Wiedza Polaków kupujących okna, na temat dostępnych na rynku rozwiązań jest wciąż niska, natomiast świadomość konsekwencji decyzji – ogromna. Inwestorzy zdają sobie sprawę, że kupują produkt na wiele lat, jednak większość osób nie ma wystarczających informacji, jakie funkcje może spełniać nowoczesne okno i jakie komponenty zawierać. Z myślą o nich Roto udostępnia nową stronę internetową PoradnikOkienny.pl – kompendium wiedzy o najnowszych rozwiązaniach wraz z mapą punktów sprzedaży, ułatwiające zakup idealnego okna na lata.

 

20190606roto Inne funkcje okna beda wazne w sypialini lub na parterze a inne w pokoju dzieciecym

 Inne funkcje okna będą ważne w spyalini lub na parterze, a inne w pokoju dziecięcym fot. Roto

 

Wybór okien na rynku jest bardzo duży i teoretycznie łatwo je dopasować do potrzeb. Z badania przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie Roto wynika, że planującym zakup trudno odnaleźć się w gąszczu opinii, parametrów i reklam. Większość ankietowanych deklaruje, że podczas zakupu okien często czuje się bezradna. Nie wiedzą, jakich okien potrzebują, ani gdzie mają szukać kompleksowych informacji. Aby ułatwić podjęcie decyzji, Roto przygotowało serwis internetowy PoradnikOkienny.pl. Strona zawiera praktyczne informacje, dotyczące wyboru okien, ich budowy, elementów i właściwości. Prezentuje dostępne na rynku rozwiązania, ułatwia podjęcie decyzji i wybór okien, wskazuje punkty sprzedaży w najbliższej okolicy.

 

20190606roto PoradnikOkienny - nowy serwis ulatwia wybor okien

 PoradnikOkienny - nowy serwis ulatwia wybor okien fot. Roto

 

Konfigurator okien – jak to działa?
Dzięki intuicyjnej wyszukiwarce, umieszczonej na głównej stronie serwisu, wybór okna z nowoczesnymi funkcjami użytkowymi, przebiega w łatwy i wygodny sposób. Wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań, kierując preferencjami, stylem życia, nawykami czy najczęstszymi problemami. Witryna sama wskaże odpowiedni typ okna do danego pomieszczenia i podpowie, w jakie rozwiązanie powinno być ono wyposażone i na co zwrócić uwagę.

 

20190606roto PoradnikOkienny - wybierz idealne okna

 PoradnikOkienny - wybierz idealne okna

 

„Funkcje nowoczesnej stolarki wynikają z jej przeznaczenia. Dlatego warto wybierać okna wyposażone w nowoczesne okucia, zaprojektowane z myślą o konkretnej lokalizacji okna w budynku i rodzaju pomieszczenia – mówi Paweł Szkodziak, dyrektor marketingu Roto Frank Okucia Budowlane. „Dostępne na rynku rozwiązania okienne sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników, pod względem niezawodności, bezpieczeństwa, wietrzenia, wysokiej szczelności czy ochrony przed hałasem”. PoradnikOkienny.pl to także baza wiedzy na temat dostępnych rozwiązań dodatkowych, takich jak elektryczne napędy, zamki, czujniki, klamki z kluczem czy zabezpieczenia antywłamaniowe, które w połączeniu z systemem inteligentnego domu podwyższają komfort codziennego życia.

 

 

Gdzie szukać dobrych okien?
Jak pokazują wyniki badania ARC Rynek i Opinia Rynek i Opinia, oprócz stron internetowych producentów czy rekomendacji znajomych, istotnym źródłem fachowej wiedzy są salony sprzedaży. Kupujący wysoko oceniają możliwość obejrzenia rozwiązań na miejscu, wsparcie i fachowość sprzedawców. Dlatego stronę PoradnikOkienny.pl wyposażono w interaktywną mapę salonów sprzedaży różnych producentów stolarki, które dają gwarancję pełnej wiedzy na temat okien i komponentów.

 

20190606roto PoradnikOkienny mapa

 PoradnikOkienny - mapa

 

Na klientów czekają przeszkoleni fachowcy, dysponujący wiedzą techniczną i informacjami na temat właściwości użytkowych i korzyści z wyboru poszczególnych rozwiązań okuć czy wyposażenia dodatkowego. „Jesteśmy przekonani, że strona PoradnikOkienny.pl będzie praktycznym narzędziem oraz wartościowym źródłem informacji w procesie zakupu okien" – dodaje Paweł Szkodziak.


Uruchomienie serwisu wspiera film promocyjny https://www.youtube.com/watch?v=FrK_UphzxuU.

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.