niebieski przycisk znajdujący się w pobliżu dźwigni. Naciśnięcie przycisku powoduje jego zaświecenie się oraz jednoczesne zamknięcie odpływu wody i blokadę drzwi. Jeżeli teraz odkręcimy wodę, wanna napełni się i, tak długo, jak długo woda pozostanie w wannie, drzwi pozostaną zablokowane. Aby wypuścić wodę z wanny ponownie naciskamy niebieski przycisk. Przycisk świeci się teraz migającym światłem, co informuje nas, że odpływ wody jest otwarty, ale drzwi są dalej zablokowane. Dopiero po wypuszczeniu całej wody z wanny blokada zostaje zwolniona i drzwi można otworzyć.
     Wanna wykonana jest z tworzywa wzmacnianego włóknem szklanym, natomiast drzwi ze szkła hartowanego o grubości 6 mm wzmacnianego folią. Specjalna konstrukcja profili przyściennych zapewnia szczelność w obszarze drzwi i funkcjonalne umieszczenie słuchawki prysznicowej. Zawiasy drzwi zamocowane są po ich zewnętrznej stronie przy użyciu specjalnej techniki klejenia, dzięki czemu drzwi od wewnątrz są gładkie i pielęgnacja powierzchni szklanych jest bardzo łatwa.
     Zaletą TWINLINE są również różne możliwości zabudowy wanny. Podobnie, jak przy klasycznych wannach, można skorzystać z gotowej obudowy z tworzywa lub zabudować wannę płytkami ceramicznymi. Do wyboru jest wariant wanny z prysznicem po prawej lub lewej stronie, co umożliwia zastosowanie TWINLINE w różnych sytuacjach przestrzennych.

     Szczegóły techniczne produktu oraz przykłady jego aranżacji zaprezentowane zostały na stronie internetowej www.twinline.artweger.com.

Marcin Krusiec
ARTWEGER Sp. z o.o.
www.artweger.pl

więcej informacji:  Szkło we wnętrzach 10/2007
 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.