Amerykańska korporacja OMAX – światowy lider w produkcji urządzeń do cięcia wodą, znalazł na taki problem sposób. Wyposażył maszyny OMAX i MAXIEM w inteligentny czujnik wysokości. Teraz nierówne powierzchnie materiałów nie stanowią już problemu dla waterjetów.

 

Czujnik wysokości OMAX to niezwykłe urządzenie, dzięki któremu cięcie na nierównych powierzchniach materiału staje się proste i bezpieczne. Urządzenie  Terrain Follower OMAX  pozwala automatycznie dostosować wysokość dyszy w materiale z nieregularnymi lub wypaczonymi powierzchniami, i to bez potrzeby ręcznego sterowania wysokością.

 

Oznacza to, że teraz użytkownik urządzenia OMAX lub MAXIEM może w prosty i łatwy sposób ciąć nierówne powierzchnie, planując wysokość pracy dyszy za pomocą oprogramowania komputerowego.

 

- Terrain Follower jest przymocowany bezpośrednio do maszyny i osi „Z” naszego urządzenia – mówi Przemysław Prajsnar, dyrektor sprzedaży firmy JetSystem, dystrybutora urządzeń OMAX w Polsce. – Działanie czujnika wysokości jest bardzo proste. Zmiany w wysokości ciętego materiału są natychmiast wyczuwane przez czujnik. Głowica maszyny automatycznie dostosowuje się do wysokości, dokładnie utrzymując zaplanowaną wysokość nad materiałem. Detektor kolizji osłania dyszę i zabezpiecza ją przed ewentualną kolizją.

 

Korzyści z posiadania czujnika wysokości w urządzeniach OMAX i MAXIEM są bardzo duże.  Głowica wykonując cięcie, automatycznie dostosowuje się do nierównych powierzchni, co zmniejsza potrzebę dodatkowego programowania. Czujnik wysokości zapobiega zatykaniu się dyszy oraz jej kolizji z wystającymi elementami. Do tego cała obsługa tego procesu jest bardzo prosta. Nie ma potrzeby dodatkowego programowania maszyny. Głowica wyposażona w ten czujnik automatycznie podnosi się i opuszcza. Nie zmniejsza to w żaden sposób zakresu przejazdu osi „Z”.

 

- Omax dużo inwestuje w badania i rozwój. Efektem pracy naszych inżynierów jest m.in. stworzenie Intelli-TRAX™ – systemu trakcyjnego, opracowanego specjalnie do środowiska pracy waterjet. Nasze urządzenia wyposażone są właśnie w ten innowacyjny system prowadnic – mówi Dr John Olsen, współzałożyciel Omax i wiceprezes firmy.

 

Na koniec warto dodać, że wszystkie maszyny amerykańskiej korporacji OMAX, także MAXIEM mogą współpracować z takim czujnikiem wysokości. Teraz mogą Państwo wykonywać cięcie strumienie wodnym nie tylko na gładkich powierzchniach, ale także na tych nierównych.

 

Proszę teraz sobie wyobrazić, jak bardzo podnosi się uniwersalność pracy waterjeta dzięki posiadaniu tego niezwykłego czujnika wysokości. Teraz żadne elementy z kamienia, metalu, szkła czy drewna, nawet te o nierównych powierzchniach, nie będą stanowiły przeszkody dla naszego urządzenia do cięcia wodą. Posiadając w maszynie czujnik wysokości znacznie poszerzymy możliwości wykonywania naszych usług dla całkiem nowych klientów.

 

Warto dodać, że jeśli połączymy czujnik wysokości z bardzo oszczędną pompą korbowodową korporacji OMAX, okaże się iż możemy naprawdę dużo zaoszczędzić tnąc wodą. Sekret tkwi w sercu urządzenia – pompie. Podczas gdy większość producentów popularnych waterjetów stosuje potężne i nieoszczędne pompy wzmacniaczowe, OMAX postanowił pójść w innym kierunku. Dlatego w urządzeniach tej firmy, także w MAXIEM, zastosowano pompę korbowodową. Pompa ta ma w układzie tylko 1,9 litra oleju, podczas gdy wzmacniaczowa nawet 250 litrów! Do tego urządzenia korporacji OMAX potrzebują o wiele mniej wody, ścierniwa i energii elektrycznej, aby wytworzyć taką samą pracę, jak maszyny konkurencyjne.

 

więcej informacji: www.omax.pl

 

patrz też:


STAL-MET – waterjet kluczem do rozwoju firmy , Świat Szkła - portal

Wydajniej, szybciej i taniej , Świat Szkła 2/2013 

Akademia innowacji w Elblągu , Świat Szkła 1/2013 

Wwiercanie pulsacyjne to innowacja AWJ , Świat Szkła - portal

Olbrzymi waterjet już w Polsce , Świat Szkła - portal

MEGAJET tnie 30 cm stali , Świat Szkła 9/2012 

Cięcie wodą szkła , Świat Szkła 4/2012 

Kruche piękno i delikatna moc , Świat Szkła 3/2012 

Technologia cięcia wodą w architekturze i designie , Świat Szkła 3/2012 

Szkolenia WATERJET , Świat Szkła - portal

Dotacje na maszyny waterjet , Świat Szkła - portal

Nowa koncepcja stołu roboczego w cięciu szkła strumieniem wody , Świat Szkła 3/2011 

Enduro MAX - technologiczny przełom OMAX , Świat Szkła - portal

Pokaz maszyn waterjet do cięcia szkła , Świat Szkła - portal

Siła natury w służbie technologii , Świat Szkła 3/2010

MAXIEM - Cięcie wodą dla każdego , Świat Szkła - portal,

Podejmij wyzwanie OMAX i wygraj laptopa z oryginalnym oprogramowaniem  , Świat Szkła - portal,

Pompa do urządzenia waterjet , Świat Szkła - portal,

Waterjet - urządzenie do cięcia kamienia i szkła , Świat Szkła - portal,

Finezja w obróbce szkła, Dagmara Wynarska, Świat Szkła 12/2008

Coraz tańsza technologia, Marcin Cegielski, Świat Szkła 12/2008

Wycinarki wodne w branży szklarskiej , Andrzej Stryjecki, Świat Szkła 12/2007

WATERJET w SZKŁO SERVICE , Maciej Sztandar, Świat Szkła 12/2007

IDRO – centrum obróbcze w technologii waterjet , Świat Szkła 6/2007

Technologia i urządzenia WATERJET dla branży szklarskiej , Andrzej Stryjecki, Świat Szkła 12/2006 Świat Szkła 

Cięcie szkła strumieniem wody pod bardzo wysokim ciśnieniem , Andrzej Stryjecki,  Świat Szkła 1/2006,

Innowacyjna technologia cięcia szkła strumieniem wody , Świat Szkła 1/2006

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.