Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

Eco Scanner a stałe wyzwanie „kosztowe”
Data dodania: 22.10.18

Viprotron jest znany ze swoich wysokowydajnych skanerów wielokanałowych na wszystkich głównych rynkach szkła architektonicznego, zwłaszcza klientom oczekującym wysokiej jakości. Niemniej jednak skanery kontrolujące szyby umieszczone w oświetlonym obszarze (bezpośredni widok przez szybę) spełniają oczekiwania klientów także na różnych innych rynkach regionalnych. Skaner Eco to efekt właściwego podejścia do obsługi tych rynków.

 

Podczas gdy w szkle izolacyjnym lub szkle laminowanym nawet defekty o niskim kontraście, lub te występujące w powłokach funkcyjnych, powodują wiele problemów i zastrzeżeń, w niektórych innych liniach produktowych – np. drzwi prysznicowych – tylko defekty o wysokim kontraście, takie jak bąbelki, wtrącenia lub zadrapania, powodują roszczenia. Również tutaj wykorzystanie Eco Scannera to dobre podejście do poprawy jakości produktu na określonym, wymaganym poziomie.

 

 

 

Główne zalety Eco Scanner w skrócie: 

  • kontrola monolitycznego szkła float, szkła powlekanego, laminowanego i hartowanego; 
  • unikalna kontrola transmisji światła przez szybę (brak wpływu na przenośniki transmisyjne); 
  • unikalna kontrola sekwencyjna (pojedynczo, bez partii); 
  • pionowy, poziomy lub dowolny kąt ustawienia tafli szklanych (w zależności od konstrukcji maszyn szklarskich); 
  • instalacja samodzielna przez klienta lub lokalnego inżyniera; 
  • brak przerwy w pracy linii na czas montażu skanera (prawie bez żadnego przygotowania linii produkcyjnej); 
  • brak problemów z napięciem prądu elektrycznego (tylko komputer wymaga zasilania); 
  • system uzupełniany przez klienta (konstrukcja, monitor, klawiatura, mysz).

 

 

 

2018 10 63 1

Quality Scanner 1D

 

 

2018 10 63 2

Eco Scanner

 

 

Jeśli wysokowydajne skanery są już umieszczane na dużych liniach produkcyjnych o wysokiej wydajności, Eco Scanner może być używany jako narzędzie do zapewnienia minimalnego poziomu jakości nawet na liniach o niższej wydajności, o niższym poziomie kosztów. Może to pomóc w upewnieniu się, że żadne szkło nie przejdzie przez proces produkcyjny bez kontroli.

 

Całkowicie nowe podejście techniczne doprowadziło do powstania urządzenia Eco Scanner i jego przewag kosztowych. Kiedy skaner kontroluje przezierność szkła, przenośniki liniowe potrzebują luki, aby wiązki światła miały dostęp do modułów kamery podczas przechodzenia przez szybę. Skaner ekologiczny działa w inny sposób. Oświetlenie i moduł kamery znajdują się po tej samej stronie linii (powyżej, gdy są poziome lub z przodu, gdy są ustawione pionowo).

 

Źródło światła oświetla taśmę odbijającą, która wyrzuca światło z powrotem do aparatu. Tak więc światło przechodzi przez szkło, ale już nie przez przenośniki liniowe. Pomaga to zaoszczędzić pieniądze. Przygotowanie linii do zainstalowania urządzenia Eco Scanner jest teraz znacznie łatwiejsze, ponieważ nie jest już potrzebna luka w systemie przenośników.

 

Ponadto Eco Scanner może być łatwo zamontowany przez samego klienta. Nie ma więc kosztów instalacji i podróży serwisantów, a klient uzyskuje wyjątkowo dobry stosunek ceny do wydajności.

 

 

 

Viprotron

 

 

 2018 10 63 3

 

 

 Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 10/2018

 

 

 

 

01 chik
01 chik