Wcześniejsze powłoki funkcyjne SILVERSTAR® sprawdziły się już jako popularne i powszechnie wykorzystywane do przeszkleń elewacji. Nowy produkt doskonale uzupełnia grupę znanych i cenionych już produktów wielofunkcyjnych Silverstar®.

 

 

2016 10 51 1

Ze względu na bardzo dobry wskaźnik oddawania barw oraz wysoką przepuszczalność światła SILVERSTAR® SELEKT 74/42 tworzy fasady o bardzo wyjątkowej estetyce (Copyright: EUROGLAS)

 

 

Powłoka SILVERSTAR® SELEKT 74/42 została włączona do oferty szkieł przeciwsłonecznych firmy EUROGLAS w celu dalszej optymalizacji przeszkleń fasadowych. Oprócz podstawowych właściwości, zapewniających energooszczędność, nowy produkt oferuje też podwyższoną przepuszczalność światła oraz jeszcze lepszą neutralność niż wcześniejsze produkty. Szkło to zapewnia latem podstawową ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem, a w chłodniejsze, zimowe dni zapobiega nadmiernej utracie ciepła.

 

Jak informuje nazwa wyrobu, jednokomorowa szyba ze szkłem SILVERSTAR® SELEKT 74/42 z powłoką funkcyjną na pozycji 2 zapewnia przepuszczalność światła na poziomie 74%, a całkowita przepuszczalność energii słonecznej wynosi 42%. Nazwa SELEKT oznacza połączenie dobrego oświetlenia i podstawowej ochrony przeciwsłonecznej: stosunek przepuszczalności światła i całkowitej przepuszczalności energii daje wskaźnik selektywności w wysokości 1.76. Dzięki tej dobrej wartości współczynnika SILVERSTAR® SELEKT 74/42 pomaga stworzyć dobrze oświetlone wnętrza, nie zaniedbując ochrony przeciwsłonecznej.

 

Współczynnik przenikania ciepła 1,0 W/m2K uzyskiwany w standardowej szybie zespolonej jednokomorowej wg EN 673 pokazuje, że szkło to jest również solidnym partnerem w zimie. Wnętrza w dzień są oświetlone z wystarczającą ilością naturalnego słonecznego światła, a niskie straty cieplne są korzystne z punktu widzenia oszczędzania energii.

 

 

2016 10 51 2

EUROGLAS powstał w 1993 r. jako stowarzyszenie pięciu niezależnych, średnich przedsiębiorstw przetwarzających szkło i jest obecnie jedną z głównych europejskich firm w produkcji i przetwórstwie szkła. Spółka wiodąca, Glas Trösch, ma siedzibę w Szwajcarii. Cztery zakłady Euroglas, zlokalizowane są w: Haldensleben (D), Osterweddingen (D) Hombourg (F) i Ujeździe (PL). Na zdjęciu huta o największej produkcji szkła w Europie, zlokalizowana w Ujeździe

 

 

Dzięki neutralnemu zabarwieniu SILVERSTAR® SELEKT 74/42 szczególnie dobrze nadaje się do zastosowania w architekturze o wysokich wymaganiach estetycznych. Doskonały wskaźnik oddawania barw, o wysokości 97, zapewnia nieskazitelną czystość barw (kolory są odwzorowane, jakby były oświetlone bezpośrednio światłem słonecznym) i umożliwia projektantom większą swobodę w projektowaniu powierzchni przeszklonych w nowoczesnych budynkach.

 

Wszechstronność szkła SILVERSTAR® SELEKT 74/42 pozwala na użycie go wszędzie tam, gdzie strefa klimatu umiarkowanego i zmieniające się pory roku wymagają szyb zespolonych, które równie dobrze pracują w różnych warunkach pogodowych. Architekci i deweloperzy nie tylko wykorzystują te właściwości przy projektowaniu dużych szklanych fasad nowoczesnych biurowców, ale również w przypadku okien, drzwi i ogrodów zimowych oraz w nowoczesnym budownictwie indywidualnym.

 

Dodatkową zaletą szkła SILVERSTAR® SELEKT 74/42 jest dostępność w wersji hartowalnej i niehartowalnej. Pozwala to przetwórcom na skrócenie czasu dostawy szyb zespolonych do klienta. Właściwości techniczne szkła hartowalnego SILVERSTAR® SELEKT 74/42 T są takie same, jak szkła niehartowanego SILVERSTAR® SELEKT 74/42, więc nie powoduje to problemów wykonawczych. Powłoka w wersji hartowalnej przeznaczona jest również do procesu gięcia. Nowa konstrukcja powłoki zapewnia bardzo wysoką odporność mechaniczną.

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 10/2016

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.