Pasy napędowe
     Pasy płaskie napędowe firmy NITTA, to produkty najwyższej jakości przeznaczone do przenoszenia dużych momentów obrotowych z dużymi prędkościami liniowymi. Pasy te pokryte są najczęściej gumą o dobrej odporności na ścieranie lub skórą. W magazynach można znaleźć także grupę pasów płaskich z kordem stalowym, wykonanych we wstędze lub jako pas bezkońcowy. Ważną grupą produktów są pasy klinowe, jednak przede wszystkim wykorzystywane są pasy do zastosowań o podwyższonych wymaganiach technicznych, pasy z otwartymi powierzchniami bocznymi, uzębione i Poly-V. Pasy napędowe to także poliuretanowe pasy termozgrzewalne BEHABELT oraz pasy klinowe FERROPAN z kordem stalowym.

     Grupa pasów napędowych obejmuje także pasy zębate, w tym pasy najwyższej jakości: pasy ATP do przenoszenia dużych mocy, pasy BAT, SFAT, pasy N-cichobieżne bez tendencji przesuwania się na kole, pasy ATN - wyposażone w uniwersalny system łączenia na śruby oraz przykręcania elementów na stronie grzbietowej. Wśród pasów najnowszej generacji dostarczanych naszym klientom są pasy: EAGLE, FALCON, SYNCHROCHAIN, POLYCHAIN.

     Uzupełnieniem oferty pasów są koła pasowe, tuleje osadcze oraz podstawowe typy amortyzatorów służących do mocowania systemów napędowych. Wiele rodzajów zębatych kół pasowych wykonuje się według dostarczonych rysunków pod konkretne zamówienie i dostarcza wraz z pasem.

Pasy napędowo-transportujące
     Podstawowe marki pasów, jak BRECO, BRECOFLEX, SYNCHROFLEX, NITTA BELT POLY, uzbrajane są w warsztatach dostawcy w dodatkowe elementy umieszczane na stronie grzbietowej. Klocki, płytki, elementy z obszernego zestawu profili standardowych, według rysunku konstruktora, przygrzewane są do powierzchni grzbietowej, stanowiąc jednolitą całość z pasem zębatym.

Na pasach przygrzewane i przyklejane są również warstwy specjalnego pokrycia, zmieniające właściwości mechaniczne powierzchni mającej kontakt z transportowanym materiałem. Wykonywana jest obróbka mechaniczna strony bieżnej i grzbietowej pasów, polegająca na usuwaniu zębów z części szerokości pasa, podfrezowania, perforacji itp. Nowocześnie wyposażone serwisy pozwalają na wykonanie zaprojektowanych rozwiązań w krótkim czasie, a także w trybie awaryjnym.

Pasy transportujące
     Taśmy transportujące to przede wszystkim szereg typowych produktów firmy NITTA, różniących się od konkurencji nie tylko atrakcyjną ceną.

     Ponieważ stosując nieco droższe, a trwalsze taśmy transportujące można zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale także czas niezbędny na inne działania związane z utrzymaniem urządzenia w ruchu, powstał zbiór taśm pozwalających rozwiązać problemy najczęściej spotykane w najważniejszych gałęziach przemysłu. Często polecane „taśmy transportujące do zadań specjalnych” stosowane są np. w prasach do sklejki oraz suszarkach UV, odporne na podwyższoną temperaturę (do 180°C), siatki do suszarek i obkurczania folii oraz cała grupa taśm silikonowych i teflonowych, odpornych na temperaturę sięgającą nawet 400°C.

     Dla przemysłu oponiarskiego proponowane są znane taśmy typu „Hot Stock and Water Belt”, odporne na kontakt z gorącą gumą i wodą oraz cała grupa taśm do transportu opon.

     Główny dystrybutor pasów napędowych i innych na terenie Polski, firma WILHELM HERMAN MULLER oprócz dostarczania wywmienionych pasów i akcesoriów do nich, współpracuje bardzo ściśle z konstruktorami, którym proponuje najnowocześniejsze rozwiązania pozwalające na wyprodukowanie maszyn lepiej spełniających potrzeby klientów, trwalszych, bezpieczniejszych, a także optymalizujących istniejące konstrukcje.

dr inż. Grzegorz Domek
WHM Polska Sp. z o.o.
więcej informacji: Świat Szkła 12/2008 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.