Produkcja seryjna i klejenie indywidualne

Zarówno w produkcji seryjnej, jak i indywidualnych połączeniach klejonych, przyssawka kątowa Verifix® Pro przekonuje precyzją, powtarzalnością i łatwym zastosowaniem.

 

Szczególnie przy połączeniach metodą klejenia UV, która znajduje zastosowanie w konstrukcji mebli szklanych lub gablot, kątowy uchwyt przyssawkowy Verifix® Pro zapewnia bezpieczeństwo przed wibracjami i poślizgiem – zarówno przy połączeniach kątowych, jak również o kształcie T.

 

Poprzez zastosowanie kilku uchwytów kątowych również większe panele szklane mogą być precyzyjnie pozycjonowane i klejone, a dodatkowa pomoc trzymająca szkło w właściwej pozycji staje się zbędna.

 

 

49-fot1

Precyzyjne pozycjonowanie poprzez równoczesne zastosowanie kilku przyssawek.

 


Dokładne nastawianie w zakresie dziesiątych milimetra
Kątowy uchwyt Verifix® Pro składa się z dwóch, pod kątem prostym względem siebie zamontowanych przyssawek o średnicy 90 mm. Precyzyjne śrubki nastawcze umożliwiają regulację w zakresie dziesiątych części milimetra. Umożliwia to bezstopniową regulację potrzebnej spoiny do odpowiedniej grubości warstwy kleju, co zmniejsza poziom błędów do zera i tym samym spełnia wysokie wymagania jakościowe wykonawców.

 

Wyjątkowo stabilna konstrukcja nowego uchwytu ustalającego zapewnia wysoką trwałość i niezawodność – zwłaszcza w obliczeniu efektywności kosztów przy krótkich interwałach w produkcji mebli szklanych i przetwarzającym przemyśle szklarskim. Są to ważne czynniki.

 

49-fot2

Dokładne nastawienie dzięki precyzyjnym śrubkom nastawczym.

 


„Zapisywalna” pozycja
Stosowanie kątowego uchwytu przyssawkowego Verifix® Pro jest proste. Szczególny w tym rozwiązaniu jest ogranicznik nożycowy. Dzięki niemu w produkcji seryjnej, przy powtarzających się grubościach szkła, można niejako „zapisać” ustawienie przyssawki dla szyby poziomej.

 

 

49-fot4

 

Następnie, jeśli szyby zostały zamocowane  przyssawką Verifix® Pro w odpowiedniej pozycji do klejenia, można szybę pionową podnieść i przy pomocy szczelinomierza precyzyjnie ustawić odpowiednią szparę do wypełnienia klejem.

 

Dzięki temu ilość nakładanego kleju zostaje bardzo dokładnie określona. Poprzez położenie uchwytu możemy  dodatkowo unieść szybę pionową do góry, co znacznie ułatwia nakładanie średnio- i wysokowiskozowych klejów. Następnie szyba zostaje powoli opuszczona na zapisaną pozycję. Teraz może się rozpocząć wstępne utwardzenie kleju.


Dopiero przy utwardzeniu końcowym, przyssawka  zostaje usunięta poprzez odchylenie dźwigienki przechylnej.

 

 

49-fot3

Ogranicznik nożycowy do precyzyjnej produkcji seryjnej

 

 

 


Anna Piotrowska
BOHLE AG

Szczegółowe informacje techniczne o przyssawce kątowej Verifix® Pro z ogranicznikiem nożycowym do precyzyjnego i szybkiego wykonywania połączeń skośnych,
można uzyskać pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne

więcej informacj: Świat Szkła 12/2012

 

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.