Polskie aluminiowe systemy firmy Aluprof zostały docenione przez zagranicznych ekspertów branży budowlanej. System MB-HARMONY DUO, wykorzystywany głównie w przestrzeniach biurowych, otrzymał wyróżnienie wiedeńskiego WFK (Wiener Fenster Kongress) w kategorii „Innowacja Drzwi + Bramy”.

 

20220708aluprof dyplom 1080


To kolejna nagroda produktowa dla Aluprof w tym roku. Tym razem wyróżnienie zdobył MB-HARMONY DUO – system do budowy wewnętrznych ścian dwuszybowych. Przeznaczony jest głównie do przestrzeni biurowych, które wymagają wygłuszenia, a w szczególności tam, gdzie konieczne jest zapewnienie bezpieczeństwa prowadzonych rozmów. Podwójne szklenie zapewnia wysoki komfort pracy, dzięki wysokiej izolacyjności akustycznej, jak również daje poczucie przestronnego wnętrza.

 

 

MB-HARMONY DUO nawiązuje wyglądem zewnętrznym do systemu jednoszybowego MB-HARMONY, co pozwala na spójne i estetyczne zastosowanie obydwu rozwiązań w obrębie jednej przestrzeni architektonicznej. Ponadto rodzina produktów MB-HARMONY OFFICE, w skład której wchodzi MB-HARMONY DUO, posiada Europejską Ocenę Techniczną (ETA), umożliwiającą wprowadzenie wyrobu do obrotu w całej UE.

 

20220708aluprof Tür- Fensterkongress-104

 


Nagrodą WFK zagraniczni eksperci docenili łatwość montażu systemu, jak również minimalną liczbę elementów i narzędzi potrzebnych do instalacji. Ich zdaniem produkt ma duże znaczenie dla branży, ponieważ spełnia najwyższe standardy jakości, designu i bezpieczeństwa. Eksperci określili system MB-HARMONY DUO jako kamień milowy w kwestii montażu i możliwości aranżacyjnych szklanych ścian ze zintegrowanymi drzwiami wewnętrznymi.

 

20220708aluprof Tür- Fensterkongress-105

 


To kolejne prestiżowe wyróżnienie potwierdzające silną pozycję Aluprof na rynku międzynarodowym. Stale wdrażamy innowacyjne systemy dla budownictwa. Aluminium wpisuje się w obecne trendy funkcjonalnego budownictwa ekologicznego i pozwala na uzyskanie nowoczesnego designu. Jest nam niezmiernie miło, że nasz produkt został doceniony na tak ważnym spotkaniu, jakim jest Wiedeński Kongres Okienny – mówi Michał Marcinowski, kierownik działu rozwoju produktu.

 

20220708aluprof Tür- Fensterkongress-119

 

Oprócz modelu MB Harmony Duo nagradzanymi w tym roku rozwiązaniami Aluprof są m.in.: drzwi przesuwne z ukrytą ramą MB-Skyline Type R, MB-79N, MB-Harmony Office, wyróżnione w najważniejszych konkursach branżowych StolArchi 2022, 31. Konwent Stolarki VIP czy TopBuilder 2022.

 

O Aluprof
Aluprof SA należy do Grupy Kapitałowej Grupa Kęty SA — notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, najnowocześniejszej i najszybciej rozwijającej się firmy produkcyjnej w branży aluminiowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka posiada 5 zakładów produkcyjnych w Polsce oraz 9 spółek handlowych w Europie i USA. Jest obecna w ponad 50 krajach oraz prowadzi ekspansję na kolejne światowe rynki. Firma dostarcza nowoczesne systemy aluminiowe i innowacyjne rozwiązania dla budownictwa energooszczędnego i pasywnego. Zgodnie z hasłem „Let’s build a Better Future” firma promuje ideę zrównoważonego rozwoju w budownictwie i wdraża odpowiedzialne działania m.in. na rzecz redukcji śladu węglowego. Więcej informacji na stronie producenta: www.aluprof.com.

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.