Czytaj także -

Aktualne wydanie

2023 02 okladka1

Świat Szkła 2/2023

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 LiSEC SS Konfig 480x120

 et-swiat-szkla-480x120-02

 Online Banner480100 px

 

baner kongres1

Więcej światła pod płaskim dachem – nowy świetlik dachowy VELUX
Data dodania: 11.11.21

Firma VELUX poszerza ofertę w segmencie produktów do dachu płaskiego i wprowadza na rynek nowy świetlik dachowy, przeznaczony do niezamieszkanych i nieogrzewanych pomieszczeń.

 

 2021 10 26 1

 

Świetlik ten dostępny jest w wersji nieotwieranej lub – jeśli wnętrze wymaga wietrzenia – otwieranej za pomocą napędu elektrycznego. Dostarcza dużo światła, zapewnia izolację akustyczną, chroni wnętrza przed nagrzewaniem, a jego instalacja jest szybka i prosta. Dzięki ramie do wymian łatwo zastąpi stary świetlik innego producenta bez demontażu wbudowanej podstawy.

 

Do tej pory oferta rozwiązań firmy VELUX do dachu płaskiego obejmowała produkty przeznaczone głównie do budynków mieszkalnych, składające się z okna oraz przezroczystej lub matowej kopuły, płaskiego modułu szklanego oraz sferycznego modułu szklanego z zakrzywionym szkłem. Teraz firma VELUX zdecydowała się poszerzyć portfolio tego segmentu produktów.

 

Nowy świetlik dachowy VELUX przeznaczony jest do montażu na płaskich dachach niezamieszkanych i nieogrzewanych budynków, takich jak hale przemysłowe, magazyny, warsztaty czy garaże. Klienci mogą znaleźć rozwiązanie idealnie dopasowane do potrzeb, dzięki bogatej gamie wariantów i rozmiarów.

 

2021 10 26 2

 


Dostęp do naturalnego światła
Świetlik dachowy składa się z dwóch elementów: podstawy z izolacją termiczną oraz matowej kopuły. Solidna podstawa jest wykonana z PCV lub żywicy wzmocnionej włóknem szklanym. Z kolei kopuła dostępna jest w wersji z akrylu lub poliwęglanu w wariancie 2-warstwowym lub 3-warstwowym.

 

Wysokiej klasy, wytrzymałe tworzywo kopuły jest odporne na zarysowania, przebarwienia i zabrudzenia, co sprawia, że nie wymaga konserwacji i czyszczenia przez długi czas użytkowania. Półprzezroczysta kopuła świetlika chroni wnętrza przed nagrzewaniem, a dzięki dobremu parametrowi dźwiękoszczelności – Rw=22 dB, również przed hałasem zewnętrznym.

 

– Matowa kopuła świetlika dachowego doprowadza do wnętrza delikatnie rozproszone światło. Wykorzystywanie naturalnego oświetlenia zamiast sztucznego wpływa na oszczędność energii, co jest szczególnie istotne w obiektach wielkopowierzchniowych.

 

Co więcej, światło padające z góry pozwala precyzyjnie doświetlić przestrzeń roboczą lub magazynową – podkreśla Tomasz Zakrzewski, kierownik grupy produktów w firmie VELUX.

 

2021 10 26 3

 

 

Z wentylacją lub nieotwierany
Świetlik dachowy VELUX dostępny jest w dwóch wersjach – nieotwieranej lub otwieranej elektrycznie z silnikiem 230 V, który może być podłączony bezpośrednio do sieci zasilającej w budynku. W tej wersji może być zastosowany w obiektach, które – ze względu na wykonywane procesy czy długość czasu pracy ludzi – wymagają wietrzenia.

 

Co więcej, w dowolnym momencie użytkowania, jeśli zajdzie taka potrzeba, świetlik nieotwierany można przekształcić na otwierany elektrycznie.

 

– Mniejsze hale magazynowe czy przemysłowe często są wynajmowane. Jeśli poprzedni właściciel zamontował na dachu świetlik nieotwierany, a obecny najemca potrzebuje wersji otwieranej, wystarczy, że wykorzysta zestaw sterowania elektrycznego. Jeśli na dachu znajduje się stary świetlik innego producenta z łatwością można go wymienić przy użyciu ramy do wymian i wyposażyć w elektryczne otwieranie – wyjaśnia Tomasz Zakrzewski z firmy VELUX.

 

2021 10 26 4

 


Duży wybór elementów systemu
Ponieważ w tym systemie każdy element wybieramy oddzielne, gwarantuje on instalację dopasowaną do potrzeb, a wymiana lub modernizacja świetlika dachowego jest łatwa i szybka. Wszystkie elementy są prefabrykowane, dzięki czemu idealnie do siebie pasują. Świetlik montuje się w dachach o kącie nachylenia od 0 do 15°.

 

Kopuła świetlika dostępna jest w wersji 2- lub 3-warstwowej, a podstawa w trzech wysokościach – 15 lub 30 cm (PCV) oraz 50 cm (włókno szklane). Do wyboru mamy 10 rozmiarów świetlika dachowego VELUX (szer. x wys.) – od 60x60 cm do 200x100 cm. Cena już od 1639 zł. 

 

Więcej informacji na stronie: www.velux.pl/swietlik-dachowy

 

2021 10 26 5

  (kliknij na zdjęcie aby je powiększyć)

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  
Świat Szkła 10/2021  

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także