Rosnące ceny prądu i ogrzewania z roku na rok powodują, że coraz więcej właścicieli budynków szuka sposobów na efektywne zmniejszenie kosztów zużycia energii i utrzymania gospodarstw domowych. izolacja cieplna

 

20210226pilkington 123d

 

Rosnąca presja legislacyjna i wzrastające zapotrzebowanie konsumentów na zakup opłacalnych i wysokowydajnych nieruchomości zmieniły sposób, w jaki obecnie buduje i remontuje się budynki, a architekci coraz częściej decydują się na wybór rozwiązań energooszczędnych. Produkty szklane ciągle ewoluują, aby osiągnąć wyższy poziom efektywności energetycznej. Obecnie architekci i konstruktorzy mają dostęp do szerokiej gamy produktów na rynku: od zaawansowanych szyb zespolonych jednokomorowych po dwukomorowe. Jednak pozostaje pytanie: jaka tak naprawdę płynie z tego korzyść dla przeciętnego użytkownika?

 

 

Zaawansowane rozwiązania

Jeszcze kilka lat temu, dwukomorowe szyby zespolone były kojarzone głównie ze specjalistycznymi projektami proekologicznymi. Jednak rosnący popyt na te wysokowydajne produkty sprawił, że w ostatnim czasie trzyszybowe okna stały się bardziej atrakcyjne dla świadomych odbiorców i są obecnie coraz częściej przez nich wybierane.

 

Takie szyby zapewniają optymalną równowagę pomiędzy izolacją cieplną, a przepuszczalnością energii słonecznej, ograniczając straty ciepła i uzyskując współczynnik Ug na poziomie zaledwie 0,5 W/m2K.

 

izolacja termicznaJednak dwukomorowe szyby zespolone to coś więcej niż tylko oszczędność energii i mniejsze rachunki za gaz i prąd. Właściciele domów, położonych w pobliżu hałaśliwych, głównych dróg mogą być usatysfakcjonowani właściwościami akustycznymi takich okien. Skuteczniej wyciszają one wnętrze, ze względu na to, że posiadają dodatkową, trzecią szybę (szczególnie, gdy jest ona innej grubości). Ponadto, dwukomorowe szyby zespolone zapewniają lepszą wytrzymałość i integralność w porównaniu z niektórymi rozwiązaniami jednokomorowymi, ponieważ ich ramy są często wzmacniane, w celu utrzymania dodatkowego ciężaru, wynikającego z potrójnego oszklenia.

 

Dwukomorowe szyby zespolone z użyciem niskoemisyjnego szkła, takiego jak Pilkington Optitherm™ S1A niewątpliwie zapewnią dodatkową wydajność i lepszą termoizolację. Jednak trzeba zaznaczyć, że okna takie nie zawsze znajdą zastosowanie w każdym projekcie. Dwukomorowe szyby mogą czasami wymagać użycia szerszych ram, co jest trudne do zastosowania w niektórych przypadkach i dopasowania w starszych budynkach.

 

20210226pilkington 123c

 

Szkło przyszłości

Dla producentów szkła, jednym z największych wpływów na działalność badawczo-rozwojową był rosnący popyt na produkty niskoemisyjne. Dzieje się tak dlatego, że zawsze istniała i będzie istnieć potrzeba poprawy wydajności budynków i obniżenia kosztów ich utrzymania dzięki energooszczędnym szybom, zatrzymującym ciepło w budynku.

 

W rezultacie, architekci i konstruktorzy mają możliwość zainstalowania wysokowydajnych jednokomorowych szyb zespolonych (jeśli spełniają one lokalne wymogi budowlane) lub wyboru dwukomorowych szyb, zapewniających lepszą efektywność energetyczną i oferujących właścicielom nieruchomości zwrot kosztów inwestycji.

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.