Renomowany producent profili okiennych z PVC – VEKA Polska – wprowadza na rynek nowy system drzwi podnoszono-przesuwnych VEKAMOTION 82 i VEKAMOTION 82 MAX.
To udoskonalone rozwiązanie do zabudowy drzwi tarasowych o dużych gabarytach, które jest efektem stosowania zaawansowanych technologii podnoszących jakość produktu.
VEKAMOTION 82 to unikalna konstrukcja spełniająca najwyższe wymagania nowoczesnego budownictwa, które ceni duże przeszklenia pozwalające na budowę szklanych przesuwanych ścian.
Dzięki temu wnętrza domu w efektowny sposób wtapiają się w jego otoczenie. Salon w ogrodzie czy ogród w salonie? Dzięki takim systemom, jak VEKAMOTION odpowiedź nie musi być jednoznaczna, bowiem przenikanie się tych przestrzeni jest tu absolutnie możliwe.
Szerokie bezpieczne przejście
Jeżeli w projekcie mamy szerokie wyjście na taras – ponad 2 metry, właśnie system VEKAMOTION, z którego buduje się konstrukcje 2-, 3- lub 4-skrzydłowe idealne będzie pasował do zabudowy przejść o szerokości nawet do 6,5 metra.
Co istotne, próg w takich drzwiach ma tylko 62 mm. Jeśli jednak chcemy, by przejście było bezprogowe, to można tak wpuścić próg, aby wystawał jedynie 4 mm (tyle tylko wystaje szyna, po której przemieszcza się skrzydło jezdne).
Tam, gdzie liczy się energooszczędność
Drzwi tarasowe zbudowane na systemach VEKAMOTION 82 i VEKAMOTION 82 MAX będą mogły spełnić nowe obowiązujące normy, zgodnie z którymi współczynnik przenikania ciepła Ud dla drzwi balkonowych nie może być wyższy niż 0,9 W/m²K.
Natomiast tam, gdzie potrzebna jest podwyższona energooszczędność, należy wstawić ciepły pakiet szybowy. Wtedy Ud dla drzwi tarasowych o wymiarach 350 x 230 cm będzie mogło osiągnąć jeszcze niższe wartości – 0,78 W/m²K.
Systemy VEKAMOTION 82 i VEKAMOTION 82 MAX to:
- Doskonałe doświetlenie wnętrz – duże szklane powierzchnie są zamknięte w wąskich ramach profili PVC. W wariancie VEKAMOTION 82 MAX szyby mogą być wyższe o 13 cm i szersze o 7 cm, co umożliwia jeszcze większy napływ światła naturalnego.
- Jeszcze większe przeszklenia – można zaprojektować konstrukcje o wymiarach do 6,5 m szerokości i 2,7 m wysokości (w wypadku profili białych) oraz do 6,5 m szerokości i 2,5 m wysokości (przy profilach kolorowych).
- Doskonała termoizolacyjność profili.
- Możliwość montażu w obu systemach ciepłych trzyszybowych pakietów o grubość do 54 mm.
- Podstawowe zabezpieczenia antywłamaniowe drzwi tarasowych w systemie VEKAMOTION 82. Można także zamówić szyby o wzmocnionej odporności na włamanie oraz specjalne okucia o podwyższonej klasie odporności na włamanie.
- Wodoszczelność w najwyższej klasie 9A dzięki zastosowaniu innowacyjnych uszczelnień.
- Doskonała stabilność systemu dzięki nowym stalowym wzmocnieniom.
- Najnowszej generacji ciepły próg wykonany z PVC; możliwość montażu bezprogowego.
- Doskonałe wkomponowanie okien w fasadę budynku, dzięki unikalnej konstrukcji pozwalającej montować je niemal bezramowo.
- Duży wybór wzornictwa i kolorystyki profili – do wyboru kolory z palety RAL, drewnopodobne, wykończenie SPECTRAL, a także możliwość wykonania profili PVC z aluminiowymi nakładkami. |
Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne
Więcej informacji: Świat Szkła 4/2021