Elektromechaniczne zamki wielopunktowe Roto Safe E zyskały nowe udogodnienia: opcję wyposażenia w czujnik monitorujący rygiel i więcej możliwości łatwego łączenia osłon przewodów.

 

Efektem jest wygodniejsza obsługa, szybki i bezbłędny montaż elementów.

 

20210222roto Roto Safe E Plug Play 

 Nowe możliwości zamków wielopunktowych Roto Safe E: możliwość doposażenia w czujnik monitorujący rygiel (3) oraz łączenia osłon przewodów m. in. ze zintegrowanym zasilaczem (1), cichy i wydajny napęd (2) w obu wersjach zamka Roto Eneo oraz możliwość wyboru spośród różnych systemów kontroli dostępu, takich jak czytnik linii papilarnych (4). 

 

Roto Safe E wielopunktowy zamek elektromechaniczny, łączy wygodne otwieranie z bezpieczeństwem. Nowością jest opcja doposażenia zamka w czujnik monitorujący rygiel. Ułatwieniem jest także nowa możliwość łączenia osłon przewodów ze zintegrowanym zasilaczem. Precyzyjne dopasowanie wszystkich elementów pozwala na szybkie połączenie typu Plug & Play.

 

Wstępnie zamontowane złącze sprawia, że okablowanie jest zbędne. Rozwiązanie zapewnia bezbłędny i jeszcze prostszy montaż. Kolejne udogodnienia dla producentów i użytkowników to cichy i wydajny napęd w obu wersjach zamka Roto Safe E Eneo, a także możliwość wyboru wielu różnych systemów kontroli dostępu.

 

 

Dodatkowy czujnik monitorujący
Dostępny w Roto Safe E czujnik monitorujący zamknięcie kontroluje pozycję drzwi na głównym ryglu. Udogodnieniem montażowym jest możliwość zintegrowania ze standardowym elementem na ościeżnicy.

 

Czujnik posiada atest VdS (klasa C) i może być stosowany w instalacjach alarmowych.

 

 

Osłony przewodów ze zintegrowanym zasilaczem
System modułowy w zamku Roto Safe E obejmuje po dwie osłony przewodów po stronie skrzydła i ościeżnicy. W zależności od materiału, z którego jest wykonana ościeżnica (PCV, drewno, aluminium) i potrzeb montażowych można je dowolnie łączyć.

 

Dodatkowym udogodnieniem jest osłona przewodu ze zintegrowanym zasilaczem do mocowania po stronie ościeżnicy. Dlatego do ostatecznego montażu drzwi w budynku wystarczy przyłącze 230 V.

 

 

Cichy i szybki napęd
Zamek Roto Eneo A umożliwia zarówno mechaniczne, jak i automatyczne odblokowywanie drzwi. Jako opcja w napędzie można zintegrować odbiornik radiowy. Jest to standardem w wariancie Eneo CC, gdzie główny zamek i dodatkowe rygle są obsługiwane całkowicie elektrycznie. Oba systemy wyposażono w cichy i mocny napęd, który ułatwia otwieranie i zamykanie drzwi, w krótkim czasie.

 

 

Roto Safe E Eneo: nowoczesne systemy kontroli dostępu
W przypadku obu zamków Roto Safe E Eneo do sterowania napędem wykorzystać można łatwe w obsłudze systemy kontroli dostępu. Nadajnik radiowy z zasięgiem do 10 metrów, w połączeniu z czytnikiem linii papilarnych, wyposażonym w oświetlenie LED oraz panel ze stali nierdzewnej, zapewniają niezawodne działanie i wysoki poziom bezpieczeństwa.

 

Aplikacja na urządzenia z systemem Android oraz iOS obsługuje ustawienia i zarządza użytkownikami. Dostępna także klawiatura „Phone & Code”, która umożliwia otwieranie drzwi za pomocą telefonu komórkowego. Wystarczy interfejs Bluetooth i potwierdzenie przyciskiem na klawiaturze lub ustawienie kodu numerycznego.

 

-----------------
Roto Frank Okucia Budowlane Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, utworzona w 1995 roku, jest dystrybutorem systemów okuć okiennych i drzwiowych Roto Frank AG na terenie Europy Północno-Wschodniej: Polski, Ukrainy, Litwy, Łotwy i Estonii.

Asortyment Roto obejmuje okucia i klamki do okien i drzwi rozwierno-uchylnych, przesuwnych, harmonijkowych, a także zamki, zawiasy i progi, akcesoria do szklenia oraz elektroniczne wyposażenie dodatkowe. Ponad 8000 artykułów z gamy różnych rozwiązań łączy bezpieczeństwo, zarządzanie energią i komfort w budynkach. Innowacyjne niezawodne okucia produkowane są w 15 zakładach Roto na całym świecie.

Grupa Roto Frank, której początki sięgają 1935 roku, jest światowym liderem w produkcji okuć do systemów rozwierno-uchylnych, oraz producentem okien dachowych – reprezentowanym w Polsce przez drugą spółkę Roto Okna Dachowe. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: www.roto-frank.pl.

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.