Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 01 okladka

Świat Szkła 01/2021

User Menu

 

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

Najprostsza droga na zewnątrz – system automatycznego otwierania drzwi podnoszono-przesuwnych QDS24
Data dodania: 28.06.16

Nowoczesna technologia coraz częściej i odważniej wkracza w nasze codzienne życie podnosząc ogólny poziom bezpieczeństwa, zwiększając komfort użytkowania, czy też obniżając koszty utrzymania. Doskonałym tego przykładem mogą być suwanki dostępne w ofercie firmy QDS24, które za pomocą automatyki - cicho, płynnie, a przede wszystkim bezpiecznie otwierają się i zamykają. Niezwykle użyteczne i łatwe w obsłudze automatyczne drzwi podnoszono-przesuwne to gwarancja wygody, niezależności i komfortu.

 

 

 20160622 ds24 system drzwi przesuwnych

 Fot. Siegenia/QDS24

 

Duży ciężar, lekka obsługa

Wielkogabarytowe konstrukcje podnoszono-przesuwne stanowią ciekawy akcent wizualny i znacząco mogą poprawić jakość wystroju domu czy mieszkania – zwłaszcza, gdy można je w pełni automatycznie otwierać i zamykać. Inteligentne suwanki dostępne w ofercie QDS24 stanowią wzorcowy przykład tego, w jaki sposób można połączyć praktyczność z wysokimi walorami użytkowymi. Przy odpowiednim zaprojektowaniu konstrukcji podnoszono-przesuwnej system automatycznego otwierania może posłużyć do obsługi nawet 13-metrowej ściany.


Zautomatyzowane suwanki od QDS24 to rozwiązanie dzięki któremu otwieranie ciężkich drzwi stanie się prostsze. Zastosowanie nowoczesnej technologii daje możliwość otwierania przy użyciu pilota. Dzięki wykorzystaniu automatycznego napędu dla systemów podnoszono-przesuwnych użytkownicy mogą przesuwać skrzydła o wadze nawet do 400 kg. Dużym atutem jest również wyposażenie drzwi w sensor elektroniczny, który automatycznie otwiera, zamyka oraz blokuje drzwi, czyniąc je niezwykle bezpiecznymi. Dodatkowo drzwi zatrzymują się po napotkaniu na jakiekolwiek przeszkody, przez co nie są narażone na usterkę.


Elektroniczne zabezpieczenie spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa według norm DIN 18650-1 i 2. Cały system zsynchronizowany jest z pilotem zdalnego sterowania na podczerwień. Dodatkowo w zestawie znaleźć można uchwyt ścienny przeznaczony do przechowywania pilota. 

Rozwiązanie marki QDS24 jest bardzo wytrzymały oraz łatwy w konserwacji, co nie naraża inwestorów na dodatkowe koszty.

 

 20160622 ds24 drzwi podnoszono przesuwne

 Fot. Siegenia/QDS24

 

Uniwersalny system dostępny dla każdego

Drzwi podnoszono-przesuwne z opcją automatycznego otwierania na pilota dostępny w ofercie QDS24 charakteryzują się prostą obsługą, a także łatwym montażem. Dodatkowym atutem jest możliwość wzbogacenia już istniejącej konstrukcji o opcję systemu automatycznego otwierania bez względu na rodzaj profilu.


System automatycznego otwierania zamontować można niezależne od zastosowanego systemu okuć bez potrzeby frezowania oraz tynkowania. Zgodnie z zasadą Plug&Play drzwi gotowe są do natychmiastowego użycia, a prace elektryczne ograniczają się jedynie do podłączenia wtyczki.


Jakość wykorzystanego w drzwiach podnoszono-przesuwnych QDS24 systemu potwierdzona została testem przeprowadzonym w niemieckim Instytucie TÜV. To wszystko sprawia, że inwestycja jest nie tylko praktyczna, lecz także daje gwarancję bezpiecznego i trwałego użytkowania przez długie lata.

 

 20160622 ds24 drzwi podnoszono przesuwne 2

 Fot. Siegenia/QDS24

 

Zalety automatycznego systemu otwierania drzwi

Dostępne w ofercie QDS24 drzwi podnoszono-przesuwne z możliwością automatycznego otwierania posiadają opcję czasowo sterowanej mikrowentylacji oraz możliwości programowania szerokości otwarcia, która zapewnia ciągłą wymianę powietrza w pomieszczeniach. Dodatkowo wysoki poziom izolacji termicznej przyczynia się do efektywności energetycznej tego rozwiązania.
Drzwi wyróżnia nowoczesny, subtelny design, który z łatwością dopasuje się do każdego wnętrza, dodając mu niepowtarzalnego charakteru.


Możliwe jest również proste, manualne obsługiwanie suwanki w przypadku awarii zasilania. Natomiast w przypadku awarii napędu podnoszącego HA skrzydło podnoszono-przesuwne można podnieść lub opuścić ręcznie przy pomocy dostarczonego klucza awaryjnego (klucz imbusowy SW 8).


Istnieje również możliwość dostosowania automatycznych drzwi marki QDS24 do potrzeb osób niepełnosprawnych zgodnie z normą DIN 18025 m.in. dzięki zastosowaniu opcjonalnego, niskiego progu ECO PASS.

 

 

 20160622 ds24 Siegenia pilot

 Fot. Siegenia/QDS24

 

Automatyczne drzwi podnoszono-przesuwne marki QDS24 umożliwiają bezpieczne oraz wygodne otwieranie i zamykanie poprzez naciśnięcie jednego przycisku. Zalety inteligentnych suwanek QDS24, to przede wszystkim wyjątkowa trwałość oraz ciche i szybkie działanie. Mechanizm napędowy może być montowany na profilu skrzydeł lub na górnym profilu ramy. Elastyczna forma rozwiązania sprawia, że montaż napędu jest bezproblemowy i nie pociąga za sobą dodatkowych kosztów.

 

Kalibrację i obsługę zautomatyzowanych drzwi niewątpliwie ułatwia funkcja zapamiętania ustawień. Za suwankami otwieranymi automatycznie, dostępnymi w ofercie firmy QDS24 przemawiają liczne argumenty - od nowoczesnego wyglądu, poprzez łagodny ruch, aż po wygodną obsługę pilotem.

 


Przykładowa wycena:

Drzwi podnoszono-przesuwne QDS24 z system automatycznego otwierania – od 18990 zł netto

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik