Małe i średnie firmy szklarskie mają swoją specyfikę. Świadczone przez nie usługi i produkcja są zróżnicowane: oprócz głównej oferty wykonywane są również prace uzupełniające i pochodne, na które istnieje akurat zapotrzebowanie na lokalnym rynku. Dlatego firmy takie wybierają park maszynowy stosunkowo prosty, możliwie niezawodny i maksymalnie uniwersalny.

Glass-Serwis jest producentem maszyn odpowiadających zapotrzebowaniu małych i średnich firm szklarskich. Maszynami tymi, łączącymi w sobie funkcjonalność i uniwersalność powinny zainteresować się firmy, które zajmują się produkcją szyb zespolonych a jako uzupełnienie swej oferty świadczą usługi w zakresie wiercenia i obróbki szkła. Maszyny te mogą niekiedy pełnić podwójną funkcję: np. opisywana poniżej wiertarka posiada dodatkowo funkcję frezowania, co małym zakładom produkcyjnym zwiększa możliwości wykonywania pojedynczych zleceń.

Stanowisko do montażu szprosów GL-S2/1
To nowość firmy GLASS-SERWIS. Urządzenie usprawnia montaż szprosów w ramkach międzyszybowych z zachowaniem prostopadłości i równoległości przy ich układaniu. Blat stołu pokryty został siatką ułatwiającą właściwe ułożenie szprosów co zapewnia dodatkowo zmniejszenie ryzyka popełnienia błędów przez pracownika podczas zszywania. Dodatkowo blat zabezpieczono szkłem bezpiecznym. W urządzeniu przewidziano standardowo 5 głowic pozycjonujących z możliwością ustawienia 8 powtarzalnych pozycji szprosa względem ramki co znacznie przyspiesza przestawienie urządzenia. Pistolety zszywające poruszają się po hartowanych prowadnicach, które zapewniają powtarzalną i dokładną pozycję względem ramki. Na wyposażeniu urządzenia znajduje się jeden pistolet zdmuchujący oraz dwa pistolety zszywające.

Dwukanałowe urządzenie do gazu GL-AR/2
Urządzenie do napełniania gazem służy do wymiany powietrza zawartego w przestrzeni międzyszybowej szyb zespolonych, na gaz szlachetny (argon, krypton, ksenon lub sześciofluorek siarki).

Podstawowe dane techniczne:
. zasilanie - 220 V, 50 Hz,
. stosowane gazy - Ar, Kr, Xe, i SF6 lub mieszanki ze standardowych butli wysokociśnieniowych 15 MPa,
. sterowanie - mikroprocesorowy analizator gazu, kontrolujący w sposób ciągły skład gazów wydobywających się z napełnionej szyby,
. wydajność - od 30 do 70 jednostek na godzinę, w zależności od wielkości napełnianych szyb zespolonych,
. wspomaganie odsysania - pompa próżniowa na każdy kanał.Wiertarka dwuwrzecionowa do szkła GSW 2-AMS
Charakterystyka ogólna:
. Dwuwrzecionowa wiertarka, z funkcją wiercenia dwustronnego (góra i dół), maszyna elektromechaniczna, przeznaczona do obustronnego wiercenia otworów w szkle.
. Automatyczny system zbierania odpadów chroni dolną głowicę przed wyłamaniem przez spadające odpady pod koniec cyklu. Odpady są automatycznie usuwane.
. Regulacja maksymalnej głębokości wiercenia regulowana za pomocą pokrętła. Maszyna pracuje z wiertłami standardowej długości 75/95 mm i standardowym łączeniu z gwintem 1/2'' centrowanym stożkowo.
. Wrzeciona wysokoobrotowe, bezluzowe, prędkość obrotowa regulowana jest za pośrednictwem falownika, posuw mechaniczny wiertła dolnego realizowany jest za pośrednictwem cylindra pneumatycznego, z hamulcem hydraulicznym.
. Sterowanie głębokością wiercenia za pośrednictwem precyzyjnej krańcówki osiowej.

Maszyna może pracować w dwóch trybach pracy:
. Ręcznie: Wiercenie jest wykonane i kontrolowane przez operatora, który używa ramienia dźwigni. Dźwignia może poruszać tylko górną głowicą.
. Półautomatycznie: Wiercenie jest wykonane przez dolne wrzeciono w zakresie automatycznym, oznacza to że operator zaczyna pracę górna głowicą (wrzecionem) a dolne wrzeciono uruchamia się automatycznie.

Podstawowe dane techniczne:
. maksymalna głębokość wiercenia od krawędzi szkła 1150 mm,
. maksymalna długość wiercenia od krawędzi szkła 1300 mm,
. grubość szyby od 3 do 38 mm minimalna średnica otworu 3 mm,
. maksymalna średnica otworu przy wierceniu obustronnym 140 mm,
. maksymalna średnica wiercenia tylko wiertłem górnym 200 mm,
. prędkość obrotów wrzeciona regulowana przez falownik 550-4500 obr/min
. zamknięty obieg wody, napięcie zasilania 380 V, 50 Hz, łączna moc zainstalowania 3,5 kW,
. stół z podwójną ramą podnoszony pneumatycznie 2200x1400 mm


GLASS-SERWIS

więcej informacji: Świat Szkła 9/2006

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.