Coraz bogatszy katalog

     Podczas ostatnich targów Vitrum firma NUOVA OXIDAL przedstawiła nowe produkty:

Systemy mocowań balkonowych
    Firma NUOVA OXIDAL zaprojektowała serię uchwytów służących do łatwej realizacji takich konstrukcji. Seria była tak pomyślana, aby połączyć wymogi techniczne i estetyczne. Uchwyty są produkowane ze stali nierdzewnej. Obecnie są do dyspozycji wyroby nazwane Sirio A do bocznego (tzw. ściennego) mocowania szkła, a wkrótce będzie dostępna też Sirio B, z mocowaniem dolnym (podłogowym) oraz różne akcesoria do wykonywania poręczy. Powyższe dwa typy podparć współpracują ze sobą, co umożliwia wykonanie każdego typu konstrukcji balustradowej. Uchwyty do szkła zostały wykonane z dwóch równoległych obejm o odpowiedniej wytrzymałości dla zapewnienia odpowiedniej odporności konstrukcji przeszklonej. Wykonane badania wykazały zdolność do przenoszenia pionowych i poziomych obciążeń masą 150 kg.

 System mocowań punktowych do wnętrz
    Jedną z ostatnich nowości przedstawionych przez firmę jest kompletny zestaw akcesoriów używanych do samonośnych, szklanych konstrukcji holów wejściowych i ścian działowych.
    System był opracowywany we współpracy z projektantem, który zajął się na aspektem estetycznym projektowanych produktów łącząc tę cechę z ich funkcjonalnością. Uchwyty są produkowane z aluminium i są dostępne z różnymi rodzajami wykończenia. Oferowane są uchwyty pojedyncze i podwójne do połączeń ściennych, podłogowych i ze szkłem. Różne akcesoria mogą współpracować ze sobą aby utrzymać do czterech tafli szklanych. Dzięki zastosowaniu specjalnych prętów stężających możliwe jest uzyskanie struktur z większą stabilnością. Wszystkie elementy pozwalają na dokładną regulację i ustawienie szkła pod dowolnym kątem nachylenia.

Inne nowości
    Pośród innych nowości firma NUOVA OXIDAL przedstawiła nowy uchwyt do drzwi szklanych łącznie z zamkiem podłogowym, akcesoria do żeber szklanych, nowy zestaw śrub mocujących do Systemu Vetra, a wkrótce będzie przedstawiona kompletna seria nowych akcesoriów do systemu Mini.

200 akcesoriów do montażu elementów szklanych
    Główna seria produktów z firmowego katalogu NUOVA OXIDAL zawiera kompletny szereg zawiasów, uchwytów, zamków i akcesoriów dla drzwi ze szkła hartowanego, stosowanych w pomieszczeniach i kabinach prysznicowych. Wszystkie akcesoria prezentują staranne wzornictwo i dobrą jakość – są też w całości produkowane we Włoszech.

    Firma oferuje ponadto system Vetra – kompletną serię akcesoriów do punktowego mocowania szkła - do szklenia strukturalnego (tzw. pająki fasadowe), akcesoria do daszków szklanych i innych elementów mocujących szkło na fasadach.

    Ostatnim, lecz nie najmniej istotnym elementem produkcji jest seria Mini – zawierająca profile podpierające i małe „pająki” z aluminium do wykonywania szklanych ścianek działowych i mebli ze szkła (umożliwiających mocowanie wszystkich elementów bez potrzeby wykonywania otworów w szkle) oraz system do konstruowania elementów wystawowych w każdych warunkach otoczenia.

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.