Dzięki technologii modułowej znacząca część elementów, połączeń narożników i łączników teowych oraz ważnych akcesoriów, takich jak uszczelki, jest kompatybilna w obrębie systemu. Mogą one być używane we wszystkich seriach.
    W oparciu o wieloletnie doświadczenie zdobyte dzięki udanym seriom 1.0 i 72E, Lambda doświadcza ciągłego rozwoju w dziedzinie właściwości technicznych oraz przemyślanego rozwiązywania najmniejszych nawet detali: duże komory profili zapewniają maksymalną stabilność i optymalny rozkład masy Okucia wysokiej jakości gwarantują płynny ruch. Testy RAL i możliwość regulacji okuć w trzech kierunkach, narożniki transmisyjne ze zintegrowaną blokadą zabezpieczającą przed nieprawidłowym otwarciem okna gwarantują bezpieczną i łatwą obsługę okien
    Dodatkowo system ma takie same uszczelki szkleniowe dla skrzydeł jak i dla szklenia stałego. Lambda oznacza ewolucję, nie rewolucję. System opiera się na istniejących, udanych seriach, których produkcja jest w dalszym ciągu kontynuowana.
    Ze względu na rosnące koszty energii, w nowoczesnym budownictwie zaostrzają się także wymogi dotyczące izolacji i jej wydajności. Seria Lambda 77 L spełnia je dzięki najniższym wartościom współczynnika U, z relatywnie wąską strefą izolacji. Oznacza to, że system Lambda może być używany do budowy dużych, aluminiowych fasad okiennych, których właściwości izolacyjne są zgodne z wymaganiami dzisiejszych przetargów. Budowniczowie mogą używać systemu Lambda w sposób elastyczny, dzięki różnym seriom – w zależności od wymaganej wydajności izolacyjnej i efektywności kosztów danego rozwiązania. Oznaczenia serii 77 L, 65 M i 57 S informują o odpowiedniej całkowitej głębokości i stopniu izolacyjności.

    Lambda oferuje także finansowe korzyści firmom zajmującym się obróbką. System może być podawany obróbce w bardzo łatwy i bezpieczny sposób, dzięki zastosowaniu w nim wysokich tolerancji przewidzianych na obróbkę i bezpiecznym, mocnym złączom narożników. Podczas obróbki wymagana jest tylko kilkukrotna zmiana narzędzi, ponieważ nie tylko akcesoria i elementy, ale także narzędzia do obróbki są praktycznie identyczne we wszystkich seriach Lambda.

    Relatywnie niskie koszty wiążą się także z przestawieniem produkcji na nowe serie, ponieważ niektóre zestawy narzędzi serii 1.0 mogą zostać wykorzystane do obróbki okien Lambda.

    Podczas przygotowywania dokumentacji obróbki i katalogów firma Hueck/Hartmann konsultowała się bezpośrednio z klientami. Uwzględniono wiele ich sugestii i życzeń, dzięki czemu powstał produkt przyjazny zarówno firmom wykonawczym, jak również z sukcesem spełniający wymagania architektów i inwestorów. Wraz z najnowszą wersją firmowego oprogramowania do projektowania konstrukcji aluminiowych HUECK-TEC, które oczywiście zawiera wszystkie niezbędne moduły, takie jak zintegrowany kalkulator wartości współczynnika U (także dla systemu Lambda), użytkownik dostaje do ręki spójny i kompletny pakiet know-how. 

więcej informacji: Świat Szkła 4/2008
 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.