Motto firmy Bystronic na targach FENSTERBAU FRONTALE 2018 w Norymberdze (pawilon 3A, stoisko 303) będzie brzmiało: Nie przemęczaj się przy produkcji okien. Zgodnie z nim Bystronic oferuje w swoim asortymencie przenośnik przyssawkowy do okien Easy-Lift WINDOW, który jest specjalnie zaprojektowany dla producentów okien i drzwi. Jest bardzo popularny w tym sektorze, ponieważ jest niezwykle elastyczny pod względem konstrukcji ramy i dlatego może spełnić specjalne wymagania producentów okien. 

 

W 2018 roku Bystronic obchodzi 20. rocznicę wprowadzenia na rynek urządzenia do przenoszenia Easy-Lift. Z ponad 2200 sprzedanymi egzemplarzami jest najlepiej sprzedającym się urządzeniem do transportu firmy Bystronic i zdobywa użytkowników swoimi zaletami: dokładnością prowadzenia i niską masą własną.

 

To dokładne prowadzenie stanowi również główną zaletę przenośnika przyssawkowego do okien Easy-Lift WINDOW. Operator zawsze może chwycić szyby zespolone bez interwencji ręcznej w taki sposób, że szyba pozostaje stale w pożądanym położeniu. Operator nie musi także zapewniać pomocy ręcznej podczas późniejszego wkładania szyby do ramy okna. Ponieważ eliminuje to żmudne wyrównywanie ułożenia przenoszonych okien, operator może pracować ergonomicznie i ekonomicznie w tym samym czasie.

 

 

2018 03 42 1

 

 

Elastycznie regulowane, indywidualnie rozmieszczane

 

Dzięki intuicyjnej obsłudze urządzenie Easy-Lift WINDOW oferuje praktyczne rozwiązanie z prawdziwą wartością dodaną. Między innymi wykazuje elastyczność w zakresie regulacji przyssawek. Są one zamontowane sprężyście, co umożliwia kompensację wysokości. Ponadto można je regulować zgodnie z wymaganiami: Zewnętrzne przyssawki są wyposażone w wysuwane ramiona, a przyssawki umieszczone w środkowej części można szybko i indywidualnie regulować w osiach X i Y, aby umożliwić bezpieczne chwytanie przez cały czas.

 

 

2018 03 42 2

 

 

Nawet zamontowane do okna rolety nie stanowią problemu dla przenośnika Easy-Lift WINDOW. Uchwycony element okienny pozostaje zawsze w tej samej odległości od urządzenia podnoszącego, a ma to tę zaletę, że element nie przechyla się, a roleta nie jest uszkodzona.

 

Sztywno prowadzony zespół podnoszący urządzenia Easy-Lift WINDOW istotnie ułatwia zdejmowanie gotowych okien. Pozycja chwyconego ładunku pozostaje taka sama po podniesieniu. Co więcej, jest to niezależne od tego, czy ładunek jest chwycony centralnie, czy nie. Na życzenie, zintegrowana funkcja obrotowa zapewnia obrót o 90° szyby zespolonej lub gotowego elementu okna.

 

 

2018 03 42 3

 

 

Urządzenia Easy-Lift WINDOW jest dostępne w wersjach o nośności od 150 do 500 kg. Podnoszenie odbywa się pneumatycznie, za pomocą prowadzonej rury podnoszącej. Podnośnik można ręcznie obracać od 0 do 360°. Próżnia jest wytwarzana za pomocą dysz Venturiego ze zintegrowanym zatrzaskowym systemem zamykającym, w celu zwiększenia bezpieczeństwa.

 

 

 

 Peter Nischwitz
Bystronic Lenhardt GmbH

 

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 03/2018

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.