A+W Software jest liderem rynku oprogramowania zarówno dla firm przetwarzających szkło płaskie, jak i dla producentów okien oraz drzwi. Rozwijamy nasze autorskie oprogramowanie klasy ERP wspierające procesy biznesowe naszych Klientów (A+W Business), PPS – pozwalające skutecznie planować oraz kontrolować produkcję w czasie rzeczywistym (A+W Production), a także systemy optymalizacji rozkroju tafli (Real Time Optimizer), aby wspomagać wzrost wydajności u producentów szkła płaskiego. 

 

 

2018 9 40 1

 

 

Nasze produkty dedykowane są dla małych, średnich i dużych firm oraz dla globalnych korporacji funkcjonujących w obszarze szkła płaskiego.

 

Od ponad 40 lat jesteśmy obecni na rynku i wdrażamy nasze oprogramowanie na całym świecie. A+W Software współpracuje z najbardziej doświadczonymi i kompetentnymi firmami w branży. Kombinacja tych doświadczeń pozwala nam dostarczać najlepsze możliwe rozwiązania dla naszych Klientów.

 

Nasze produkty pozwalają optymalizować i kontrolować cały łańcuch produkcji i dystrybucji – od pojedynczej tafli szkła po gotowe okna lub elementy elewacji.

 

Zapraszamy do odwiedzenia nas na targach GLASSTEC 2018 w Düsseldorfie w hali 14, stoisko E 28. Nasi eksperci w zakresie oprogramowania z przyjemnością zaprezentują pełną gamę rozwiązań A+W Software, a także nowe innowacyjne produkty, które zostaną zaprezentowane na targach GLASSTEC 2018 po raz pierwszy.

 

 

Co nowego na stoisku A+W Software?

A+W IoT: Inteligentna platforma danych – podstawa procesów Przemysłu 4.0

 

W A+W poważnie traktujemy założenia idei Przemysłu 4.0, dlatego stworzyliśmy platformę A+W IoT * Platforma ta pozwala gromadzić, analizować i dokonywać systematycznej oceny danych zaczerpniętych na wielu płaszczyznach organizacyjnych z uwzględnieniem krzyżowych procesów zachodzących wewnątrz firmy, w celu stworzenia optymalnego modelu Fabryki Przyszłości. Jest to swoisty kontener, w którym przechowywane są informacje płynące ze wszystkich obszarów firmy, m.in. z systemu ERP, klientów poczty, czy od pojedynczych maszyn.

 

Platforma A+W IoT umożliwia ciągłe śledzenie, kontrolę i wszechstronną ocenę wszystkich procesów zachodzących wewnątrz firmy w tym inteligentną komunikację pomiędzy wszystkimi wydziałami w organizacji. Na tej podstawie będzie można zmodyfikować produkcję tak, aby funkcjonowała zgodnie z założeniami koncepcji Przemysłu 4.0.

 

Rozwiązanie to, opracowane wspólnie z firmą z Actiware, poddawane jest obecnie testom przez jedną z najbardziej renomowanych firm przetwarzających szkło płaskie, a swoją chęć przystąpienia do programu pilotażowego wyraziły trzy kolejne grupy kapitałowe.

 

Głównym celem A+W IoT jest zapewnienie użytkownikowi prostego i kompleksowego widoku wszystkich zamówień pochodzących z wielu źródeł danych jednocześnie. Użytkownik będzie miał możliwość wyszukiwania klienta lub zamówienia mając do dyspozycji komplet niezbędnych dokumentacji, a co więcej: wszystkie dostępne dane pochodzące z produkcji.

 

W ten sposób może szybko otrzymać przegląd zapytań klientów, reklamacji itp.

 

 

2018 9 40 2

Dzięki platformie A+W IoT wszelkie dane, takie jak np. informacje o maszynie, mogą być zbierane i wykorzystywane, na przykład w celu monitorowania i oceny wydajności maszyny lub zakładu.

 

 

 

(...)

 

Platforma IoT aktywnie łączy dane z systemu ERP (A+W Business) i systemów produkcyjnych (A+W Production) z danymi i dokumentami pochodzącymi do innych producentów i systemów. Mogą to być zarchiwizowane e-maile lub przechowywane dane maszynowe.

 

Dane maszynowe mogą być również wykorzystywane na przykład do monitorowania i oceny wydajności maszyny, linii produkcyjnej lub całej fabryki. Dane mogą być filtrowane według czasu, wartości zamówień itp. System może wysłać komunikat, gdy tylko przekroczona zostanie wartość graniczna.

 

Dane przepływają do pamięci obiektów, które mogą szybko odpowiadać na zapytania i przetwarzać duże ilości danych z różnych źródeł w bardzo wysokiej wydajności. Jest to rozwiązanie również znacznie tańsze niż konwencjonalna baza danych.

 

 

A+W iShape: Tworzenie cyfrowych szablonów za pomocą aparatu telefonu komórkowego

 

Firmy zajmujące się obróbką szkła często otrzymują od swoich klientów rysunek ręczny lub szablon wykonany z drewna, płyty wiórowej lub tektury w celu wyprodukowania szyby o nietypowym kształcie. Z drugiej strony nowoczesna produkcja odbywa się za pomocą maszyn CNC, które wymagają importu danych w formie cyfrowej, aby nadać kształtom właściwe parametry.

 

W firmach przetwarzających szkło płaskie w naturalny sposób zrodziła się potrzeba przedstawienia tradycyjnego szablonu w formie cyfrowej za pomocą prostego, powszechnie dostępnego i elastycznego narzędzia. Systemy starszej generacji wymagały specjalnego sprzętu i kalibracji, co było i kosztowne, i czasochłonne. Wychodząc naprzeciw temu wyzwaniu zespół A+W Software opracował, we współpracy z firmą Viprotron, przyjazną użytkownikowi, niezwykle łatwą w użyciu aplikację A+W iShape.

 

Tradycyjnie wykonany szablon należy w prosty sposób sfotografować za pomocą wysokiej klasy aparatu telefonu komórkowego lub podobnego sprzętu na specjalnie w tym celu przygotowanym tłe stanowiącym punkt odniesienia. Punkt odniesienia, wykonany za pomocą wysokiej jakości druku cyfrowego, powinien zostać zamontowany na ścianie jak tapeta. Służy on do korygowania możliwych zniekształceń podczas robienia zdjęć. Szablon powinien zostać zamocowany do przygotowanego w tym celu tła najlepiej przy użyciu małych magnesów.

 

 

2018 9 41 1

Kształt szablonu jest sfotografowany za pomocą wysokiej klasy aparatu fotograficznego w smartfonie

 

 

2018 9 41 2

Aby umożliwić dalsze przetwarzanie, zdjęcie szablonu przesyłane jest do A+W CAD-Designer. Łatwo zobaczyć: punkty obwiedni na krawędzi kształtu są korygowane i wygładzane, aby ostatecznie opisać finalny kontur kształtu

 

 

Uwaga! W przeciwieństwie do starszych rozwiązań nie jest wymagana kalibracja używanego aparatu! A+W iShape działa z każdym dobrej jakości aparatem telefonu komórkowego.

 

Kiedy zdjęcie zostaje zrobione, obraz można zaimportować i wyświetlić w programie A+W CAD-Designer. Jeśli obraz zawierałby wewnętrzne kontury, ślady taśmy lub innych przedmiotów służących do przypięcia, użytkownik może skorygować kontur w oprogramowaniu.

 

Obrys jest rozpoznawany przez program A+W iShape i konwertowany na strumień punktów konturu. Ten układ punktów jest następnie przekształcany w kształt zdefiniowany przez łuki i linie, które można wykorzystać do dalszego przetwarzania.

 

Oprogramowanie minimalizuje możliwe zniekształcenia za pomocą obiektu odniesienia. W celu dalszego przetwarzania zdjęcie szablonu jest przesyłane do A+W CAD-Designer. Tutaj generowane są również dane maszynowe. Cały proces nagrywania zajmuje tylko kilka minut.

 

Osoby odwiedzające stoisko A+W Software na targach GLASSTEC będą miały możliwość zaznajomić się z generalną zasadą funkcjonowania A+W iShape. Zrobić zdjęcie szablonu za pomocą smartfona i zaobserwować proces, dzięku zdjęcie szablonu przetwarzane jest na cyfrowy kształt do dalszej obróbki oraz wykorzystania za pomocą programu A+W CAD-Designer.

 

 

 

Kontakt operacyjny Polska:

Patryk Ziurkowski

Key Account Manager

E-Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mobile: +48 506 98 33 22

www.a-w.com

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 09/2018

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.