Zakład firmy BYSTRONIC GLASS, specjalizujący się w produkcji maszyn do obróbki szkła architektonicznego, ostatnio dostarczył nowy automat jumbo’sealer do nakładania masy uszczelniającej na tafle szklane rozmiaru „jumbo” do firmy GLAS TRÖSCH w Bützberg (Szwajcaria). Robot uszczelniający w wersji „jumbo” umożliwia automatyczne wykonywanie izolacyjnych szyb zespolonych, jak również elementów elewacyjnych o maksymalnych rozmiarach do 3300x9000 mm.

 

 

Zauważalne są rosnące trendy w obróbce szkła służącego do produkcji ponadgabarytowych, izolacyjnych szyb zespolonych i szklanych elementów elewacyjnych. Produkując automat do nakładania uszczelniacza na taflę „jumbo” firma BYSTRONIC pokazała, że podąża z tymi trendami również w branży maszyn do obróbki i produkcji szkła architektonicznego.

 

Wykorzystując tą nowoczesną maszynę, można automatycznie uszczelnić szyby zespolone o rozmiarach do 9 m długości, a nawet większych, jeśli będzie takie zamówienie. W ten sposób, zakres produktów możliwych do wykonania staje się niezwykle szeroki: jedno- lub dwukomorowe szyby zespolone, prostokątne lub w innym kształcie, łącznie z szybami z uskokiem tzw. „stepem” ze wszystkich 4 stron.

 

 

2015 09 44 1

 

 

Technologia precyzyjnego dozowania

 

 

Oczywiście, technika dokładnego dozowania, jaką zastosowano w modelu jumbo’sealer była z powodzeniem testowane już kilka lat. Wcześniej wprowadzono ją w najbardziej popularnym wśród klientów i cieszącym się najlepszą sprzedażą modelu maszyny firmy BYSTRONIC GLASS o nazwie speed’sealer, odznaczającym się dużą szybkością nakładania uszczelniacza.

 

Dwukomorowe szyby zespolone są uszczelniane w dwóch cyklach. Gwarantuje to, że czasy uzbrajania (montażu wyposażania) zostały znacznie skrócone – nie trzeba wymieniać dyszy, co często jest wymagane przy produkcji szyb z budową asymetryczną lub zmienną ze względu na różne szerokości przestrzeni między taflami szkła.

 

Zasadniczą częścią robota uszczelniającego jest zastosowany w nim dynamiczny system mieszania. W przeciwieństwie do układu statycznego, który jest najczęściej stosowany, dynamiczny mieszalnik podaje materiał pod znacznie zmniejszonym ciśnieniem (6 l/min), które jest bardzo optymalne w stosunku do ilości dostępnego materiału.

 

W rezultacie jumbo’sealer umożliwia nakładanie masy uszczelniającej nawet w głębokie przestrzenie przy ramkach dystansowych w przypadku prostokątnych szyb zespolonych i wytwarza pakiety szybowe znacznie szybciej niż inne typowe roboty w tym sektorze, nawet przy produkcji szyb o maksymalnej wielkości 3300x9000 mm.

 

 

Automatyczna zmiana materiału uszczelniającego w dwie minuty

 

 

Co również odróżnia jumbo’sealer od innych robotów uszczelniających w przemyśle szklarskim, to system umożliwiający automatyczną zmianę materiału w ciągu dwóch minut, bez udziału operatora maszyny. Przykładowo ze szczeliw polisiarczkowych na silikonowe. Co więcej, istnieje kilka opcji przytrzymywania szyb w obszarze wyładowywania, co wspomaga przemieszczania już uszczelnionych w pełni, nawet dużych szyb zespolonych.

 

 

BYSTRONIC GLASS

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła  09/2015  

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.