Nowe linie szkieł dekoracyjnych

Trudno wyobrazić sobie współczesny budynek pozbawiony wytwornych szklanych akcentów. Dzięki zdolności szkła do dowolnej metamorfozy, projektanci bezustannie odkrywają nowe sposoby jego wykorzystania. Być może najbardziej spektakularnie szkło upowszechniło się ostatnio w architekturze.
Oprócz szkła użytkowego do zastosowania w architekturze AGC Flat Glass Europe produkuje również szkło przeznaczone do dekoracji wnętrz. To właśnie asortyment wielobarwnych szkieł dekoracyjnych nadaje wnętrzom niezrównany, nowoczesny styl za pośrednictwem szerokiej gamy nowych śmiałych, a także subtelnych kolorów.

 Matelux – przezroczyste szkło z satynowym wykończeniem
     AGC Flat Glass Europe wprowadza na rynek nowość w postaci palety 12 nowych kolorów jednego z najlepiej sprzedających się produktów dekoracyjnych – matowanego szkła Matelux. Jest to szkło float jednostronnie matowane metodą trawienia wysokiej jakości kwasem.

Szkło Matelux charakteryzuje się matowo-satynowym wykończeniem, łagodzi kontury obiektów za nim umieszczonych i delikatnie rozprasza przenikające przez taflę światło. Co więcej, jest ono łatwe w pielęgnacji i nie ulega korozji. Jest przystosowane do hartowania, laminowania i łączenia w podwójne szyby zespolone. Nadaje się idealnie do dekoracji wnętrz (jako element mebli, ścian działowych itp.), jak również do zastosowań zewnętrznych w fasadach szklanych.

Lacobel – wszystkie kolory tęczy
     Kolejnym przebojem bieżącego sezonu jest szkło lakierowane Lacobel, stworzone we współpracy ze specjalistami w dziedzinie trendów w modzie i doboru kolorystyki (architektami, kolorystami i projektantami wnętrz). Szkła Lacobel są dostępne w 38 pastelowych, jaskrawych i metalicznych odcieniach. Szkło z linii Lacobel jest powlekane nieprzeźroczystym lakierem wysokiej jakości, który nie zawiera żadnych metali ciężkich ani szkodliwych związków chemicznych, jest więc przyjazny dla środowiska. Nowym sposobem wykorzystania tego szkła jest jego zastosowanie w charakterze okładziny ściennej – szkło stosowane w łazienkach lub kuchniach z powodzeniem zastępuje używane powszechnie ścienne płytki ceramiczne. Lacobel stanowi zatem atrakcyjne, najwyższej jakości rozwiązanie dla domu.

Lacobel Wall Cladding – luksusowe wzornictwo oparte o szklane płytki ścienne
     Atrakcyjną innowacją jest zastosowanie szkła Lacobel w charakterze okładziny ściennej, która może bez trudu zastąpić powszechnie używane płytki ceramiczne. Dzięki tej możliwości Lacobel stanowi atrakcyjne, wysokiej jakości rozwiązanie w wystroju wnętrz zarówno publicznych, jak i mieszkalnych – nadaje niezwykle estetyczny wygląd ścianom urzędów, usługowo-handlowym wnętrzom restauracyjnym i hotelowym lub centrom rozrywki, łazienek i kuchni.

     Szkło z linii Lacobel stosowane w charakterze okładziny ściennej odznacza się doskonałą stabilnością koloru, wysoką odpornością na zarysowania i działanie wilgoci, ponadto dobrze współpracuje z różnego rodzaju klejami, zaprawami i silikonem do płytek. Lacobel przeznaczony na okładzinę ścienną jest dostępny w dużych rozmiarach oraz w popularnych formatach płytek ściennych.

Matelac – ekskluzywny wystrój wnętrza
     Obok szkła matowanego i lakierowanego szeroki asortyment szkieł dekoracyjnych Glaverbel obejmuje jeszcze jedno interesujące rozwiązanie, a mianowicie nowe, ekskluzywne szkło z linii Matelac. Jest to szkło float, będące połączeniem szkła lakierowanego i matowanego – jedna strona tafli jest matowana, podczas gdy drugą powleka się lakierem. AGC Flat Glass Europe wprowadza na rynek szkło w 12 kolorach z satynowym wykończeniem. Odcienie srebrne, złote i metaliczne wracają do łask, wyznaczając nowy trend w projektowaniu wnętrz.

      Szkło, o którym mowa powyżej, jest przeznaczone szczególnie do zastosowań we wnętrzach i posiada szereg zalet: po pierwsze, nie przyjmuje plam i wilgoci; ponadto jest łatwe do mycia oraz nieszkodliwe dla środowiska. Bez względu na to, jak długo było w użyciu, nie zmienia swojego wyglądu.     Pod względem jakości produkty dawnej firmy Glaverbel – największego w Europie producenta szkła płaskiego i szkła do specjalnych zastosowań – nie ograniczają się do rynku europejskiego i z powodzeniem konkurują obecnie z produktami w obrocie ogólnoświatowym. Fakt, że Glaverbel jest teraz członkiem rodziny wiodącego światowego producenta szkła – japońskiej korporacji Asahi Glass Company (AGC) – z pewnością przyczynił się znacznie do tego sukcesu. Strategicznym celem firmy jest nieprzerwane zaspokajanie potrzeb klientów z uwzględnieniem ich wymagań dotyczących asortymentu i jakości produktów.     Szeroka gama pastelowych, jaskrawych i metalicznych odcieni stanowi nowoczesne i estetycznie intrygujące rozwiązanie cieszące się dużą popularnością w przemyśle meblowym. Szkła z linii Matelux, Lacobel i Matelac komponują się doskonale z takimi materiałami jak drewno, stal nierdzewna czy kamień. Nadają się idealnie do wykorzystania w charakterze tradycyjnych lub przesuwanych drzwi do szaf, jak również blatów stołowych, pólek, regałów, szklanych gablot i postumentów, ścian działowych oraz okładzin ściennych.

     Aby zapewnić użytkownikom lepszą ochronę niektóre z w/w szkieł produkuje się również w bezpiecznej wersji SAFE.

 

więcej informacji:  Szkło we wnętrzach 10/2007

inne artykuły tego autora:

- Szkło a ścianki działowe w mieszkaniu , Ewa Mickiewicz, Świat Szkła 12/2009

- Witryny, regały, półki , Ewa Mickiewicz, Świat Szkła 5/2009

- Stoły, stoliki, stoliczki , Ewa Mickiewicz, Świat Szkła 4/2009  

- Fusing - inny wymiar szkła dekoracyjnego , Ewa Mickiewicz, Świat Szkła - Wydania Specjalne/Szkło zdobione

- Trudne rozwiązanie , Ewa Mickiewicz, Świat Szkła - Wydania Specjalne/Szklane inspiracje

- Kuchenna strefa zmysłów połączonych , Ewa Mickiewicz, Świat Szkła - Wydania Specjalne/Szklane inspiracje 

- Elegancja higieny - umywalki szklane , Ewa Mickiewicz, Świat Szkła - Wydania Specjalne/Szklane inspiracje

- Nie odłączny element wystroju wnętrz , Ewa Mickiewicz, Wydania Specjalne/Szklane inspiracje

- Na szkle, przy szkle i w szkle - szklane meble , Ewa Mickiewicz, Świat Szkła - Wydania Specjalne/Szkło we wnętrzach II

- Szkło we wnętrzach mieszkalnych , Ewa Mickiewicz, Świat Szkła - Wydania Specjalne/Szkło we wnętrzach II

- Lustereczko, powiedz przecie... , Ewa Mickiewicz, Świat Szkła - Wydania Specjalne/Szkło we wnętrzach II

- Fusing – inny wymiar szkła dekoracyjnego , Ewa Mickiewicz, Świat Szkła 7/2008

- Biurowe "otwarcie" , Ewa Mickiewicz, Świat Szkła 4/2008 

- Nowe łazienki , Ewa Mickiewicz, Świat Szkła 3/2008

- Kuchenna strefa zmysłów połączonych , Ewa Mickiewicz, Świat Szkła 2/2008

- Wnętrza biurowe , Ewa Mickiewicz, Świat Szkła 7-8/2007 

- Sklepy i salony firmowe , Ewa Mickiewicz, Świat Szkła 6/2007

- Szklany clubbing , Ewa Mickiewicz, Świat Szkła 5/2007 

- Magia sfery publicznej cz. 2 , Ewa Mickiewicz, Świat Szkła 11/2006

- Magia sfery publicznej cz. 1 , Ewa Mickiewicz, Świat Szkła 10/2006  

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.