Mamy zaszczyt ogłosić, że firma DRUTEX, ceniony producent okien i profili okiennych PVC, nie tylko przystępuje do Europejskiego Stowarzyszenia Profili PVC i Związanych Produktów Budowlanych (EPPA), ale i również podejmuje kluczowe inicjatywy z zakresu zrównoważonego rozwoju. Wraz z przystąpieniem do EPPA, kluczowi managerowie firmy DRUTEX zaangażują się w międzynarodową wymianę najlepszych praktyk w obszarze produkcji profili okiennych PVC, promując jednocześnie innowacyjność, bezpieczeństwo i zrównoważony rozwój w tej dynamicznie rozwijającej się branży.

 

20240303DRUTEX

 

DRUTEX równocześnie dołącza do projektu recyklingowego OKNOREC, który ma na celu rozwinięcie systemu recyklingu demontowanych okien w Polsce. W ramach tego projektu firma planuje inwestycje w nowoczesne technologie, umożliwiające skuteczną segregację i ponowne wykorzystanie materiałów z okien.

 

W dalszej części swojego zaangażowania w ochronę środowiska, DRUTEX intensyfikuje działania edukacyjne wśród producentów okien. Firma wspiera inicjatywy związane z posiadaniem deklaracji środowiskowych okien (EPD - Environmental Product Declaration). To kluczowy krok w kierunku dostarczania klientom informacji o śladzie środowiskowym produktów, co wspiera podejście proekologiczne i transparentność w branży.

 

Kolejnym etapem zaangażowania firmy DRUTEX jest przygotowanie się do niefinansowego raportowania producentów okien w zakresie ESG (Environmental, Social, and Governance) zgodnie z dyrektywą (CSRD) Corporate Sustainability Reporting Directive. Firma nie tylko podejmuje wyzwania związane z minimalizacją wpływu na środowisko, ale także pragnie wspierać całą branżę w podobnych dążeniach.

 

Dołączając firmę DRUTEX do stowarzyszenia EPPA zauważamy, że zaangażowanie polskich producentów profili okiennych PVC, takich jak firmy DRUTEX, prezentuje akceptację polskich reprezentantów branży dla kierunków działań wszystkich członków EPPA i otwartość do współtworzenia struktur promujących branżę okienną w Europie, a zwłaszcza działania na rzecz obiegu zamkniętego surowców w produkcji okien.

 

Firma DRUTEX potwierdza swoje zaangażowanie w odpowiedzialny rozwój, innowacje oraz budowanie ekologicznej przyszłości. Jesteśmy przekonani, że nasze działania przyczynią się do zwiększenia świadomości ekologicznej w branży stolarki okiennej oraz przyniosą korzyści zarówno dla naszych klientów, jak i dla środowiska naturalnego.

 

Prezes EPPA, Alexander Franke, wyrażając optymizm co do przyszłości, stwierdził: "Jesteśmy dumni, że możemy przyjąć DRUTEX do naszego stowarzyszenia. Wzajemne działania i zaangażowanie z pewnością wzbogacą nasze wspólne wysiłki w rozwój branży. Kontynuujmy pracę razem, aby budować zrównoważoną przyszłość z elementami obiegu zamkniętego."


Aby uzyskać więcej informacji na temat EPPA odwiedź stronę internetową EPPA.
---

Projekt OKONREC – www.oknorec.pl

OKNOREC czyli RECYKLING OKIEN - jest specjalnym projektem, który jednoczy we wspólnym celu wszystkich uczestników branży okiennej w Polsce. W ramach projektu jest realizowany cały proces redukcji emisji CO2 poprzez recykling demontowanych okien. Partnerzy projektu OKNOREC edukują i wspierają branżę stolarki okiennej, a zwłaszcza producentów okien w przygotowaniu deklaracji środowiskowej produktu EPD z jak najniższymi wartościami emisji CO2.

Partnerzy projektu recyklingowego OKNOREC: ALUPLAST, DECEUNINCK, DEKOS, DRUTEX, FINSTRAL, GEALAN, GEBHARDT-STAHL, INTERNORM, METAL-PLAST, PROFINE, GLASOLUTIONS SAINT GOBAIN, PILKINGTON NSG GROUP, SALAMANDER, SCHÜCO, REHAU, VEKA, VINYL PLUS.

 

O DRUTEX www.drutex.pl
DRUTEX S.A. to jeden z największych producentów okien, drzwi i systemów fasadowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Od prawie 40 lat firma zdobywa uznanie klientów na całym świecie dzięki innowacyjności, jakości i zrównoważonemu rozwojowi. Firma na ponad 11 hektarach hal produkcyjnych wytwarzamy okna, drzwi, rolety, żaluzje, fasady i ogrody zimowe. W ofercie posiada produkty z PVC, aluminium i drewna.
DRUTEX posiada sieć sprzedaży składającą się z ponad 3000 partnerów handlowych na całym świecie. Okna i drzwi trafiają do 40 krajów na sześciu kontynentach.

 

O EPPA – www.eppa-profiles.eu
EPPA jest Europejskim Stowarzyszeniem Branżowym Producentów Systemów Profili
Okiennych z PWC i związanych z nimi produktów budowlanych. EPPA, z siedzibą w Brukseli, reprezentuje dostawców systemów w kontaktach z Komisją Europejską. EPPA pozostaje wspólną platformą dla krajowych działań w zakresie technologii okien z PCW, recyklingu, zrównoważonego rozwoju i public relations.

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.