Skrzydła okienne o niestandardowych gabarytach, często przekraczające 3 metry wysokości i ważące ponad 200 kg, to wyzwanie dla inżynierów i konstruktorów.

 

Jednak nawet tak duże i ciężkie okna nie są przeszkodą w pomyślnej realizacji inwestycji. Nawet w najbardziej nietypowych zamówieniach producentów ślusarki aluminiowej wspierają eksperci Roto Object Business.

 

 2023 02 26 1

Budynek 3T Office Park uzyskał tytuł Best Office Development Poland w konkursie European Property Awards 2020-2021, a także ocenę Excellent w certyfikacji BREEAM, co potwierdza jego najwyższy standard, zgodnie z kryteriami zrównoważonego budownictwa. Fot. Roto

 

Szybkie i niezawodne rekomendacje w zakresie proponowanych rozwiązań pozwalają systemodawcom niezwłocznie przystąpić do prac, a inwestorom i deweloperom uniknąć niepotrzebnych przestojów. W razie potrzeby eksperci Roto Object Business wykonują prototyp danego produktu. Na życzenie klienta realizujemy wymagane badania i certyfikację okien oraz okuć we własnym akredytowanym Międzynarodowym Centrum Badawczym ITC w Leinfelden (Niemcy).

 

2023 02 26 2

W 700 oknach aluminiowych budynku 3 T Office Park zastosowano zawiasy nożycowe ze stali nierdzewnej Roto FS Kempton do okien otwieranych na zewnątrz. Specjaliści Roto zaproponowali rozwiązanie w wersji Top Hung – gdzie zawiasy nożycowe zostały umieszczone na elementach pionowych ościeżnicy. Rozwiązanie szczególnie popularne w krajach skandynawskich czy w Wielkiej Brytanii, ze względu na większą szczelność. Fot. Roto

 


Różnorodne rozwiązania do ambitnych projektów
Korzystając z rozwiązań Roto systemodawcy mogą szybko i z zachowaniem wysokich standardów jakości zrealizować niemal każdy projekt. Systemy okuć Roto AL oraz Roto AL Designo oferują rozwiązania do praktycznie każdego obiektu. Roto AL, uniwersalne okucie z nawierzchniową stroną zawiasową, umożliwia stworzenie rozwiązań okiennych również w nietypowych kształtach i rozmiarze z dowolnym sposobem otwierania.

 

Z kolei w przypadku projektów o wysokich walorach estetycznych, rozwiązaniem jest Roto AL Designo – w pełni ukryte okucie do okien i drzwi balkonowych. W obu systemach nowością jest zwiększenie minimalnej wysokości skrzydła do 3000 mm w standardzie, co pozwala producentom szybko reagować na wymagania rynku i dostarczać indywidualne, skrojone do potrzeb rozwiązania.

 

2023 02 26 3

Warszawska Elektrownia Powiśle to przykład obiektu, w którym historia i nowoczesność spotykają się w jednym miejscu. Aby spełnić najwyższe wymagania perfekcyjnego wyglądu, w dużych oknach aluminiowych zastosowano eleganckie, bo całkowicie ukryte okucie Roto AL Designo. Fot. Roto

 

Profesjonalne wsparcie od lidera rynku
Roto Object Business to unikatowy serwis wspierający producentów na całym świecie. W jego skład wchodzą konstruktorzy i inżynierowie z ogromną wiedzą techniczną i wieloletnim doświadczeniem w badaniach i rozwoju, co umożliwia podejmowanie najbardziej nietypowych projektów.

 

– Bogata oferta produktów w połączeniu z fachowym doradztwem, profesjonalnym procesem certyfikacji i indywidualnym podejściem do projektów czynią z nas solidnego partnera, któremu ufają klienci.

 

2023 02 26 4

Z wysokiego na 170 metrów (200 metrów z iglicą), trzeciego co do wysokości drapacza chmur we Francji rozciągają się zapierające dech w piersiach widoki na Lyon. Fasada, rozwierne okna i portfenetry biurowca „Tour Incity” są wyposażone w ukryte okucia Roto AL Designo. Fot Roto

 

Nie bez znaczenia dla skuteczności wsparcia udzielanego w ramach Roto Object Business jest też ogromne doświadczenie zdobyte na międzynarodowych rynkach. Fakt, że Roto jest przedsiębiorstwem o globalnym zasięgu pozwala nam czerpać z wiedzy i najlepszych praktyk naszych zagranicznych kolegów. Potwierdzeniem są imponujące inwestycje, które dzięki wysokiej jakości okuć Roto i wsparciu zespołu Roto Object Business są realizowane na całym świecie – zaznacza Mariusz Rutkowski, manager ds. Roto AluVision.

 

Roto w prestiżowych i nagradzanych obiektach
Przykładami inwestycji, zrealizowanych z Roto na polskim rynku są: nowoczesny biurowiec Posejdon w Szczecinie, prestiżowa Elektrownia Powiśle w Warszawie czy mieszczący się w Gdyni kompleks biurowy 3T Office Park. W tym ostatnim obiekcie konstrukcja elewacji powstała w oparciu o system fasadowy Aluprof. W 700 oknach aluminiowych zastosowano zawiasy nożycowe ze stali nierdzewnej Roto FS Kempton do okien otwieranych na zewnątrz.

 

Specjaliści Roto zaproponowali rozwiązanie w wersji Top Hung – gdzie zawiasy nożycowe zostały umieszczone na elementach pionowych ościeżnicy. Rozwiązanie szczególnie popularne w krajach skandynawskich czy w Wielkiej Brytanii, ze względu na większą szczelność. Okna otwierane na zewnątrz są szczelniejsze podczas naporu wiatru, który dociska skrzydło do ościeżnicy.

 

2023 02 26 5

Budynek mieszkalno-handlowy „The Zig Zag Building” został zbudowany w pobliżu budynków Parlamentu i Pałacu Buckingham w sercu Londynu. Na bazie systemu AL Roto opracowało specjalne okucie dla niemieckiego producenta okien, firmy Josef Gartner GmbH z Gundelfingen, do poziomo dzielonych skrzydeł z ukrytym i zintegrowanym specjalnym ryglowaniem do zwiększonego luzu wrębowego. Fot. Shutterstock

 

Roto FS Kempton zapewnia dostęp świeżego powietrza i bezpieczną wentylację budynku, dzięki możliwości ograniczonego uchylenia czy zablokowania okna w wybranej pozycji. Okna otwierane na zewnątrz pozwalają na komfortowe wietrzenie pomieszczeń i maksymalne wykorzystanie powierzchni biurowej, a skrzydła nie kolidują z biurkami czy elementami wyposażenia miejsca pracy.

 

2023 02 26 6

Życie w pionowym lesie w centrum Mediolanu: mieszkalny wieżowiec „Torre E” „Bosco Verticale” ma 110 m wysokości i 26 pięter, a „Torre D” ma 76 m wysokości i 18 pięter. Wszystkie okna i drzwi balkonowe wyposażono w okucia rozwierno-uchylne Roto AL – nawet te o wysokości skrzydła do 3000 mm i masie do 300 kg. Fot. Adobe Stock

 

– Dla nas priorytetem jest jakość usług i rozwiązań, umożliwiająca spełnienie najwyższych wymogów w zakresie bezpieczeństwa czy energooszczędności. Dlatego cieszymy się, że obiekt 3T Office Park uzyskał tytuł Best Office Development Poland w konkursie European Property Awards 2020-2021, a także ocenę Excellent w certyfikacji BREEAM, co potwierdza jego najwyższy standard, zgodnie z kryteriami zrównoważonego budownictwa – dodaje Mariusz Rutkowski. 


Więcej informacji na stronie: www.roto-frank.pl

 

 

  

 

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.