Aktualne dane rynkowe wskazują, że do 2024 roku wolumen światowego rynku drzwi wyniesie 120 miliardów euro. To wzrost o 55% względem roku 2016, gdy wartość ta wynosiła 77,5 miliarda euro. Odpowiedzią Roto na światowe trendy jest różnorodność oferowanych systemów i rozwiązań marki w zakresie technicznego wyposażenia drzwi wejściowych i przejściowych.

 

20181133Roto Solid C ukryty zawias z mozliwościa szybkiego i bezpiecznego montazu skrzydla drzwiowego

 

Roto Frank AG, producent systemów okuć do okien i drzwi, ogłosił plany dalszych działań w segmencie produktów do drzwi Roto Door. Najnowsze wskaźniki ekonomiczne wskazują na wzrost rynku drzwi na całym świecie. Dopasowanie komponentów i dostarczania kompleksowych rozwiązań od jednego dostawcy jest jednym z najważniejszych założeń biznesowych marki. Roto wprowadza innowacyjne rozwiązania w zakresie systemów ryglowania i napędów elektrycznych, zapewniających maksymalne bezpieczeństwo i komfort, a także rozszerza wachlarz akcesoriów uzupełniających: progów, zawiasów, uszczelek.

 

 

Drzwi przesuwne podbijają świat

Asortyment produktów drzwiowych Roto był jednym z wiodących tematów Międzynarodowej Konferencji Prasowej Roto w austriackim Grazu. Podczas wydarzenia eksperci firmy podsumowali globalną dystrybucję marki względem typów rozwiązań. Największy udział światowej produkcji stanowią drzwi przesuwne (190 mln szt. w 2016 r.). Na drugim miejscu plasują się drzwi rozwierne z udziałem 27,6%.

 

Biorąc pod uwagę stosowane materiały największą popularnością cieszą się drzwi metalowe – 33%, drewniane – 30% i następnie drzwi z PVC 25%. Zdaniem Dietera Manza, dyrektora Roto Door Europa, za wysoką pozycją tych ostatnich stoi korzystna relacja ceny do jakości, wysoki wskaźnik energooszczędności oraz niskie nakłady na konserwację. Liczba drzwi rozwiernych sprzedanych w obszarze niemieckojęzycznym w 2016 roku oscylował w granicach 9,8 miliona sztuk, a obrót wynosił niemal 3 miliardy euro. Z tego 1,35 miliarda euro przypada na drzwi wejściowe.

 

20181133Roto System progow Roto Eifel z norma budownictwa bez barier i wysoka szczelnoscia

 


Rosnące wymagania rynku

 

Na międzynarodowym rynku Grupa Roto jest wiodącym dostawcą technologii drzwiowej. Firma dostarcza producentom kompletne rozwiązania: systemy ryglowania, zamki, zawiasy, klamki, progi oraz uszczelki, spełniając zmieniające się potrzeby rynku w zakresie niezawodności i dopasowania elementów. Odbiorcy doceniają sprawdzoną technologię, trwałość i komfort obsługi. Coraz większe znaczenie mają ułatwienia montażowe lub ograniczenie liczby elementów na ościeżnicy, optymalizujące wskaźniki produkcyjne i magazynowe.

 


Odpowiedzią Roto na potrzeby klientów w zakresie innowacyjnych rozwiązań są zaawansowane systemy spełniające zróżnicowane wymogi bezpieczeństwa. Przykładem jest asortyment wielopunktowych zamków mechanicznych, spełniający wymagania klas od RC1 do RC4 czy zamek do drzwi antypanicznych „Safe P”, wyposażony w opcję łączenia z różnymi dodatkowymi elementami, umożliwiającymi indywidualne dopasowanie. Wysoka jakość komponentów będących podstawą stabilności i niezawodności produktu potwierdzona jest certyfikatem DIN EN 179 lub EN 1125.

 

20181133Roto w segmencie Door innowacyjne systemy ryglowania i napedy elektryczne

 

Po pierwsze niezawodność

Istotnym obszarem w asortymencie Roto są także wielopunktowe zamki elektryczne. Niezawodna konstrukcja szybkich, wydajnych i cichych napędów „Eneo” ogranicza potrzeby serwisowe, a dzięki wbudowanej funkcji odblokowania awaryjnego praktycznie eliminuje błędy obsługi zamka. Aby zapewnić maksymalne korzyści użytkowe opracowane przez Roto zamki „Eneo A” jak i „Eneo C” współpracują z zaawansowanymi systemami kontroli dostępu, jak piloty, czytniki linii papilarnych, bluetooth lub klawiatury PIN.


Najnowszym rozwiązaniem Roto, debiutującym na polskim rynku jest ukryty zawias z linii Solid C, umożliwiający szybki i bezpieczny montaż skrzydła drzwiowego. Centralny moduł regulacji w pionie pozwala na idealne wypoziomowanie skrzydła. Dodatkowym walorem rozwiązania jest nowoczesny design, z ukrytym zawiasem, oraz brak konieczności konserwacji i możliwość uzyskania przez drzwi wejściowe klasy odporności antywłamaniowej RC2.

 

20181133Roto Safe P zamek antypaniczny wyposazony w opcje laczenia z roznymi elementami


Zdaniem Roto przyszłość należy do produktów poprawiających bilans energetyczny domów i mieszkań. Jednym z nich są niskie progi Roto Eifel, stworzone z uwzględnieniem wymagań normy DIN18040, dotyczącej budownictwa bez barier, a jednocześnie w najwyższym standardzie szczelności, eliminującym ryzyko wnikania chłodu i wilgoci.

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: www.roto-frank.pl.

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.