VIAVAC Vacuum Lifting BV to holenderska firma produkującą podnośniki próżniowe. Urządzenia producenta zyskały renomę w wielu krajach Unii Europejskiej i nie tylko, między innymi w: Wielkiej Brytanii, Irlandii, Belgii, Francji, Luksemburgu, Rumunii, Hiszpanii, Rosji, Australii. Na polskim rynku funkcjonuje już wyłączny dystrybutor – VIAVAC Polska.

Firma oferuje sprzedaż oraz wynajem maszyn, które dzięki próżniowemu systemowi przysysania, służą do łatwego, szybkiego oraz bezpiecznego montażu wszelkiego rodzaju paneli warstwowych, elementów elewacji oraz płyt szklanych.

 

Podstawowe cechy urządzeń
● zasilanie akumulatorem;
● wszechstronne zastosowanie, możliwość konfiguracji do różnego rodzaju, rozmiaru i wagi podnoszonych materiałów, między innymi: ścienne panele poziome oraz pionowe, panele dachowe, płyty szklane i inne elementy elewacyjne;
● solidna, galwanizowana konstrukcja, odporna na złe warunki atmosferyczne;
● podnoszone elementy są wolne od uszkodzeń;
● każda ze stron danego elementu pozostaje wolna. Dzięki temu następuje łatwiejsza instalacja, eliminująca problemy wynikające z użycia lin oraz pasów
● duża oszczędność czasu

Podniesienie konkurencyjności
    Dzięki użyciu tych maszyn, firmy montażowe mogą w znacznym stopniu podnieść swoją konkurencyjność Zmniejszają się koszty montażu poprzez zmniejszenie kadry instalatorów.

Zwiększa się tempo montażu, a więc inwestorzy nie muszą się obawiać, że obiekty nie zostaną oddane w terminie.

Dotyczy to też firm produkcyjnych, ponieważ maszyny doskonale sprawdzają się na suwnicy.

 

Firma VIAVAC posiada również w swojej ofercie teleskopowe ramię, które umożliwia podczepienie maszyny do wózka widłowego.

Wzrost bezpieczeństwa
    Wysoki stopień zagrożenia na budowach wynika z ciągłych zmian warunków pracy, niekorzystnych czynników pogodowych oraz z presji terminowego zakończenia robót.

Odpowiedzialność spoczywa na kierowniku budowy, który powinien zapewnić stosowne środki zabezpieczające. Użycie przenośników podciśnieniowych w znacznym stopniu zmniejsza współczynnik wypadkowości na budowach.

 

 

Same urządzenia wyposażone są w elementy bezpiecznego użytkowania:
● dobrze słyszalne ostrzeżenie o braku próżni;
 ● wskaźnik poziomu naładowania baterii;
● duży zbiornik podciśnieniowy;
● pasy zabezpieczające.    Technologia maszyn pozwala wyeliminować pasy i liny, którymi posługiwano się do tej pory.

Obecnie pasy stosowane są jako dodatkowy element zabezpieczający. Producent wprowadza na rynek maszyny z podwójnym obiegiem podciśnienia, które spełniają wymagania europejskich norm bezpieczeństwa EN 13155.

Dzięki temu nie jest wymagane stosowanie dodatkowych pasów zabezpieczających.


    Wszystkie produkty firmy VIAVAC posiadają certyfikat CE. VIAVAC Polska posiada również dokument z Urzędu Dozoru Technicznego, który stwierdza, że maszyny mogą być stosowane na terenie całej Polski.Wynajem, sprzedaż, serwis
    Firma VIAVAC Polska jest zobowiązana dostarczyć klientom wysokiej jakości serwis, porady oraz wsparcie. Doświadczenie firmy oraz zgrana grupa jest w stanie wspierać i doradzać w sprawie sprzedaży oraz wynajmu.

VIAVAC zapewnia swoich klientów, że dostaną produkt z właściwym wyposażeniem dostosowany do jego indywidualnych potrzeb. Fachowy personel służy pomocą w doborze urządzeń i ich elementów w zależności od montowanego materiału.

 

Firma gwarantuję organizację transportu maszyn w każde miejsce w Polsce. Mimo, że VIAVAC w Polsce istnieje niecały rok, cieszy się dużym zainteresowaniem na rynku budowlanym. 

 

więcej informacji: www.viavac.pl  

więcej informacji: Świat Szkła 1/2009

inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.