Dodatki prawie niezbędne

Takimi stają się urządzenia i produkty, które ograniczają dopływ światła słonecznego do pomieszczeń, a które mogą być montowane niezależnie od okna. Ich zaletą jest możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb uzytkownika pomieszczenia i do konkretnego nasłonecznienia.

Rolety Screen
     Zarówno przy renowacji, jak i przy budowaniu nowych budynków, powierzchnie szklane mają coraz większe znaczenie. Chociaż zwiększają estetykę budynków, to również powodują powstawanie poważnych problemów związanych z promieniowaniem słonecznym i nagrzewaniem wnętrz.
      Filtracja promieniowania słonecznego jest więc konieczna, zarówno w biurach, jak i w mieszkaniach. Zapewnia większy komfort dla oczu i pozwala na regulowanie napływającej z zewnątrz energii. Materiały filtrujące nie mogą jednak negatywnie wpływać na estetykę budynku ani izolować pomieszczeń od światła zewnętrznego (chyba, że byłoby to zamierzone).
     Już od 30 lat płótna typu typu SUNSCREEN® składają się z tkanego włókna szklanego powleczonego PCW. Dzięki tym dwóm składnikom oraz ażurowej fakturze zalety tkaniny są liczne:
● zatrzymują do 80% energii słonecznej co powoduje obniżenie temperatury (patrz schemat);
● zatrzymują bezpośrednie, oślepiające promieniowanie słoneczne;
● pozwalają na zaoszczędzenie do 62% kosztów związanych z klimatyzacją i ogrzewaniem (przy zastosowaniu zewnętrznym);
● posiadają bardzo długą żywotność (świetnie trzymają kolor i posiadają dużą odporność na czynniki mechaniczne);
● posiadają wiele walorów dekoracyjnych (ponad 200 kolorów i duży wybór różnych splotów) oraz różnorakie zastosowanie;
● nie podlegają gniciu (mogą być zwijane na mokro);
● można je myć (wodą i łagodnym detergentem);
● wytrzymują temperatury ekstremalne (od -30oC do +80oC).

Rolety tkaninowe Fantazja
     Roletka Fantazja jest trwale zamontowana na listwie przyszybowej, co nie przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu okna. Boczne prowadnice uniemożliwiają luźne zwisanie i trzepotanie tkaniny oraz zapobiegają przedostawaniu się światła do wnętrza. Półokrągła osłona roletki odstaje tylko 2,5 cm, co powoduje, że zasłona staje się funkcjonalnym i estetycznym elementem okna. Armatura rolo zasłony jest dostępna w kolorach: białym, beżowym, brązowym, szarym i drewnopodobnym. Fantazja może być napędzana łańcuszkiem, sprężyną lub silnikiem. Znajduje swe zastosowanie na oknach, drzwiach oraz oknach dachowych. Bardzo duży wybór tkanin umożliwia dopasowanie rolo zasłony do wystroju każdego pomieszczenia.

Zasłony tkaninowe DUETTE®
     Zasłony rozkładane dajace zacienienie częściowe i całkowite. Przeznaczone do montażu wewnątrz budynku. Zasłona tkaninowa DUETTE® – produkt markowy firmy SUNFLEX® – ma postać dwustronnej harmonijki, rozkładającej się przy opuszczeniu. Dzięki dużej gamie kolorystycznej może być ozdobą każdego wnętrza. W skład zasłony mogą wchodzić dwie tkaniny. Zasłona DUETTE® jest bardzo funkcjonalna i praktyczna gdyż umożliwia zasłonięcie okna o dowolnym kształcie: trójkąta, trapezu, łuku. Daje możliwość całkowitego lub częściowego zacienienia, w zależności od zastosowanej tkaniny oraz całkowitego lub częściowego zasłonięcia otworu okiennego.
      Zalety zasłony DUETTE®:
● można ją czyścić domowymi sposobami;
● można mocować bezpośrednio do ramy okiennej, we wnęce szyby;
● minimalne przenikanie światła po bokach zasłony, także zawieszonej bez osłon bocznych;
● stabilność materiału na większych powierzchniach – nie występuje tutaj efekt zawijania sie brzegów tkaniny tak jak w przypadku rolet;
● zupełnie niewidoczne sznurki podciągające;
● bardzo wysokie właściwości izolacyjne.

HELIOS
więcej informacji: Świat Szkła 12/2007
 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.