Inteligentne rozwiązania w systemach logistycznych firmy Hörmann


Stacja przeładunkowa to pięta achillesowa przedsiębiorstw logistycznych. Tu dochodzi do największych strat ciepła, rozmaitych kolizji i uszkodzenia towarów. Dlatego tak ważny jest ich sprawny załadunek i rozładunek. Umożliwiają go liczne innowacyjne rozwiązania w systemach logistycznych firmy Hörmann, przeznaczone zarówno do stosowania wewnątrz, jak i na zewnątrz hal.

 

 

20140303Hoermann PM 1130-1
Rampa firmy Hörmann ze zintegrowaną technologią RFID – pozwala na sprawną rejestrację danych z dokumentów przewozowych bezpośrednio z palety. Jednocześnie czytnik RFID jest optymalnie zabezpieczony przed uszkodzeniem.


Radio Frequency Identification
Jednym z nich jest rampa przeładunkowa ze zintegrowaną technologią RFID (Radio Frequency Identification), pozwalającą przy pomocy transpondera i odbiornika bezdotykowo
i niezawodnie rejestrować ruch towarów w trakcie załadunku i rozładunku. Firma Hörmann instaluje odbiorniki RFID bezpośrednio pod rampą, bardzo blisko transpondera umieszczonego na europalecie.

 

Pozwala to na odczyt i rejestrację wszystkich danych z dokumentów przewozowych. Jednocześnie odbiornik RFID jest optymalnie zabezpieczony przed uderzeniami i uszkodzeniami przez wózki widłowe.
Rampę przeładunkową firmy Hörmann ze zintegrowaną technologią RFID można również zainstalować w już istniejących stacjach przeładunkowych.

 

20140303Hoermann PM 1130-2

Niewielka odległość zapewnia niezawodną transmisję – dane z transpondera RFID umieszczonego na palecie przekazywane są do czytnika znajdującego się bezpośrednio pod rampą.

 

Light Guide
Firma Hörmann oferuje również nowe rozwiązanie ułatwiające dokowanie samochodów ciężarowych do stacji przeładunkowej. Naprowadzacz pojazdów Light Guide – wykorzystując wydajną technologię LED - wskazuje kierowcy właściwą pozycję dokowania. Light Guide to doskonała alternatywa lub uzupełnienie naprowadzaczy mechanicznych, które są słabo widoczne w ciemności, a dodatkowo mogą stanowić przeszkodę, np. dla pojazdów odśnieżających.

 

 

20140303Hoermann PM 1130-3Większe bezpieczeństwo dzięki lepszej widoczności: naprowadzacz Light Guide ułatwia dokowanie samochodów ciężarowych do stacji przeładunkowej.

 

Hörmann Intelligent Bumper
Hörmann posiada także rozwiązanie, które dzięki wbudowanym czujnikom nie tylko pomaga w dokowaniu pojazdów, lecz również zabezpiecza przed przedwczesnym opuszczeniem rampy przeładunkowej. To zmodyfikowana wersja odbojnicy najazdowej Hörmann Intelligent Bumper – HIB-Pro. Kierowca ciężarówki otrzymuje sygnał świetlny pozwalający na opuszczenie rampy dopiero po zamknięciu bramy. Czujnik umieszczony w prowadnicy bramy przesyła wówczas odpowiedni sygnał do systemu sygnalizacji świetlnej. Dzięki temu kierowca może być pewien, że proces rozładunku lub załadunku zakończył się, a samochód może odjechać od rampy. To rozwiązanie wyraźnie zmniejsza straty ciepła w strefie przeładunku, pozwala uniknąć sytuacji, w której ciepło ucieka przez otwartą bramę, kiedy samochód ciężarowy nie zasłania już światła otworu.

 

20140303Hoermann PM 1130-4

Inteligentna odbojnica najazdowa Hörmann Intelligent Bumper zmniejsza straty ciepła w strefie przeładunku. Czujnik w prowadnicy bramy przesyła do systemu sygnalizacji świetlnej sygnał odjazdu dopiero po zamknięciu bramy.


Hörmann Dock Control
O krok dalej idzie system Hörmann Dock Control, który także wykorzystuje czujniki zintegrowane z odbojnicą najazdową. Tutaj jednak – poza wsparciem dokowania
i sterowaniem całym procesem przeładunku – system zapewnia także monitorowanie położenia. W razie odjechania pojazdu od stanowiska przeładunkowego, natychmiast informuje o tym sygnałem optycznym i dźwiękowym.

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.