Estetyka wnętrz jest tak samo ważna, jak i ich funkcjonalność. Nowa kolekcja rolet VELUX oferuje 70 kolorów, dzięki którym stworzysz wyjątkowe stylizacje na poddaszu, a także zapewnisz sobie komfortowe warunki do pracy i odpoczynku o każdej porze dnia. Nowa gama kolorystyczna została opracowana wspólnie ze skandynawskim instytutem trendów i kolorów Pej Gruppen.

 

20210222velux 127882-03-xxl

W przestrzeniach dziennych, gdzie jest wiele dodatków, sprawdzą się stonowane odcienie rolet, które będą pasować do różnych stylizacji. Dzięki rolecie zaciemniająco-plisowanej 2 w 1 VELUX DFD możesz regulować natężenie światła i zapewnić sobie prywatność lub całkowicie zaciemnić wnętrze. Możesz wybrać aluminiowe lub białe prowadnice.

 

 

Kolory mają duży wpływ na samopoczucie ludzi, dlatego ważne jest, aby dobrze dopasować je do przestrzeni, w których na co dzień przebywamy. Firma VELUX wprowadziła kolekcję rolet w 70 odświeżonych kolorach, które zwiastują nowe trendy wnętrzarskie. O ich zgodność z prognozami zadbał wiodący instytut kolorów i trendów Pej Gruppen. Nowa paleta inspirowana jest skandynawską prostotą i zawiera barwy, które pasują zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz.

 

To, co czyni tę kolekcję jeszcze bardziej wyjątkową, to bogata gama typów rolet z różnymi efektami przyciemniania światła, od całkowitego zaciemnienia po lekką przezierność. W kolekcji znajdują się rolety dekoracyjne, zaciemniające, plisowane, podwójnie plisowane, rolety 2w1 zaciemniająco-plisowane oraz żaluzje o nowoczesnym designie.

 

20210222velux 531012-011.6.living-family

 

Co więcej, oprócz klasycznych prowadnic z matowego aluminium, dostępne są również białe prowadnice, która idealnie komponują się z białymi oknami dachowymi VELUX. Dodatkowo prowadnice boczne oraz górna listwa są tej samej szerokości i są wyjątkowo wąskie. Po zwinięciu tkaniny, rolety nie zasłaniają światła słonecznego i zapewniają wyjątkowy efekt estetyczny. Wszystkie rolety posiadają certyfikat OEKO-TEX®, który gwarantuje, że są wolne od szkodliwych substancji. W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, w roletach nie ma także sznurków, ani innych wiszących elementów.

 

20210222velux 530998-014.3.cooking-highwindows-person

Roleta dekoracyjna VELUX RFL
Do jadalni możesz wybrać półprzezroczystą roletę dekoracyjną VELUX RFL w naturalnym odcieniu, dzięki której delikatnie rozproszysz światło i zapewnisz sobie prywatność.

 

 

Modna baza 70 kolorów została uzupełniona opcją zamówienia rolet dekoracyjnych, zaciemniających oraz zaciemniająco-plisowanych w dowolnym kolorze z 1800 barw palety NCS i RAL. Zależnie od modelu, roletami można operować ręcznie lub gdy są poza zasięgiem za pomocą klawiatury naściennej (w wersji elektrycznej lub solarnej), a także aplikacji w telefonie, jeśli mamy system VELUX ACTIVE. Rolety VELUX są dostępne już od 135 zł, można je zamówić on-line lub kupić w dobrych sklepach stacjonarnych z artykułami dekoracyjnymi oraz w hurtowniach materiałów budowlanych.

 

 

20210222velux 531016-011.4.living

Roleta zaciemniająco-plisowana VELUX DFD 2w1.
Dzięki rolecie zaciemniająco-plisowanej VELUX DFD 2w1 możesz regulować natężenie światła i zapewnić sobie prywatność lub całkowicie zaciemnić wnętrze. Zależnie od potrzeb możemy skorzystać z jej części zaciemniającej lub tylko z plisowanej w kolorze białym rozpraszającej delikatnie promienie słoneczne.

 

 


Jak połączyć estetykę i funkcjonalność?

„Nowa kolekcja rolet została zaprojektowana tak, aby umożliwiała łatwy wybór odpowiedniego kolory i modelu, który zaspokoi potrzeby domowników niezależnie od funkcji pomieszczenia i ich stylu życia. Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej, możemy zamontować różne typy rolet w bliskim sąsiedztwie z zachowaniem spójności kolorystycznej. Jest to ważne, gdyż często nasze wnętrza są wielofunkcyjne i muszę odpowiadać na potrzeby kilku domowników" - mówi Dominika Majchrzak, Kierownik Produktu w VELUX.

 

20210222velux 530992-015.3.dining

Roleta dekoracyjna VELUX RFL

Do jadalni możesz wybrać półprzezroczystą roletę dekoracyjną VELUX RFL w naturalnym odcieniu, dzięki której delikatnie rozproszysz światło i zapewnisz sobie prywatność.

 

Wachlarz właściwości rolet osiągnięto dzięki zastosowaniu różnych tkanin, faktur i konstrukcji. Rolety plisowane VELUX, dające efekt rozproszenia światła, można obsługiwać za pomocą górnej i dolnej prowadnicy. Dzięki temu osłonę można zatrzymać w dowolnym miejscu i wygodnie regulować dopływ światła słonecznego w czasie dnia bez konieczności całkowitego zaciemnienia pomieszczenia, a także zyskać gwarancję prywatności. Jeśli zależy nam na pełnej kontroli światła i możliwości zaciemnienia pomieszczenia w ciągu dnia, dobrym rozwiązaniem są rolety zaciemniające lub zaciemniająco-plisowane.

 

20210222velux 531024-013.2.working

Roleta zaciemniająco-plisowana VELUX FHC.
Do wnętrz, w których uczymy się lub pracujemy, warto wprowadzić chłodne odcienie, które sprzyjają koncentracji. Dzięki energooszczędnej rolecie zaciemniająco-plisowanej VELUX FHC zapewnisz sobie skuteczną osłonę przeciwsłoneczną i zapobiegniesz odbiciom światła na ekranie komputera, a dodatkowo lepszą izolację okna w chłodne dni.

 

 

W przypadku tych drugich, dzięki części zaciemniającej możemy zyskać przyjemne zaciemnienie, gdy świeci intensywne słońce, a gdy potrzebujemy tylko ochrony przed delikatnymi promieniami, wystarczy, że rozwiniemy część plisowaną. Inne funkcje zyskamy decydując się na roletę energooszczędno-zaciemniającą wykonaną z tkaniny o strukturze plastra miodu z wewnętrzną powłoką aluminiową zatrzymującą ciepło wewnątrz pomieszczenia podczas zimnych nocy.

 

20210222velux 530940-017.4.bath

Żaluzje VELUX PAL.
Żaluzje VELUX PAL są idealnym rozwiązaniem odpornym na wilgoć. Istotną zaletą jest możliwość regulacji kąta nachylenia lameli i ilości wpadającego światła w zależności od pory dnia.

 

Łazienka to strefa prywatna, dlatego ważne jest, aby wybrać roletę zapewniającą zaciemnienie światła i intymność. Żaluzje są idealnym rozwiązaniem odpornym na wilgoć. Sprawdzą się również w kuchniach. Istotną zaletą jest możliwość regulacji kąta nachylenia lameli i ilości wpadającego światła w zależności od pory dnia. Na stronie producenta można pobrać poradnik które rolety wybrać.

 

20210222velux 129869-01-xxl

Roleta plisowana VELUX.
Roleta plisowana VELUX subtelnie rozprasza światło i zapewnia prywatność. Można ją zatrzymać w dowolnym miejscu regulując jej położenie za pomocą dolnej i górnej prowadnicy.

 

Wszystkie rolety z kolekcji są idealnie dopasowane do rozmiarów okien dachowych VELUX, dlatego nie marszczą się i są łatwe w użytkowaniu. Aby wybrać odpowiedni rozmiar rolety, wystarczy spisać kodz tabliczki umieszczonej na skrzydle okna. Żadne pomiary nie są konieczne. Dodatkowo okna VELUX wyposażono w system instalowanych fabrycznie mocowań - dlatego instalacja rolet VELUX jest niezwykle prosta i można wykonać ją samodzielnie.

 

 

 

 

 

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.