Kampania promocyjna wielofunkcyjnych systemów szyb zespolonych GlasMax rozpoczęła się w połowie lutego. Proszę przedstawić tę nową markę.
     Naszym zdaniem ten program, ta marka, może być przełomem w postrzeganiu szkła, szyb w oknach i fasadach w szczególności. To absolutna nowość. Szkło, znane od ponad 5 tysięcy lat, nigdy nie było bardziej nowoczesne, funkcjonalne i potrzebne, niż dzisiaj. Chcemy upowszechnić nie tylko wiedzę na temat szkła jako materiału naturalnie pięknego, ale również bardzo nowoczesnego i znakomicie spełniajacego rosnące oczekiwania klientów, nie tylko w budownictwie. GlasMax to markowe szyby wielofunkcyjne o najwyższej światowej jakości, potwierdzonej znakiem jakości „Q” Instytutu Szkła i Ceramiki w Warszawie. Szkło, a w szczególnosci szyby zespolone, będą miały swoja tożsamość, swój znak i swoją markę. To dobrze dla branży, ale również dobrze dla klienta.

     GlasMax to zarazem program partnerski adresowany do firm szklarskich, branży okiennej oraz architektów...
     GlasMax to program marketingowy, to markowe szyby zespolone ale i platforma współpracy z naszymi klientami, producentami szyb zespolonych, w a wielu przypadkach także producentami okien. Program rzeczywiście adresujemy do branży, ale same produkty, tj. wielofunkcyjne, nowoczesne szyby zespolone GlasMax, będą produkowane dla przysłowiowego Kowalskiego. Przecież bez akceptacji rynku czyli klienta i architekta, ten program nie odniósłby spodziewanych efektów. Bardzo liczymy właśnie na architektów, którzy projektują i sugerują najlepsze rozwiązania, tak w formie, jak i materiale.
     Podejmujemy kompleksowe działania i ukierunkowujemy marketing do świadomości tych klientów, którzy oczekują na potwierdzoną jakość i są gotowi zapłacić za to odrobinę wiecej.
     Mamy nadzieję, że kiedyś szyby Glasmax staną się synonimem najwyższej jakości szkła, tak powszechnego w naszym otoczeniu: budownictiwe, wnętrzach, samochodach.

     Co tak naprawdę promowane jest pod hasłem GlasMax?
     To szyby nowej generacji. Warto sobie uświadomić, że szyby zespolone w oknie lub fasadzie odgrywają ważną, jeżeli nie kluczową rolę. To one tak naprawdę wyznaczają trendy w termoizolacyjności, ochronie przed hałasem, ochronie przed włamaniem czy nadmiernym przegrzewaniem się pomieszczeń w czasie intensywnego nasłonecznienia.
     To właśnie szyby zespolone są „koniem pociągowym” całej branży okiennej. Szyby mogą uzyskać aktualnie współczynnik przenikalności ciepła U=0,5 W/m2K (w systemach trzyszybowych, czyli dwukomorowych z kryptonem).
     Natomiast dobrze izolowana ściana osiąga współczynnik U=0,25 W/m2K. Ta różnica, to pole do popisu dla szyby. Wspomniane wyżej zestawy dwukomorowe stanowią dopiero początek nowej generacji szyb, o które upominają się coraz bardziej wymagający Klienci i które będą musiały odpowiadać wyzwaniom europejskiemu rynkowi z bardzo wysokimi cenami energii i restrykcyjnym prawem energetycznym.
     GlasMax to dobra i nowoczesna odpowiedź na to wyzwanie, a, co ważne z różnych względów, pochodząca z Polski. To właśnie Polska zaczyna odgrywać znaczącą rolę w technologii wytwarzania szkła potrzebnego do produkcji szyb zespolonych jak i samych wielofunkcyjnych szyb. Okna i fasady z takimi szybami to również domena wielu świetnych firm produkujących w Polsce i coraz śmielej eksportujących do wielu krajów świata.
     Innowacyjność, marka, świetna produkcja i dystrybucja, to gwarancja sukcesu GlasMax, nowej marki w szkle, najnowocześniejszych szyb zespolonych z certyfikatem jakości „Q-ISiC”.
     Wszystkim zainteresowanym polecamy nasz portal internetowy, www.glasmax.pl , który cieszy się bardzo dużą popularnością tak w branży jak i u klienta indywidualnego.

     Dziękuję za rozmowę. 

więcej informacji: Świat Szkła 11/2007

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.