Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 04 okladka

Świat Szkła 04/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Innowacje firmy Saint-Gobain Glass na targach Glasstec
Data dodania: 21.12.14

Zakończyła się kolejna edycja targów Glasstec w Düsseldorfie, będących największym na skalę europejską wydarzeniem w branży szklarskiej. W tym roku zaprezentowało się na nich ponad 1217 wystawców z 54 krajów, a ekspozycje odwiedziło 43 tysiące osób.

 

 

2014 12 12 1

Stoisko firmy Saint-Gobain Glass na targach Glasstec 2014 (fot. Saint-Gobain)

 

 

Pięć sektorów

 

Na stoisku w hali 11 firma Saint-Gobain Glass zaprezentowała cale spektrum innowacyjnych produktów produkowanych w oparciu o nowe, jaśniejsze szkło SGG PLANICLEAR, które pozwala produkować szyby o znacznie lepszych parametrach transmisji światła (LT) i doskonałym współczynniku solar factor (g). Bardziej neutralny odcień szkła pozwala również uzyskać lepszy efekt estetyczny w zastosowaniach architektonicznych i wnętrzarskich. Nowy, jednolity standard szkła Saint-Gobain został wprowadzony dla całej Europy zaledwie kilka tygodni temu.

 

 

2014 12 12 2

Sektor Innowacji i szkła do wnętrz na stoisku Saint-Gobain Glass (fot. Saint-Gobain)

 

 

W tym roku firma Saint-Gobain Glass podzieliła swoje stanowisko na 5 oddzielnych sektorów, poświęconych:

  • szkłu do budownictwa mieszkaniowego,
  • projektom,
  • wnętrzom i zastosowaniom przemysłowym,
  • innowacjom.

 

Te ostatnie cieszyły się szczególnym zainteresowaniem odwiedzających. W sektorze Innowacji otwartą polemikę wywołało przedstawienie wizji Saint-Gobain Glass w zakresie kierunków rozwoju szkieł okiennych. Firma jako pierwsza w branży podjęła próbę zdefiniowania trzech docelowych standardów parametrów spektrometrycznych szkła zespolonego, przeznaczonego dla różnych stref klimatycznych Europy (chłodnego, umiarkowanego i ciepłego). Unikalną ciekawostką dla odwiedzających stoisko pań okazał się natomiast prototyp nowego, opatentowanego lustra, które daje cieplejsze i bardziej naturalne odbicie twarzy. Doskonały efekt wizualny potwierdziło uśmiechem wiele przeglądających się w nim osób. 

 

 

2014 12 12 3

Uzupełnieniem ekspozycji szkła zespolonego było stoisko firmy SWISSPACER (fot. Saint-Gobain)

 

 

Piękniejsze wnętrza i ambitna architektura

 

Wyjątkowo okazale prezentowała się w tym roku szeroka oferta szkła Saint-Gobain Glass do zastosowań wewnętrznych, w tym nowe, antykorozyjne szkło do kabin prysznicowych SGG TIMELESS. Warto odnotować fakt, iż większość nowości z tego sektora zaprezentowanych na targach w Düsseldorfie jest produkowana w Polsce, jak m.in. pierwsze w Europie lustro na bazie lakierów wodnych SGG MIRALITE PURE, antyrefleksyjne szkło obrazkowe SGG PICTO czy nowoczesne szkło ornamentowe SGG MASTERSOFT. W grupie szkła projektowego dominowały wysokoselektywne zespolenia z nowym szkłem SGG COOL-LITE XTREME 50/22 II na czele. W sektorze okien dla budownictwa dużym zainteresowaniem cieszyło się natomiast jednokomorowe szkło SGG PLANITHERM DUAL 0,9. Ważnym elementem wystawy, który uzupełnił bogatą ofertę szkła zespolonego, była osobna ekspozycja należącej do Grupy Saint-Gobain firmy SWISSPACER. Zaprezentowano na niej m.in. najcieplejszą ramkę na rynku SWISSPACER ULTIMATE oraz maszynę do automatyzacji procesu produkcji.

 

 

2014 12 12 4

Zaprezentowana po raz pierwszy koncepcja jednolitych standard.w szkła dla różnych stref klimatycznych Europy (fot. Saint-Gobain)

 

 

www.saint-gobain-glass.pl 

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 12/2014

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik