„Drugie życie szkła”, to nie tylko hasło konkursowe projektu edukacyjno-recyklingowego EduPak Polska zorganizowanego przez Friends of Glass i promującego ochronę środowiska. To także idea pomocy drugiemu człowiekowi.

 

2017friends 1

1. „Szklana skarbonka” Dominik Bajer

 

Dlatego wybrane prace uczniów szkół ponadgimnazjalnych, które zostały nagrodzone i wyróżnione w konkursie zostały przekazane przez młodych autorów na licytację w ramach 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

 

2017friends 2

2. „Wazon butelkowo-chlebowy” Dominik Kasperczak

 


„Szklana skarbonka” Dominika Bajera; „Wazon butelkowo-chlebowy” Dominika Kasperczaka; „Szklany splot” Zuzanny Sidoruk i „Słodki naszyjnik” Marty Murkowskiej to wyjątkowe dzieła szklanej sztuki.

 

2017friends 3

3. „Szklany splot” Zuzanna Sidoruk

 

Są nie tylko estetycznie wykonanie, ale przede wszystkim ekologiczne. Teraz ich autorzy, dając drugie życie opakowaniom szklanym, mogą dołożyć swoją „cegiełkę” do ratowania życia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz pomóc w zapewnieniu godnej opieki medycznej seniorom.

 

2017friends 4

4. „Słodki naszyjnik” Marta Murkowska

 

„Wymienione prace są już wystawione do licytacji, a niektóre z nich już teraz kilkakrotnie przekroczyły swoją wartość początkową. Bardzo nas to cieszy, ponieważ potwierdza to nie tylko słuszność dokonanych decyzji konkursowych i jakość wyróżnionych prac, ale też zaangażowanie w słuszną sprawę, co jeszcze bardziej jednoczy nas jako Przyjaciół Szkła” – informuje Barbara Maciałczyk z Ardagh Group, reprezentująca Friends of Glass w Polsce.


Poszczególne prace można licytować pod poniższymi linkami: Szklana skarbonka - http://charytatywni.allegro.pl/szklana-skarbonka-i4067454 Wazon butelkowo-chlebowy http://aukcje.wosp.org.pl/wazon-butelkowo-chlebowy-i4075933 Szklany splot http://aukcje.wosp.org.pl/szklany-splot-i4076579
Słodki naszyjnik http://aukcje.wosp.org.pl/slodki-naszyjnik-i4076249


Friends of Glass (Przyjaciele Szkła). To wpływowe europejskie forum, które wspiera i promuje prawo konsumenta do możliwości wyboru produktów spożywczych w opakowaniach szklanych. Skupia ono tych wszystkich, którzy wierzą, że szkło jest najlepszym wyborem dla zdrowia rodzin i dla środowiska.

 

„Przyjaciele Szkła” zostali powołani w 2009 roku przez Europejską Federację Opakowań Szklanych (FEVE) w odpowiedzi na ogólnoeuropejskie badanie zlecone przez FEVE we wrześniu 2008 r. i przeprowadzone przez Instytut Badawczy InSites.

Badanie to wykazało, że 74% konsumentów europejskich preferuje opakowania szklane do napojów i jedzenia. Dziś te dane wzrosły do 87%. Dołącz do nas na profilu: www.facebook.com/friendsofglass i dowiedz się więcej na stronie internetowej www.friendsofglass.pl

Ardagh Group to firma będącą liderem w produkcji opakowań szklanych i metalowych dla większości wiodących marek rynku spożywczego, napojowego i parafarmaceutycznego. Koncern posiada 110 zakładów produkcyjnych w 22 krajach, zatrudnia około 23.000 osób i może pochwalić się ogólną sprzedażą powyżej 7,9 miliarda EUR. Więcej na www.ardaghgroup.com

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.