Wielu ekspertów twierdzi, że rok 2O14 będzie początkiem dobrej koniunktury. Taką zapowiedź można też było usłyszeć na targach BUDMA w Poznaniu. O tym, że w budownictwie nadchodzi wiosna dobitnie przekonywało stoisko firmy Hörmann.

 

Ten niemiecki producent bram i drzwi prezentował tam między innymi nagrodzone Złotymi Medalami MTP drzwi do domów pasywnych ThermoCarbom oraz bramę do garaży zbiorczych ET 500.

 

20140405Hormann 1

  

20140405Hormann 2

Prezes Hörmann Polska Krzysztof Horała odebrał na Budmie dwa Złote Medale MTP.
To nimi przede wszystkim firma chwaliła się na poznańskich targach.

 

W sumie na powierzchni 340 m² firma pokazała ponad 40 nowych i zmodernizowanych produktów. Przez cztery targowe dni tłumnie przyglądali się im partnerzy handlowi, architekci i inwestorzy.

 

Drzwi do bardzo ciepłych domów
Hitem były wyróżnione Złotym Medalem MTP drzwi do domów pasywnych ThermoCarbon o niespotykanym dotąd współczynniku przenikania ciepła, który może wynosić nawet 0,47 W/m²K. Duże zainteresowanie wzbudzała ich niezwykle nowoczesna konstrukcja.

 

Ta wypełniona pianką poliuretanową aluminiowa płyta drzwiowa o grubości 100 mm posiada bowiem niezwykle innowacyjny wewnętrzny profil skrzydła wykonany z kompozytów na bazie karbonu i włókna szklanego. Całości dopełniają aluminiowe ościeżnice, wyposażone w poliamidowe przegrody termiczne.

 

Obok drzwi ThermoCarbon prezentowane były nowe drzwi ThermoSafe. Te drzwi z aluminiową płytą o grubości 73 mm osiągają współczynnik UD a poziomie 0,81 W/(m2K), doskonale więc sprawdzają się w domach energooszczędnych.

 

20140405Hormann 3

 

20140405Hormann 4

Złotymi Medalami MTP wyróżnione zostały dwa produkty firmy Hörmann: drzwi do domów pasywnych ThermoCarbon oraz brama uchylna do garaży zbiorczych ET 500.

 

Wymogi stawiane drzwiom w takich budynkach mogą też spełniać pokazywane przez Hörmanna na Budmie drzwi ThermoPro Plus o bardzo solidnej stalowej płycie i aluminiowej ościeżnicy wyposażonej w przegrodę termiczną. Zarówno aluminiowe, jak i stalowe drzwi tego producenta przykuwały uwagę ciekawym, nowoczesnym wzornictwem.

 

Cicha bramna do garaży zbiorczych 
Nowatorskimi rozwiązaniami zwiększającymi komfort użytkowania wyróżnia się też uchylna brama do garaży zbiorczych - ET 500. To brama, która otwiera i zamyka się płynnie i bardzo cicho, co niezwykle istotne w garażach podziemnych i budynkach wielorodzinnych. Dzięki innowacyjnemu i nie zużywającemu się mechanizmowi przeciwwagi prawie nie wymaga ona konserwacji. Dużą zaletą tej bramy jest też specjalny system uchyłu, dzięki któremu skrzydło nie wychodzi poza linię elewacji oraz możliwość dowolnego jej wypełnienia i harmonijnego wkomponowania w fasadę budynku.

 

Ciepło i elegancja dla przemysłu 
Firma Hörmann pokazała też na Budmie innowacyjne produkty dla przemysłu i logistyki. Świadomym inwestorom stawiającym np. hale produkcyjne, a dążącym do obniżenia kosztów energii ponoszonych na ich ogrzanie zaprezentowano segmentową bramę przemysłową SPU 67 Thermo. To brama z przegrodą termiczną, o grubości blatu 67 mm - zamiast dotychczasowych 42 mm.

 

W tym nowym standardzie brama SPU posiada prawie dwukrotnie lepszą izolacyjność cieplną – dla zamontowanej bramy o wymiarach 5 x 5 metrów współczynnik U wynosi 0,51 W/(m2K). Ta nowość, której produkcja rusza 1 kwietnia tego roku, będzie doskonałym rozwiązaniem w narażonych na spore straty ciepła dużych halach, gdzie bramy stanowią znaczącą część konstrukcji budynku.

 

20140405Hormann 5

 

20140405Hormann 6

 

20140405Hormann 7

Stoisko Hörmanna szczelnie wypełniali targowi goście. Zielona brama – to nowość - segmentowa brama przemysłowa SPU 67 Thermo o grubości 67 mm. Z prawej: brama ALR Vitraplan.

 

Na poznańskich targach Hörmann zaprezentował też wiele nowatorskich rozwiązań stosowanych w bramach szybkobieżnych, przeciwpożarowych bramach przesuwnych i rampach przeładunkowych. Uwagę inwestorów szukających eleganckiej bramy do reprezentacyjnych nowoczesnych budynków przykuwała aluminiowa segmentowa brama ALR Vitraplan. Ta brama z przeszkleniem tworzącym jednolitą powierzchnię - bez widocznych profili – stanowić może bardzo atrakcyjny element architektoniczny.

 

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.