Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Letnie oblicze balkonu - z osłonami przeciwsłonecznymi sterowanymi FAAC
Data dodania: 24.03.09

ImageZarówno w mieście jak i domach prywatnych balkon odgrywa ważną rolę. To na nim latem odbywają się spotkania, wieczorne rozmowy a nawet śniadania w ciepłych promieniach słońca.

Co jednak, gdy słońca jest za dużo lub niespodziewanie spadnie deszcz? Najlepszym i najelegantszym rozwiązaniem jest przystrojenie balkonu w markizę, którą można rozwijać i zwijać wedle zapotrzebowania.

Przed wyborem markizy warto się zastanowić nad jej podstawowymi zadaniami. Jeśli ma nas osłaniać przed słońcem, ale nie zaciemniać pokoju – warto wybrać jasną tkaninę. Ważnym czynnikiem jest też kierunek naszego balkonu i jego nasłonecznienie.

Zależnie od ilości słońca dobieramy optymalną szerokość i głębokość markizy. Znaczenie ma także wysokość montażu, gdyż od tego zależy kąt nachylenia zadaszenia. Przy wyborze osłony balkonu, zwróćmy uwagę na możliwości techniczne i walory estetyczne.

Image

Markizę możemy nabyć praktycznie w każdym kolorze i z dowolnym kształtem falbany. Możemy ją także zautomatyzować i w każdej chwili rozwinąć lub zwinąć. Odpowiednio dobrany napęd pozwoli nam wygodnie i szybko ustawić markizę w odpowiedniej pozycji.  Automaty można montować także przy już istniejących markizach, które do tej pory rozwijaliśmy ręcznie.

Image

Nowy model napędu firmy FAAC T-Mode 58 idealnie odnajdzie się w tej roli. Łatwo go zainstalować, a dzięki programatorowi sprawi, że użytkowanie zadaszenia będzie proste i bezpieczne.  Automaty T-Mode wyposażone są w zabezpieczenia, które odwracają ruch markizy w momencie natrafienia na przeszkodę. Jeśli dodatkowo zainstalujemy czujniki wiatru i słońca, napęd sam schowa markizę gdy przy zbyt silnym wietrze i osłoni balkon przy dużym natężeniu słońca.

Image

Wszystkie siłowniki firmy FAAC mogą być sterowane automatycznie, także markizę możemy otwierać i zamykać za pomocą pilota. Dodatkową opcją jest także to, że za pomocą jednego pilota możemy sterować kilkoma urządzeniami w domu – warto więc pomyśleć czy nie zautomatyzować sobie dodatkowo rolet okiennych? Automatycznie podnoszone i opuszczane rolety docenimy zwłaszcza w sypialni, gdzie już od godz. 4 rano będzie nas budziło letnie słońce.

Image

Zafundujmy domowi letnie ożywienie a sobie odrobinę luksusu i wygodę, którą na pewno docenimy w upalny dzień, gdy nie podnosząc się z leżaka zapewnimy sobie odrobinę cienia.

więcej informacji: www.faac.pl

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik