Wysokość składki ubezpieczenia nieruchomości na wypadek włamania czy kradzieży jest zależna od zabezpieczeń antywłamaniowych, które wykorzystujemy. Szczególnie istotne są w tym przypadku drzwi zewnętrzne. Ich odpowiednie wyposażenie pozwoli obniżyć wysokość rocznej składki i, co najważniejsze, zmniejszy ryzyko zainteresowania złodziei naszym domem czy mieszkaniem.

 

 


Podczas wyceny ubezpieczenia naszych czterech kątów od włamań i kradzieży zostaniemy zapytani o rodzaj drzwi zewnętrznych, które posiadamy. Ich parametry techniczne i wyposażenie są kluczowe dla objęcia mieszkania czy domu tego typu ubezpieczeniem. Przy zakupie drzwi warto zwrócić uwagę na ich parametry antywłamaniowe, ponieważ dzięki nim będziemy mogli skorzystać z obniżenia rocznej składki ubezpieczeniowej.

 

20140212drzwi zewnetrzne farurej cal

Drzwi zewnętrzne są kluczowe dla objęcia naszego domu  czy mieszkania ubezpieczeniem od włamań. Fot. CAL

 

– Warto wiedzieć również, że antywłamaniowe właściwości drzwi powinny zostać poświadczone dokumentacją z badań technicznych przeprowadzonych przez specjalne instytucje – mówi Czesław Suski z Zakładu Stolarki Budowlanej CAL, polskiego producenta drzwi drewnianych. – Jednym z najistotniejszych jest certyfikat klasyfikacji drzwi w zakresie odporności na włamanie, który w skali od 1 do 6 określa klasę antywłamaniową drzwi. Jeżeli producent nie udostępnia takich materiałów Klientom, nie powinniśmy mu ufać na słowo – dodaje.


Ile zamków kwalifikuje do zniżki?
Ubezpieczyciel może poprosić nas także o bardziej szczegółowe informacje na temat wyposażenia drzwi. Najistotniejsze są w tej kwestii zastosowane zamki. – Podstawą kwalifikującą mieszkanie czy dom do obniżonej składki ubezpieczeniowej jest posiadanie dwóch zamków wielozapadkowych lub jednego zamka wielopunktowego – tłumaczy Czesław Suski z firmy CAL. – Przy kupowaniu drzwi dopytajmy więc sprzedawcę o wykorzystane w skrzydle zamki. Jeżeli są najwyższej jakości, ich producent powinien udostępniać certyfikaty, które o niej poświadczą – dodaje.


Warto zachować dokumentację
Otrzymane od producenta dokumenty certyfikujące drzwi warto zachować na przyszłość. W przypadku ewentualnej próby włamania lub kradzieży przedmiotów z domu czy mieszkania, ubezpieczyciel może chcieć zweryfikować, czy przedstawione przez nas informacje o wyposażeniu drzwi zewnętrznych są zgodne ze stanem rzeczywistym.


Zakład Stolarki Budowlanej CAL z siedzibą w Suwałkach istnieje na polskim rynku od blisko trzydziestu lat. Powstały w 1985 roku jako spółka jawna z polskim kapitałem zatrudnia obecnie ok. 120 osób. Głównym przedmiotem działalności firmy CAL jest produkcja stolarki otworowej - drewnianych drzwi zewnętrznych i wewnętrznych. Firma ma w swojej ofercie zarówno standardowe rozwiązania, jak i modele realizowane w oparciu o indywidualne projekty. W produkcji CAL stosuje wiele innowacyjnych rozwiązań, takich jak szczelina wentylacyjna, wręg antywłamaniowy, systemy drzwiowe do domów inteligentnych.

 

Drzwi zewnętrzne Zakładu Stolarki Budowlanej CAL wytwarzane są zgodnie z normą PN-EN 14351-1. Zostały zbadane przez Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie w zakresie umożliwiającym dopuszczenie do obrotu i oznakowanie znakiem CE. Produkty Zakładu Stolarki Budowlanej CAL sprzedawane są na terenie całego kraju. W wielu punktach sprzedaży dla kupujących dostępne są również usługi autoryzowanej grupy montażowej.
Więcej informacji: www.drzwi-cal.pl

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.