Image

Maksimum ochrony
Centralnym elementem systemu jest pierwsze, w pełni mechatroniczne okucie Schüco TipTronic, które umożliwia komfortową i wyjątkowo łatwą obsługę okien. Okna mogą być sterowane centralnie lub indywidualnie (decentralnie), czasowo lub za pomocą czujników (deszczu, wiatru, temperatury, CO2). Funkcje otwierania i zamykania mogą być realizowane poprzez naciśnięcie przycisku w klamce, w pilocie, na ścianie w panelu sterowania lub poprzez system centralnego sterowania budynkiem. Okucie jest całkowicie ukryte w profilu, przez co zupełnie niewidoczne. Brak jakichkolwiek widocznych elementów zewnętrznych, ergonomiczność, wygoda oraz możliwość sterowania klimatem pomieszczenia i budynku czyni to rozwiązanie
 
bardzo atrakcyjnym. Do sterowania zespołem nawet 30-u okien wykorzystywane jest tylko jedno urządzenie sterujące. Okna wyposażone w okucie Schüco TipTronic zapewniają ochronę przed włamaniem do klasy WK2 i mogą być wyposażone, podobnie jak w samochodach osobowych, w specjalne listwy uniemożliwiające przytrzaśnięcie np. ręki. Schüco TipTronic jest pierwszą generacją okuć mechatronicznych, które łączą zarządzanie energią, bezpieczeństwo oraz wzornictwo.

Image

Zaawansowane oszczędzanie energii
System może sam decydować, kiedy pomieszczenie wymaga przewietrzania. Czujniki sygnalizują potrzebę wymiany powietrza, gdy jest ono już zużyte. Schüco TipTronic daje możliwość wykorzystywania nocnego przewietrzania latem, kiedy temperatura na zewnątrz spada – w czasie snu możemy oddychać świeżym, schłodzonym powietrzem. Jednocześnie czujniki temperatury zapobiegają zbyt mocnemu wychłodzeniu pomieszczenia. Okucie Schüco TipTronic jest dostępne w standardzie okien rozwiernych, uchylnych i obrotowych. Istnieje opcja ręcznego otwarcia skrzydła i zdalnego uchylania naświetla bez mechanicznych napędów, zawiasów i jakichkolwiek innych widocznych elementów zewnętrznych. Dzięki okuciu TipTronic staje się możliwa obsługa także trudno dostępnych okien, np. w świetlikach dachowych. Z zalet tych mogą czerpać korzyść także osoby niepełnosprawne lub przebywające w pokojach szpitalnych, dla których podejście do okna lub nawet samo jego otwarcie stanowi duży problem. Atrakcyjny design klamek, niewidoczne okucia oraz intuicyjna obsługa sprawiły, że system Schüco TipTronic stał się pożądanym elementem architektury oraz cichym pomocnikiem, stale czuwającym nad bezpieczeństwem i komfortem ich użytkowników.

Rozwiązania Schüco umożliwiają elektryczne połączenie wszystkich aktywnych elementów elewacji budynku, tak aby można było nimi sterować automatycznie. Liczne funkcje takie jak wentylacja, bezpieczeństwo, wytwarzanie energii oraz regulacja klimatu pomieszczeń mogą być wzajemnie dopasowane pod kątem optymalnego zużycia energii. Zapewniają to automatyczne systemy otwierające i zamykające okna, które sterują naturalnym cyklem wentylacji oraz jeśli istnieje taka potrzeba, również systemami zacienienia w zależności od natężenia światła dziennego oraz promieniowania słonecznego, np. żaluzjami zewnętrznymi Schüco BEB. W idealnym przypadku mogą być one powiązane z oświetleniem wewnętrznym oraz układami sterującymi ogrzewaniem oraz klimatyzacją. Okucie TipTronic w wersji RWA może być także zastosowane w oknach Schüco AWS spełniających rolę okien oddymiających i klap dymowych zgodnie z normą EN 12101-2.

Ukryte okucie i klarowna linia okna pozbawiona zawiasów to również cechy alternatywnego, mechanicznego okucia Schüco AvanTec, które może być wyposażone w klamkę Funkgriff, umożliwiającą zdalną obsługę np. naświetla lub innego okna z okuciem TipTronic. W obu przypadkach okna wyglądają identycznie i spełniają wyśrubowane kryteria w zakresie ochrony cieplnej (Uf od 0,9 W/m2K !) i innych parametrów takich jak choćby izolacyjność akustyczna czy wodoszczelność. Uzyskiwane tu wyniki pozwalają na budowę okien o współczynniku izolacyjności akustycznej Rw od 36 do 49 dB przy zachowaniu odporności na przenikanie wody opadowej do 1050 Pa.

więcej informacji: www.schueco.pl

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.