Od wielu lat Soudal rozwija gamę innowacyjnych, energooszczędnych i przyjaznych środowisku produktów i rozwiązań systemowych przeznaczonych dla przemysłu okiennego i budownictwa

 

2022 07 04 1

 

System szczelnego montażu (Soudal Window System) oferuje rozwiązania gwarantujące długotrwałe, dobrze izolowane termicznie i akustycznie oraz odporne na warunki atmosferyczne uszczelnienie złącza okiennego, niezależnie od konstrukcji ścian i typu stolarki.

 

Rozwinięciem i uzupełnieniem SWS, przeznaczonym dla konstrukcji energooszczędnych i domów pasywnych jest Soudal Window Installation (SWI) zapewniający optymalny termicznie montaż okien i drzwi wysuniętych poza połać ściany (w warstwie termoizolacyjnej budynku).

 

Dla producentów stolarki budowlanej na każdym etapie jej powstawania – od produkcji szyb zespolonych i ciepłych profili okiennych po montaż i poprawę parametrów gotowych produktów – przeznaczony jest system SWM (Soudal Window Manufacturing).

 

Poza tradycyjnymi primerami, preparatami czyszczącymi, klejami i uszczelniaczami oferta dla producentów okien zawiera również innowacyjne rozwiązanie znacząco poprawiające parametry użytkowe stolarki – jeszcze na etapie montażu komponentów.

 

2022 07 04 2

 

Przewaga dzięki montażowi
Soudatherm SFI 600P to profesjonalna pianka poliuretanowa o wyjątkowych właściwościach izolacyjnych i klejących przeznaczona do wypełniania szczelin między pakietem szyby zespolonej a profilami okiennymi wszelkich typów.

 

Precyzyjna i bezpieczna aplikacja na linii produkcyjnej lub wręcz na placu budowy (produkt nie zawiera gazów łatwopalnych), wysoka wydajność i doskonałe parametry techniczne gwarantują wysoką ekonomiczność i efektywność rozwiązania na kilku różnych poziomach.

 

2022 07 04 3

 


Poprawa parametrów izolacyjnych
Piana ma niski współczynnik przenikalności cieplnej λ - 0,036 W/mK. Wypełnienie szczeliny ma więc wyraźny wpływ na poprawę izolacyjności termicznej i akustycznej oraz gazoszczelności konstrukcji okna – co znalazło potwierdzenie w badaniach przeprowadzonych zgodnie z normą EN 12207 (metoda badań wg EN 1026) w ift Rosenheim oraz firmowych laboratoriach największych producentów okien.

 

2022 07 04 5 

 

Kompatybilność z szybami zespolonymi
Piana Soudatherm SFI może być stosowana w kombinacji z większością uszczelniaczy oferowanych przez producentów szyb zespolonych – kompatybilność z różnego typu masami uszczelniającym wiodących producentów (polisulfidy, poliuretany, butyleny) badano również według zaleceń ift Rosenheim (Directive DI-01/1 P1 triple test).

 


Prostota i ekonomiczność aplikacji
Elastyczna i stabilna piana poliuretanowa ma znakomitą przyczepność do wszelkich materiałów stosowanych przy produkcji stolarki: PVC, drewna, aluminium i innych metali. Niskorozprężny charakter produktu pozwala na bardzo precyzyjne, a więc ekonomiczne dozowanie (jeden pojemnik o zawartości 10,4 kg piany wystarczy na około 2000 metrów bieżących wypełnienia).

 

Produkt może być stosowany w szerokim zakresie temperatur od +5°C do +35°C. Ewentualne przypadkowe zabrudzenia mogą być usunięte natychmiast za pomocą ściereczek czyszczących Swipex.

 

Szybkie naskórkowanie i polimeryzacja oraz wysoka prędkość nakładania – do 10 sekund na metr bieżący – skracają czas procesów produkcyjnych o około 50% (w porównaniu z aplikacją tradycyjnych mas uszczelniających). Listwy/profile wykańczające montowane są natychmiast po aplikacji piany bez konsekwencji dla właściwości użytkowych produktu.

 

Uproszczeniu i przyspieszeniu ulega również proces wymiany pakietu szybowego – wycięcie starej spoiny jest bezproblemowe, nawet bez specjalistycznych narzędzi, a usunięcie pozostałości piany jest dużo szybsze i łatwiejsze niż ta sama czynność w przypadku mas uszczelniających czy specjalnych piankowych taśm dwustronnie klejących.

 


Stabilność
Zastosowanie piany w standardowym szkleniu ma również wpływ na poprawę sztywności konstrukcji okna. Pakiet szybowy zostaje wklejony w ramę okienną usztywniając skrzydło lub w razie szklenia stałego całą ramę okienną.

 

Wyniki testów odporności na obciążenia (stabilności) – zgodnie z wymaganiami EN 14608 potwierdziły doskonałe parametry mechaniczne uszczelnienia (do 390 kg przyłożonych w narożniku) i możliwość zastosowania w stolarce o podwyższonej klasie antywłamaniowości.

 

 2022 07 04 6

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.