20200303Frontale-dh1Typowe, codzienne lub niepozorne procesy często zabierają niepotrzebnie czas lub utrudniają pracę.

Zgodnie z opinią HEGLA i HEGLA boraident potencjał zmian kryje się przede wszystkim w magazynie, podczas przemieszczania i udostępniania danych. Wydarzenie na targach Fensterbau Frontale poświęcone tej tematyce ma za zadanie zainspirować odwiedzających i przekonać ich do nowych rozwiązań.

 


Wytrzymałe urządzenia do przemieszczania szkła i okien „Made in Kretzschau”
— Osoby zainteresowane nowościami z obszaru technologii podnoszenia próżniowego mogą na stoisku firmy HEGLA zapoznać się z przyssawkami do szyb wyprodukowanymi w Kretzschau i dokładnie się im przyjrzeć.

 

Przedsiębiorstwo jest znane przede wszystkim z wytrzymałych, łatwych w obsłudze i niewymagających dużych nakładów konserwacyjnych urządzeń — mówi Hendrik Boche, kierownik sprzedaży firmy HEGLA w Kretzschau.

 

— Jednak aby znaleźć odpowiednie do zastosowań klienta i dostatecznie uniwersalne rozwiązanie, powinniśmy przed podjęciem decyzji o urządzeniu dokładnie ustalić wymagania.

 

Wśród prezentowanych urządzeń znajduje się między innymi rama ssawkowa Hubfix F-G: małe, zwrotne urządzenie wykorzystywane podczas szklenia okien oraz do przemieszczania pozostałych szyb. Prezentując technologię podnoszenia próżniowego na targach, firma HEGLA wkracza w nowe obszary.

 

Jeszcze kilka tygodni temu te urządzenia były sprzedawane pod inną marką, a teraz przedsiębiorstwo po raz pierwszy pojawia się na targach z tą grupą produktów pod własną nazwą.

 

 2020 02 20 1

Fot. 1. Urządzenia do podnoszenia próżniowego „Made in Kretzschau” są wytrzymałe, łatwe w użytkowaniu i nie wymagają dużych nakładów konserwacyjnych

 

Zajmujące niewiele miejsca systemy magazynowe do długich towarów
Kompaktowe magazyny do długich towarów marki HEGLA, projektowane i produkowane również w Kretzschau, oferują większą pojemność magazynu na takiej samej przestrzeni, lepszą przejrzystość oraz szybsze procesy robocze.

 

Regały wysięgnikowe montowane na szynach są ustawione tuż przy sobie bez przejścia obsługowego. Dopiero podczas załadunku i rozładunku łatwo przemieszczające się regały systemowe są wysuwane do przodu lub przesuwane w bok przez operatora tak, aby powstała szczelina robocza.

 

 2020 02 20 2

Fot. 2. Magazyny długich towarów na niedużej przestrzeni firmy HEGLA zwiększają pojemność magazynu na takiej samej powierzchni, zapewniają większą przejrzystość i usprawniają procesy magazynowe

 

Umieszczanie w magazynie lub pobieranie z niego towarów jest możliwe bezpośrednio po uzyskaniu dostępu bez strat czasu i przekładania. Jeżeli potrzebne są tylko pojedyncze profile, można je również wyjmować z modułu magazynowego od przodu.

 

— Dzięki naszym kompaktowym systemom magazynowym na takiej samej powierzchni można uzyskać nawet 50 procent większą powierzchnię magazynową — dodaje Hendrik Boche. — Wszystkie profile zostały przejrzyście rozmieszczone i są dostępne bezpośrednio bez wyszukiwania oraz uciążliwego przekładania.

 

 2020 02 20 3

Fot. 3. Możliwości atrakcyjnego wizualnie znakowania laserowego profili okiennych i możliwość śledzenia produktów to najważniejsze wyróżniki firmy HEGLA boraident

 


Laserowe uszlachetnianie profili okiennych i szkła
Analogowe i cyfrowe opcje znakowania profili okiennych, możliwość śledzenia produktu oraz udostępnianie danych to najważniejsze wyróżniki HEGLA boraident.

 

Duża rozdzielczość umożliwia przede wszystkim wykonywanie logotypów na profilu w bardzo wysokiej jakości, na przykład do celów marketingowych lub jako potwierdzenie producenta.

 

Może być to przydatne w szczególności w przypadku dużych projektów budowlanych z kilkoma dostawcami, ponieważ oznaczenie jednoznacznie informuje, czy okno w ogóle pochodzi z własnego zakładu.

 

— Jeżeli poza tym na profilu umieszczony zostanie kod QR lub Datamatrix, dane produkcji mogą być rejestrowane, łączone i na przykład ponownie odczytywane smartfonem po zeskanowaniu — objaśnia cyfrowe opcje zastosowania znakowania laserowego dr Thomas Rainer. — W razie potrzeby jednym naciśnięciem przycisku można założyć ponowne identyczne zlecenie produkcji.

  2020 02 20 4

Fot. 4. Już podczas ostatnich targów Fensterbau Frontale dwupoziomowy wózek magazynowy składający się z dwóch części po 50 półek, przyciągał uwagę odwiedzających

 

Dwupoziomowe wózki magazynowe ze 100 miejscami do odstawiania na małe formaty
Odwiedzający, którzy szukają rozwiązania bezpośredniego dostępu do małych szkieł, szyb i ozdób, również znajdą coś dla siebie na stoisku firmy HEGLA.

 

Już podczas ostatnich targów Fensterbau dwupoziomowy wózek magazynowy, składający się z dwóch części po 50 półek, wzbudzał ciekawość i zachwycał zwłaszcza wszystkich tych, którzy chcą magazynować i udostępniać bezpośrednio małe formaty o wysokości do 1025 mm i długości 1300 mm. Zdejmowana listwa z cyframi umożliwia dokładne przyporządkowanie na półkach. 

 

Zapraszamy na stoisko HEGLA 3A-103 w hali 3A.

 

Carsten Koch
HEGLA GmbH & Co. KG

 

 2020 02 20 5

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 02/2020
   

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.