Podaj cegłę, podaj cegłę, zbudujemy nowy dom, na miarę naszych marzeń – śpiewała w latach 80. Izabela Trojanowska. To były trudne czasy ale dzisiaj też nie brakuje wyzwań, zwłaszcza w budownictwie, które zmierza w kierunku coraz większej energooszczędności.

 

Dlatego słowa popularnej piosenki, za sprawą MONTERIADY, zostaną wkrótce niejako wcielone w życie na Targach BUDMA 2020. Powstanie tam bowiem m.in. duża makieta ścian domu pasywnego ze wszystkimi przekrojami poszczególnych warstw.

 

Najnowsza odsłona wydarzenia będzie różnić się od poprzednich – przewidzianych jest wiele nowości. Jak na Targi Budownictwa i Architektury przystało, stoisko nr 1 w hali 5 będzie miało zupełnie nową architekturę przestrzeni, choć metraż pozostał ten sam, co w ubiegłym roku – czyli 300 m2.

 

20200101POiD BUDMA MONTERIADA 2019 EDMONT-1

 

Tym razem, zgodnie z aktualnymi trendami aranżacyjnymi oraz w nawiązaniu do coraz większych oczekiwań odbiorców tego typu widowisk, został zaprojektowany podział na strefy, dzięki którym całość zyska jeszcze bardziej na funkcjonalności i przejrzystości.

 

Organizatorzy wydzielili specjalny sektor dla fachowców – monterów stolarki budowlanej i nie tylko – gdzie będą mieli oni szansę pozyskać atrakcyjne szkolenia zawodowe od Partnerów wydarzenia. Nie zapominajmy jednak o montażach, bo to one powinny grać tu pierwsze skrzypce, a tych będzie co najmniej dwa razy więcej.

 

Jest to możliwe za sprawą wyjątkowej instalacji, która powstanie podczas MONTERIADY. Będzie to budowa ścian domu pasywnego na żywo. Tego jeszcze w branży nie było! Każdy będzie miał szansę zobaczyć z bliska ich przekrój przez wszystkie warstwy.

 

20200101POiD BUDMA MONTERIADA 2019 EDMONT-2

 

Wszystkie materiały użyte do ich wykonania pochodzą od Partnerów MONTERIADY, czyli znanych i cenionych w branży budowlanej marek. Ściany powstaną ze szlifowanych, najcieplejszych pustaków ceramicznych w Polsce – TERMOton DIAMENT P+W 25 od ZCB Owczary, łączonych ze sobą za pomocą PIANOKLEJU DO MUROWANIA TERMOTON  TYTAN – DUOBRAND od marki Selena, który doskonale zastępuje cementowe zaprawy murarskie.

 

Nie wymaga on użycia wody, prądu i dodatkowych narzędzi, co znacząco ułatwia pracę. Podobnym produktem dostępnym w regularnej sprzedaży jest PIANOKLEJ DO MUROWANIA TYTAN Professional. Brand ma ponadto w swojej ofercie SZYBKI PIANOKLEJ UNIWERSALNY 60 SEKUND – rozwiązanie dedykowane do szerokiego spektrum prac budowlanych.

 

W przygotowane przez murarzy otwory zostanie wstawiona nowoczesna stolarka. Odwiedzający stoisko zobaczą montaż energooszczędnego okna w systemie Aluplast Ideal 8000 w warstwie izolacji termicznej z wykorzystaniem Ciepłej Belki Montażowej – system CBM Marbet Bausystem.

 

Będą mogli przyjrzeć się również stolarce okiennej FAKRO, drzwiowej Hörmann oraz nawiewnikom AERECO WENTYLACJA. Następnie, we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Producentów Styropianu, ściana będzie ocieplona w systemie ETICS z użyciem szarego styropianu o lambdzie 0,031 W/mK i grubości 15 cm. Całość prac będzie nadzorował kierownik budowy, Ambasador kampanii „DOBRY MONTAŻ”, Tadeusz Romański, właściciel Sklep.GrupaMAGNUM.eu.

 

20200101POiD Edmont MONTERIADA wywiad Edmonta

 

Ale to nie wszystkie montaże. Zgodnie z tradycją MONTERIADY, każdego dnia prezentowane będą również pokazy montażu wybranych produktów z branży stolarki budowlanej wiodących na rynku marek. Tym razem będą to przede wszystkim zupełne „świeżynki” – nowości produktowe w ofercie Partnerów wydarzenia. Zobaczymy najnowsze na rynku okna, rolety, drzwi, bramy.

 

Firma Aluplast zaprezentuje najnowsze rozwiązanie w zakresie przesuwnych drzwi tarasowych, czyli nagrodzone Złotym Medalem Targów Budma 2020 – drzwi przesuwne SMART-SLIDE, które powstały w oparciu o innowacyjny system okuć Roto Patio Inowa, zapewniający wyjątkową szczelność, bezpieczeństwo i pozwalający na prostą, intuicyjną obsługę.

 

Marka FAKRO pokaże zaś okno drewniano-aluminiowe INNOVIEW, które zapewnia wysoką termoizolacyjność oraz odpowiednią sztywność konstrukcji, nawet przy dużych rozmiarach przeszkleń. Co więcej, wyrób ten zostanie zamontowany na bazie rozwiązania marki Marbet Bausystem – systemu CBM MARBET, a więc Ciepłej Belki Montażowej, czyli innowacyjnego zestawu elementów do szczelnego i prostego montażu stolarki otworowej w strefie izolacji termicznej budynku, stosowanego głównie w budownictwie energooszczędnym i pasywnym.

 

Oprócz tego będzie można zobaczyć na żywo instalację Markizy VMZ Solar FAKRO, która znacząco podnosi komfort przebywania w budynku podczas upalnych dni. Dzięki zintegrowanemu z panelem solarnym czujnikowi nasłonecznienia markiza samoczynnie opuszcza się, aby ochronić wnętrze przed nadmiernym nagrzewaniem, a gdy słońce znika za chmurami zwija się z powrotem.

 

Będziemy mieć szansę przyjrzeć się z bliska również rozwiązaniom z oferty Hörmann – mam na myśli energooszczędne drzwi zewnętrzne Thermo 65 z płytą drzwiową bez widocznej ramy skrzydła po obu stronach wyrobu, występujące standardowo w klasie przeciwwłamaniowej RC 2, oraz bramę garażową segmentową LPU 42 z powierzchnią Duragrain, która jest odporna na zarysowania i działanie promieni UV, co gwarantuje jej trwale atrakcyjny wygląd.

 

Nie zabraknie też drzwi wewnętrznych PORTA z ościeżnicą stalową PortaSYSTEM. Posiada ona zalety regulacyjne, stylistyczne i montażowe jak standardowa ościeżnica drewniana PortaSYSTEM. Jednocześnie wykonanie ze stali oraz zabezpieczenie powierzchni systemem galwaniczno-lakierniczym pozwala na zastosowanie jej w wymagających pomieszczeniach narażonych na zwiększoną wilgotność lub zmianę temperatury.

 

Co więcej, uczestnicy obejrzą montaże nawiewników ściennych higrosterowanych EHT.LEG.230 marki AERECO WENTYLACJA, które charakteryzują się wysokim współczynnikiem tłumienia akustycznego. System ten zawiera: okap glifowy, puszkę, rury z wytłumieniem oraz nawiewnik. To dyskretny, skuteczny i energooszczędny sposób nawiewu powietrza do pomieszczeń.

 

Dobry montaż wymaga dobrych fachowców, więc wykonujący „na żywo” montaże specjaliści będą również prezentować się bardzo atrakcyjnie wizualnie. A to za sprawą ubrań z najnowszej kolekcji odzieży roboczej Lahti PRO. Podczas prac fachowcy skorzystają z nowoczesnego manipulatora do szkła Glasslift, profesjonalnych narzędzi ręcznych i elektronarzędzi Stanley Black&Decker, a także niezawodnych mocowań Klimas Wkrętmet.

 

Będą wykorzystywać także zaawansowaną technologicznie chemię budowlaną SOUDAL, w tym przede wszystkim pianki pistoletowe: super elastyczną FLEXIFOAM, która zachowuje regularną strukturę nawet przy deformacji wymiarów do 50%, oraz montażowo-uszczelniającą Soudafoam DOORS. Nie zabraknie też paroizolacyjnych taśm okiennych Soudal Window System, które gwarantują trwałe uszczelnienie złącza okiennego, eliminują bowiem mostki termiczne.

 

Patronami merytorycznymi wydarzenia są: Instytut Techniki Budowlanej, Polskie Stowarzyszenie Dekarzy, Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianów oraz Targi Budownictwa i Architektury BUDMA.

 

Zapraszamy gorąco na MONTERIADĘ: 4-7 lutego br., hala nr 5, stoisko nr 1. 

 

     „Świat Szkła” jest patronem medialnym MONTERIADY 2020       

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 01/2020
   

 

 

wytyczne montazu

 

    Informacje na temat Wytycznych montażu mozna uzyskać bezpośrednio w redakcji miesięcznika Świat Szkła:

   - Agata Kostrzewa        Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

   - Agnieszka  Roguska    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.    

 

   oraz dziale dystrybucji

   - Iwona Markowska   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 więcej informacji też na stronie o Wytycznych do montaż okien i drzwi zewnętrznych tzw Instrukcja RAL

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.